V piatok (1. 5.) mala kaviareň v Branči už po druhýkrát šancu na reparát a pevne veríme, že do tretice všetko dobré. Senický “kávičkársky magnát” Zdeno Helt tu otvorí už svoju štvrtú prevádzku s “kreatívnym” názvom FOUR, alebo jak my Záhoráci ríkame ŠTYRKA. Pri názve nás Zdeno trošku mätie a sme zvedaví, na akom čísle skončí. No hoci pri názvoch trošku nápaditosti ubral, čo sa týka konceptu čerstvej novinky v Senici je to bezpochyby naopak! Poďme ale pekne po poriadku!

kaviaren-FOUR-priestror

Dizajn priestoru je rozhodne úplne nový a pre Senicu jedinečný. Hipster style je teraz v móde a steny vo farbe tabule zo školy s kriedou na stole tých kreatívnejších určite potešia. Čierne boxy v kombinácii s pastelovo farebnými stoličkami tiež vyčaria úsmev na tvári a vysielajú pozitívnu energiu. Svietidlá akoby z tmavých strašidelných pivníc potvrdzujú jednoznačné smerovanie konceptu a počas večera úplne menia obraz kaviarne na príjemný clubík. Tím Senica Plus bol pozvaný na malé review už tri dni pred otvorením, v podstate počas prác v plnom prúde a sami sme debatovali a ponúkali ešte niektoré vychytávky, ako napríklad palety s kvetináčmi do okien, ktoré by hrali s podobne ladeným doskovým barom. Necháme sa prekvapiť resp. zajtra uvidíme.

kaviaren-FOUR-staffino

Kávičku značky Illy Ti podajú dievčatá s úsmevom a ty im budeš môcť poďakovať cez aplikáciu Staffino, alebo naopak, keď sa Ti prístup páčiť nebude, môžeš svoju skúsenosť taktiež nahlásiť cez túto šikovnú, a už veľmi populárnu aplikáciu manažérovi podniku. Ku káve automaticky dostaneš čerstvé napenené mliečko, ktoré si samozrejme môžeš podľa gusta zmeniť na Maressi, alebo v najlepšom prípade si kávu vychutnať bez mlieka a bez cukru.

four_kaviaren_senica

Okrem kávy sú v ponuke čerstvé limonády, ktoré určite padnú vhod. Pri dnešnom výbere rôznych sladených a sýtených vôd “na jedno kopyto” považujem tento ťah za vynikajúci a príde mi skôr nelogické, prečo tento druh nealka neponúka viacero kaviarní a barov v okolí. Príprava síce vyžaduje určite viac času, ale myslím si, že zákazník si rád priplatí za čerstvosť, než by mal piť drink, po ktorom bude mať akurát tak zalepené ústa.

kaviaren-FOUR-jogurt

Raňajky, alebo lepšie povedané BRUNCH (“branč” – breakfast and lunch) budú podávané od otvorenia v čase 7:30 a ľahké jedlo si budeš môcť objednať počas celého dňa. Ponuka je síce od otvorenia obmedzená na čerstvý Jogurt s Croissantom, to sa však po určitom zabehnutí zmení. Bagetky, sendviče s čerstvou zeleninou budú v ponuke medzi prvými. Stačí len sledovať Facebook Fanpage a si v obraze.

kaviaren-FOUR-kreativna-stena

Okrem klasiky ako káva, alko, nealko a rôznych pochutín sa nezabúda na zábavu. Kreatívny kútik a už spomínané steny na kreslenie Ti dajú možnosť pretvoriť priestor podľa vlastných predstáv a zároveň poslať odkaz trochu inak svojim kamošom cez sociálne siete. Foursquare place je takisto samozrejmosť, čiže všetci budú vedieť, kde sa nachádzaš. A to je pre kaviareň tá najlepšia odmena.

kaviaren-FOUR-dj

Personál sa teší na odkazy, ktoré budú na stene najzaujímavejšie práve po piatkových a sobotňajších nociach, kedy sa kaviareň zmení na club a “slovo” dostane DJ, živá hudba, stand-up comedy prípadne iná téma. Tu je priestor pre každého nádejného DJa či umelca, ktorý si myslí, že by svojim lineupom či prezentovaním sa nevyprázdnil podnik, práve naopak, že by mu dodal jedinečný punc. Ak sa už teraz našiel niekto, kto si to chce skúsiť, nech sa páči, kontaktuj admina Facebook Fanpage.

kaviaren-FOUR-pozdrav

Štyri týždne práce, štyria ľudia, ktorí sa podieľali na výrobe konceptu, dizajnu a komunikácie (Michal Kopriva, Barbora Manenová, Michal Tesárik, Zdeno Helt), štyri farby v dizajne, štvrtý bar v poradí pod vedením Zdena & Zdeny. To je nová kaviareň FOUR, ktorá otvára zajtra 1.5.2015. “Je len škoda, že sme zadanie nedostali skôr a nemohli otvoriť 4.4.”

kaviaren-FOUR-senicaplustim

Tomáš:Four aj napriek svojej ranej fáze je v Senici príjemným osviežením po stránke interiérového dizajnu. Jednotlivé prvky ako tabuľová stena, pestrofarebné stoličky, drevom osadený bar spolu ladia a vytvárajú uvoľnenú atmosféru. Nevyzerá to stroho a strojene ako v iných podnikoch. Čo sa týka plánovanej ponuky, takisto prináša niečo iné, avšak plánované podávanie raňajok v našich miestnych podmienkach nevidím veľmi reálne, skôr by som to poňal formou ľahkého olovrantu. Hoci, ktovie, možno sa to chytí. Mne osobne najviac vadí zaradenie fajčiarskej zóny. Aj napriek tomu, že veľa mladých fajčí, tak na takéto miesto by som ju nedal. Klasické kaviarne ok, ale toto nie je klasická kaviareň/bar!”

Adriana: “Hneď na prvý pohľad je bar FOUR fresh miesto pre mladých, umiestnený v super priestoroch s originálnym vnútorným dizajnom. Sympatické nápady a vízie manažéra len pridávajú na hodnote miesta s už tak vysokým potenciálom. Prajem im nech to vyladia na 100% podľa ich predstáv.”

Sabinka: “Super prostredie, nápadité svietidlá nad barom, pekné poháre na limonády a geniálna kreatívna stena na kreslenie.”

Marek: “Mne príde vhod možnosť spraviť si ranný teambuilding pri raňajkách a navyše sa mi ich nechce robiť doma.”

Lenka: “Zaujal ma predovšetkým jednoduchý svieži dizajn, príjemná hudba, super nápoje, skvelý nápad kreslenia na stenu. Ďalšie pozitívum sú chuťovky na zahryznutie a DJ”

Pali: “Kávu milujem a vždy mám k nej len minerálku, lebo sladené sýtené vody moc nemusím. Limonády chutili parádne a určite ju sem tam zamením. Celkovo musím povedať, že ak splnia všetky predstavy, ktoré majú, bude ma mrzieť iba to, že to nie je moja kaviareň. Najviac sa teším na minimal od DJ počas večera a partiu svojich naokolo, lebo vždy to je hlavne o ľuďoch”

logo_senica_plusPali
Článok uverejnil partnerský portál Senica+


.

Lapková patrola