ST. DORASTENCI: STUPAVA, MALACKY – MHK SLAVOJ TREBIŠOV 22:39 (10:19)
Po mladších dorastencoch nastúpili proti Trebišovu aj starší dorastenci. Nastupovali síce bez zraneného Dominika Molnára, k dispozícii ale už boli krídla Valachovič s Renčom a tak sme sa išli o výsledok pobiť.

hadzana-stupava-dominik-grich
Dominik Grich

Začiatok vôbec nebol zlý, do stavu 3:3 sme sa držali súpera a aj po jeho odskočení sme sa stále držali v zápase. Bohužiaľ sme chvíľami strácali koncentráciu, obrana koncentrovanú obranu Trebišova sme párkrát neprekonali a rozdiel narástol na polčasových 10:19.
Zápas bol po polčase zo strany Trebišova veľmi rýchly, naši chlapci zo začiatku stíhali, ale postupne nám dochádzali sily a súper trestal každú chybičku. Konečný rozdiel sa tak vyšplhal až na 17 gólov, určite však neodzrkadľuje rozdiel v kvalite hry.
Tréner Rudo Draškovič sa o zápase vyjadril takto: „Proti starším dorastencom Trebišova sme kľudne mohli vyhrať, to by sme ale museli chcieť všetci. Niekto chcel, niekomu to bolo úplne jedno – tak sa doma pred svojimi divákmi nehrá. Niektorí hráči by si mali uvedomiť, že musíme všetci ťahať za jeden povraz. Potešil ma výkon Mira Velebného, ak mu obrana pomohla, chytal dobre. Klobúk dolu pred Samom Fusekom, ktorý nechal na ihrisku všetko. Ako správny líder tímu mi chýbal Dominik Molnár. Ak by sme nechali na ihrisku všetko, body by neboli nereálne.“
Zostava a góly Stupavy: Dušan Frýbert 3, Vladimír Štefko 2, Dominik Grich 3, Samuel Fúsek 3, Samuel Renčo, Martin Hýravý 2, Miroslav Velebný, Patrik Jurík 3, Marek Jankovič
Tréneri: Rudolf Draškovič ml., Robert Baláž
Priebeh: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:7, 4:7, 4:10, 5:10, 5:11, 6:11, 6:14, 7:14, 7:15, 8:15, 8:16, 9:16, 9:17, 10:17, 10:19 / 11:19, 11:21, 12:21, 12:22, 13:22, 13:24, 14:24, 14:26, 15:26, 15:30, 17:30, 17:31, 18:31, 18:33, 19:33, 19:36, 20:36, 20:38, 22:38, 22:39

ML. DORASTENCI: STUPAVA, MALACKY – MHK SLAVOJ TREBIŠOV 33:39 (17:22)
Tím Trebišova má v hádzanej svoj cveng. Veď pred dvomi rokmi, ešte ako starší žiaci, presne títo chlapci získali titul Majstrov Slovenska, keď ich na šampionáte porazili len Stupavčania. O to isté sa išli v male Malina v Malackách pokúsiť aj túto sobotu.
Začiatok zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, súper sa do nás „oprel“ a utiekol nám na rozdiel piatich gólov. Potom obrana zapracovala a odstup sme si držali. Dokázali sme sa vrátiť aj z deväťgólovej straty a v polčase bolo ešte prijateľných 17:22.
Vstup do druhého polčasu ale nebol taký, ako by sme si predstavovali a Trebišovčania sa nám začali vzďaľovať. Chlapci bojovali, ale dnes to jednoducho na súpera nestačilo. Prekvapenie sa nekonalo a Trebišov vyhral o 6 gólov.
Tréner Rudo Draškovič hodnotil stretnutie takto: „Dnes sme odohrali zápas proti kvalitnému súperovi z Trebišova, ktorý hral modernú hádzanú. Ich hra bola založená na naväzovaní našich hráčov s postupným uvoľňovaním spoluhráčov. Spokojný som s nasadením a obranou v prvom polčase od 15. minúty, kedy sme súpera stiahli na 4 góly. Škoda, že sme tak nezačali aj druhý polčas. Namiesto toho sme zbytočne stratili loptu, ktorú sme hneď odovzdali a súpera tak postavili na nohy a dodali mu pohodu v hre. Potešil ma výkon Mária Prévaya.“
Zostava a góly: Dominik Grich 2, David Rybjanský 2, Juraj Rybár, Matúš Machata, Jakub Krajčír, Samuel Fúsek 4, Vladimír Štefko 3, Lukáš Konečný 1, Matej Adamkovič, Daniel Polák 12, Samuel Filípek 1, Patrik Papaj, Dušan Frýbert 4, Mário Prévay 3
Priebeh: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:7, 5:7, 5:9, 6:9, 6:13, 8:13, 8:14, 9:14, 9:18, 10:18, 10:19, 12:19, 12:20, 13:20, 13:21, 15:21, 15:22, 17:22 / 17:23, 18:23, 18:24, 19:24, 19:25, 20:25, 20:29, 21:29, 21:31, 22:31, 22:33, 23:33, 23:34, 24:34, 24:35, 26:35, 26:36, 28:36, 28:37, 30:37, 30:38, 31:38, 31:39, 33:39

