Marek Hamšík, Dominika Cibulková aj Peter Sagan pozývajú na nový hudobno-športový festival POME Rudava. K headlinerom trojdňového festivalu POME Rudava budú patriť Horkýže Slíže, IMT Smile, Ine Kafe, Majk Spirit, Adam Ďurica, Peter Bič Project, Kali, Hex, Smola a hrušky, Sobodná Európa a Zóna A. Svojich priaznivcov si na Rudave určite nájdu aj pesničkárky Aneta Langerová a Sima Martausová, rovnako tak aj legendárna plzeňská formácia Turbo, ktorá bude spolu s Vidiekom, Tublatankou či domácimi AC+ ťahákom najmä pre návštevníkov z generácie 40+.

„Myšlienku na opätovný návrat hudby a športu do tejto krásnej lokality sme nosili v hlavách už dlhšie a tento rok sme sa rozhodli dotiahnuť ju do konca“, hovorí Adriana Viršíková z usporiadateľskej agentúry Madison Events.

pome_rudava_najvacsi_hudobno_sportovy_festival_male_levare_2015

Program na hlavnom pódiu

[one_third]Štvrtok – 16. júla 
17:00 AC+
18:00 Turbo (CZ)
19:20 Sima Martausová
20:20 Adam Ďurica
21:40 Aneta Langerová(CZ)
23:00 Horkýže Slíže
00:30 Kali + Rock Reunion[/one_third] [one_third]Piatok –  17. júla
15:00 ???
16:00 ???
17:00 Ranná nevoľnosť
18:00 The Paranoid
19:00 Smola a hrušky
20:00 Slobodná Európa
21:20 Tublatanka
22:40 Zóna A
00:00 Ine Kafe[/one_third] [one_third_last]Sobota – 18. júla
15:00 ???
16:00 King Shaolin
17:00 Medial Banana
18:00 Hex
19:30 Peter Bič Project
21:00 Vidiek
22:30 IMT Smile
00:00 Majk Spirit[/one_third_last]

 

Na Rudave sa bude hrať aj divadlo. Lukáš Latinák s  Robom Jakabom a  Milanom Ondríkom s  projektom Teátro Tatro prinesú Zázračný divadelný automat, Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka zahrajú svoju verziu známeho predstavenia Kumšt, Túlavé divadlo Jakuba Nvotu obohatí festivalový program predstavením Rómeo, Júlia a  vírus. Svoje predstavenia uvedú aj Roman Pomajbo (Ocko) a  Peter Batthyány (Kolaps). Okrem toho populárni stand up komici, čítačky (Andrea Coddington a  Evita Urbaníková), autogramiády športovcov, tanečný workshop Mira „Bruisa“ Žilku z  Old School Brothers a  festivalové kino, ktoré bude premietať celú noc.

www.predpredaj.sk3-dňová pernamentka je v predpredaji od 18 €. Jej cena sa bude zvyšovať a na mieste bude  stáť 35 €.

Dôležitou súčasťou festivalu  POME Rudava bude jeho bohatý športový program. Slovenská asociácia plážových športov zastreší turnaje v plážovom tenise (zmiešané dvojice), plážovom volejbale (dvojice muži aj ženy) a plážovom futbale (4-členné družstvá). Okrem toho si návštevníci budú môcť zahrať basketbal 3×3, zapojiť sa do cyklistickej časovky (na stacionárnom bicykli), zmerať si sily v  pretekoch vodných bicyklov, či súťažiť v zdvíhaní činky v tlaku na lavičke. Chýbať nebudú ani rôzne veselé súťaže, ako napr. Odnes si starú (prekážkový beh s partnerkou na pleci), alebo kultová súťaž 3-členných družstiev v preťahovaní lanom, od nepamäti v tomto kraji promovaná pod názvom Pretiahni ma na Rudave!

pome_rudava_male_levare_hudobno-sportovy_festival

Festival POME Rudava podporila trojica úspešných slovenských športovcov (Dominika Cibulková, Marek Hamšík a Peter Sagan), ktorí venovali víťazom športových súťaží na Rudave naozaj zaujímevé ceny. Víťazov turnaja v plážovom tenise Dominika Cibulková vezme so sebou na Roland Garros do Paríža. Na štvoricu víťazov turnaja v plážovom futbale čaká pozvánka od Mareka Hamšíka. Ten ich v Neapoli ubytuje, ukáže im mesto i štadión a čerešničkou na torte bude návšteva zaujímavého zápasu Serie A. No a  Peter Sagan? Pre víťaza cyklistickej časovky venoval novučičký bicykel.

A na záver ešte jedno slušné lákadlo. Všetci víťazi individuálnych alebo tímových súťaží na tohtoročnom premiérovom ročníku festivalu POME Rudava získavajú automaticky voľný vstup na ďalší ročník festivalu v  roku 2016.

Štyri roky trval festivalový pôst v  rekreačnom stredisku Rudava – Malé Leváre. Posledný ročník populárnej akcie Summerbeach sa uskutočnil v roku 2011 a následne sa tento najväčší slovenský hudobno-športový festival s 15-ročnou tradíciou odmlčal. Toto leto (16. – 18. júla) piesočnaté brehy malebného jazera opäť ožijú. Heslo je: POME, Rudava!

Záhorí.sk je mediálny partner POME Rudava.


.
Toto je čítané

Zrážkové výkyvy sa stávajú pre Záhorie charakteristickými

Klimatická zmena sa prejavuje na celom Slovensku. Búrky sa vyskytujú už od…

20 rokov