Ako k tomu došlo a prečo sa klub tak rozhodol, sme sa spýtali manažéra HC TATRAN STUPAVA a zároveň aj jedného z trénerov spoločného družstva Rudolfa Draškoviča ml.

HC-Tatran-Stupava-Strojar-Malacky-nove-dresy

Ako prišlo k oficiálnemu názvu HC TATRAN STUPAVA – STROJÁR MALACKY?
Po skončení sezóny sa nám donieslo, že sa chystá zmena v dorasteneckej súťaži a kluby, ktoré budú chcieť štartovať v mladších dorastencoch budú musieť mať družstvo aj v staršom doraste. Keďže vekovo máme iba dvoch starších dorastencov, tak by sme to sami nezvládli, aj keď družstvo mladšieho dorastu by bolo kvalitné. V predstihu sme oslovili zástupcov hádzanárskeho klubu Strojár Malacky a oni išli s nami do toho. Spolu máme ciele, ktoré by sme chceli dosiahnuť.

Viete ich konkretizovať?
Cieľom oboch klubov je , aby dorastenci časom „dorástli“ do družstva mužov a posilnili ho. Spoločným cieľom je stabilizovať družstvá dorastu a utvoriť chlapcom podmienky na ich herný rast tak, aby patrili medzi najlepších vo svojej kategórii na Slovensku. Darí sa nám to, keďže najviac chlapcov vo výbere BKZH je práve od nás. Dokonca už máme aj prvého reprezentanta z tohto družstva v kadetskej reprezentácii Slovenska. Chceme hrať peknú hádzanú, prilákať nových sponzorov, utvoriť lepšie podmienky na hádzanú v regióne a po čase dopĺňať družstvá mužov Stupavy a Malaciek, ktoré doslova krvácajú na hráčsku kvalitu aj kvantitu.

Bolo ťažké spájať dve družstvá?
Áno bolo a veľmi. Mňa osobne to stálo veľmi veľa času. Spolu sme si to prediskutovali medzi oboma klubmi, potom rodičmi, informovali SZH a našich sponzorov. Urobili sme tak najlepšie ako sme mohli. Ono to bolo ťažké, že doteraz obe družstvá proti sebe hrávali o vrchné priečky. Zrazu sme sa spojili a ideme za spoločným cieľom. Chalani si na seba zvykli a výsledky sa dostavia. Chce to len čas. Teraz je naším cieľom presvedčiť aj okolie. Verím, že po menšom úspechu sa bude ľahšie dýchať aj nám s realizačným tímom. Zimná prestávka pomôže a možno aj nové dresy.

HC-Tatran-Stupava-Strojar-Malacky-nove-dresy-2

Spomínate dresy, viete nám povedať podľa čoho ste postupovali?
Dresy sme navrhli podľa klubových farieb oboch klubov. Zástupcovia Malaciek majú bielu farbu a náš klub povestnú zelenú. Čierna farba je neutrálna a tú doteraz mávali Malacky aj Stupava. Na dresoch sú loga oboch klubov a logo Strojára Malacky sme pridali, keďže využívame ich športoviská. Na drese je veľké plus, ktoré znázorňuje spojenie dvoch družstiev za spoločným cieľom.

Prinesie táto zmena ešte niečo pre chlapcov?
Okrem hráčskeho potenciálu aj lepšie podmienky na hádzanársky rast. Po poslednom zápase 21.11 2015 proti Považskej Bystrici dáme chlapcom týždeň voľno a začneme zimnú prípravu. Momentálne jednáme so sponzormi, aby sme okrem hráčskych dresov zabezpečili chlapcom aj tréningové oblečenie a získali sponzora aj na zimnú prípravu, ktorá bude náročná. Preto ďakujeme prvému sponzorovi, ktorý podporil tento projekt a je to reštaurácia ZORNO. Tento partner stojí pri nás už tretiu sezónu.

Nové dresy budú predstavené už počas najbližšieho domáceho zápasu proti Modre 1.11. v školskej športovej hale. Príďte sa na ne pozrieť a chalanov podporiť.

Martin Renčo


.
Toto je čítané

Meteorológovia očakávajú v utorok večer na Záhorí búrky

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal od utorka (21.5.) od 18:00 do stredy (22.5.)…

BM Salon EV