MUŽI: MHÁK MARTIN – HC TATRAN STUPAVA 25:22 (15:9)
Stupavskí muži sa pokúsili doviezť body z Martina. Nebolo to nereálne, bohužiaľ im nevyšiel prvý polčas a v druhom už márne naháňali súpera z Turca.
Videl to tak aj náš tréner Miro Fukáč: „Zápas sme si prehrali v prvom polčase. Mali sme problém presadiť sa na postavenú obranu súpera, naopak v obrane sme nedôsledným pristupovaním ku krajným spojkám dostávali góly z diaľky. V treťom zápase v rade sme si “vybrali” svoju hluchú 10-15-minútovku. V tomto prípade sme fázu zápasu od 8 do 20 min prehrali za 12 minút 9:1 a zo stavu 4:3 bolo razom 13:4. V hádzanej je síce možné takmer všetko, no v tejto fáze sme boli zrelí na uterák. Do polčasu sme znížili na 15:9, čo bolo z pohľadu ďalšieho vývoja dôležité. Druhý polčas bol z našej strany o niečo lepší. Martin si udržiaval bezpečné vedenie a odstup do polovice polčasu. Rozhodcovia často vylučovali na oboch stranách. Po treťom vylúčení a diskvalifikácií Martinčana Bíra sa nám podarilo rýchlo znížiť na 22:17 v 52min stretnutia, následne sme ale boli 2 krát vylúčení a pripravili sme sa o čas a tým aj o možnosť ešte s výsledkom niečo urobiť. Stretnutie bolo napriek viacerým vylúčeniam korektné. V závere sme rukou Hepnera skorigovali na konečných 25:22. Ľuboš (7g) bol z môjho pohľadu našim najlepším hráčom zápasu. Teamu slúži ku cti, že sa nezlomil a dohrali sme stretnutie so cťou. Martin bol v zápase objektívne lepším družstvom, chalanom gratulujem. V odvete máme možnosť túto prehru odčiniť.“
Zostava: Beleš – Hepner 7, Hirtl 7, Konrád 2, Malina 2/2, Lachkovič 1, Kopp 1, Mader 1, Rogoz 1, Sivák, Bašti, Kanda, Husák, Pír
Vylúčenia: 6 – 6
7m hody: 3/3 – 3/2
Priebeh: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 6:3, 7:3, 8:3 time Stupava, 9:3, 10:3, 11:3, 11:4, 12:4, 13:4, 13:5, 14:5, 14:6, 15:6, 15:7, 15:8, 15:9 polčas, 16:9, 17:9, 17:10, 17:11, 17:12, 17:13, 18:13, 19:13, 20:13, 20:14, 21:14, 22:14, 22:15, 22:16, 22:17 time Martin, 23:17, 23:18, 24:18, 24:19, 25:19 time Stupava, 25:20, 25:21 time Martin, 25:22

ML.DORASTENKY: ŠKP BRATISLAVA – HC TATRAN STUPAVA 34:16 (15:7)
„Knedle“ vycestovali tento víkend za ďalším súperom a to na palubovku ŠKP. Predzápasové očakávania sa naplnili a družstvo ŠKP potvrdzovalo svoju kvalitu od prvých minút. Skóre pribúdalo v neprospech našich báb s každou minútou. S patričným odstupom, deň po zápase, povedal tréner našich báb Robo Geisse toto: „Včera sme hrali proti družstvu čo bude mať na konci súťaže medailu. Majú ohromne šikovnú ľavú spojku a nebrániteľnú pivotku. Baby hrali dobre, ale na lepší výsledok to dnes nebolo.“

hadzana-stupava-Vackova
Nikol Vačková

Asi sa dá s Robom súhlasiť, pretože výsledok vyzerá dosť jednoznačne. Osobne však vidím na zápase dve pozitíva. Prvým je úspešnosť v bráne Peti Geisseovej, ktorá sa dostala cez 40% úspešných zákrokov! Výborný výsledok. Druhým pozitívom je posledná minúta zápasu. Baby ju mohli kľudne odfláknuť a dohrať to do sirény. Nestalo sa. Zabojovali a získali výhodu sedmičky. Exekútorkou však nebola žiadna typická strelkyňa, ale k zahratiu išla parťáčka z brány, Simi. Súboj dvoch brankároch vyhrala tá naša a skorigovala na záverečných 34:16. Veľmi pekný moment, ktorý hovorí o dobrej partii v kabíne medzi babami a cite trénera pre daný moment. Je to ďalší signál o tom, že si baby začínajú uvedomovať, že úspech robí TÍM, ktorý ide jedným smerom za akéhokoľvek stavu!!!
Zostava a góly Stupavy: Šárka Halusková 1, Vanesa Valachová, Sabina Baštiová, Lucia Nemčeková, Viktória Voržáčková, Sabína Gálová 2, Diana Michálková 3, Simona Kubovičová 1, Tereza Fabiánová 2, Adriana Sakalášová 2, Petra Geisseová, Nikola Kmeťová, Romana Rácová, Lucia Tóthová 4, Nikol Vačková 1.
Tréner: Roman Vigh, Ľuboš Bašti
Priebeh: 2:1, 7:2, 11:4, 15:7 / 19:8, 23:10, 30:14, 34:16

ST. DORASTENKY: ŠKP BRATISLAVA – HC TATRAN STUPAVA 29:25 (14:12)
Určite ste to videli niekedy v telke aj vy. Pestrofarebné kostýmy, alegorické vozy a kopec ľudí čo sa baví a tancuje sambu. Áno, hovorím o karnevale v Riu. Trvá štyri dni a štyri noci. Ale prečo práve tento festival si zobrali za vzor naše „Dorky“?
Festival nepremenených šancí, technických chýb či množstva stratených lôpt charakterizoval zápas na palubovke ŠKP. Prvý gól sa babám podaril streliť až v 8 minúte zápasu a to z protiútoku. Pred týmto gólom si baby stíhli zaknihovať dve technické chyby, dva neúspešné pokusy z deviny, jeden zo šestky a jednu stratu lopty. Nezdaru toľko, čo sa niekedy podarí snáď za celý „match“. Aj cez tento hrozivo vyzerajúci začiatok zápasu sa baby nevzdali. Dali do hry svoje odhodlanie a v 25 minúte znížili na rozdiel jediného gólu 10:9. Rio však trvá 96 hodín vkuse, takže trend pokračoval ďalej. Prišli ďalšie chyby. Škoda, veľká škoda, že sa opäť nakopili v túto časť zápasu, keď sme sa na súpera dotiahli. ŠKP si opäť začalo odskakovať na vyšší rozdiel v skóre. Lenže ŠKP hralo proti našim babám a tie sa nevzdávajú. Do zápasu sa naše baby dokázali vrátiť!! A to v 57 minúte, keď skórovala z pivota Vanes Valachová a upravila na 26:24. Vzápätí získala loptu Sabína Gálová. Škoda, preškoda, že neprišlo k dotiahnutiu sa na jediný gól…
Baby na ŠKP rozhodne majú a v odvete sa im to budú snažiť vrátiť!!! Avšak úspešnosť streľby pod hranicou 50% čo dnes „dorky“ mali, by pochoval zrejme aj špičkový svetový tím.
Zostava a góly Stupavy: Natália Huňarová, Vanesa Valachová 2, Wanessa Raffasederová 3, Sabína Gálová 2, Lucia Kovácsová 4, Simona Kubovičová, Vanessa Kaláberová 1, Romana Gašpareková, Silvia Straková 3, Alexandra Popovičová 3, Sarah Richter 3, Petra Geisseová, Michaela Puškáčová, Ivana Gašpareková 4.
Tréner: Roman Vigh, Peter Kuklovský
Priebeh: 3:0, 7:4, 10:9, 14:12 / 17:13, 20:15, 25:21, 26:24, 29:25

ŽENY: RESPECT INTER BRATISLAVA – HC TATRAN STUPAVA 35:26 (16:13)
Stupavské ženy cestovali vo svojej neľahkej ceste náročnou prvou ligou do Bratislavy,kde sa stretli s Interom. Naše do zápasu nastúpili výborne, súperky zaskočili a udržiavali si tesné vedenie. Hoci uprostred polčasu nám súperky „oskočili“ na štyri góly, dokázali sme pred koncom polčasu znížiť na rozdiel gólu. Záver polčasu ale lepšie zvládli Bratislavčanky a do šatní šli s trojgólovým náskokom.
Prvú polovicu druhého dejstva sme ešte dokázali držať krok so súperom, ten ale našim zjavne už uťahaným dievčatám ušiel a odstup si pohodlne udržal až do konca.
Trénerka Viola Gaborová povedala o zápase: “Ženy, opäť posilnené piatimi dorastenkami, ale bez hráčok Senca podali v celku zaujímavý a sľubný výkon. V prvom polčase hrali bez rešpektu, s nasadením chuťou a polčasový výsledok nenasvedčoval, že sme nováčikom súťaže. Druhý polčas poznačila únava a vyťaženosť hráčok v obranných systémoch 1+5 či 2+4. Tie uberali našim hráčkam sily, dorky pritom absolvovali doobeda svoj zápas. Určite sme sa na ihrisku nestratili, ale ubúdanie síl, individuálne chyby, jednoduché straty lôpt, a herné skúsenosti nás stáli lepší výsledok.Perspektíva nášho družstva žien urobila opäť krok vpred. Ďakujem dorastenkám, že ženám pomáhajú – o rok budú už aj oni ligistky v družstve žien.”
Zostava a góly Stupavy: Kristína Kupkovičová 12, Marcela Gardoňová 1, Linda Lisalová, Lucia Kovácsová, Vanessa Kaláberová, Nikola Jurigová 3, Lucia Havlová, Karin Švehlová 1, Martina Trochtová, Vanesa Raffasederová 4, Romana Gašpareková 1, Ivana Gašpareková 4
Tréneri: Viola Gaburová, Martin Kanda
Priebeh: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6, 7:6, 7:7, 10:7, 10:8, 12:8, 12:10, 13:10, 13:11, 14:11,14:13, 16:13 / 16:14, 18:14, 18:15, 19:15, 19:16, 20:16, 20:17, 21:17, 21:18, 22:18, 23:19, 27:19, 27:22, 28:22, 28:23, 29:23, 29:24, 31:24, 31:25, 35:25, 35:26

BRUTÁLNE OVEČKY VO VIEDNI
V nedeľu 18.10.2015 sme sa zúčastnili turnaja Wien Energie Mini-Handballturnier. Chlapci mali možnosť otestovať nových súperov z Viedne, a to West Wien – VS Heitzing, WAT Fünfhaus, Fivers, DHC VS Grubergasse, HWW, Atzgersdorf gemischt.
Odohrali sme pekné duely, v ktorých si chlapci vyskúšali všetky činnosti, čo trénujú. Už teraz sa tešia na druhé kolo, ktoré nás čaká už o mesiac znovu vo Viedni.

Ovecky-vo-Viedni-hadzana-stupava
Komentár Rudolfa Draškoviča ml. k turnaju: „Dnes sme odohrali veľmi kvalitný ligový turnaj v priateľskej atmosfére priamo vo Viedni. Som rád, že sa mi podarilo vybaviť, aby sme mohli štartovať vo Viedenskej prípravkárskej lige. Stretnutia boli načas zorganizované, priateľská atmosféra a dobrá škola pre prípravkárov. O mesiac budeme štartovať v inej hale a odohráme druhé kolo. Veľmi sa tešíme už teraz.”
Turnaja sa zúčastnili: Filip Anger, Martin Procházka, Tadeáš Ferenčík, Šimon a Matúš Hauskrecht, Jakub Lachkovič, Samuel Majerčík, Matúš Mlynárik, Matej Pír, Marek Mičuch, Adam Hajdu, Šimon Vargončík a Richard Stoviček