V stredu (13.1.) Spoločný školský úrad Senica, Okresná asociácia športu na školách Senica a Centrum voľného času Stonožka Senica, usporiadali Školské majstrovstvá okresu Senica v stolnom tenise.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Žiaci

Majstrovstvá žiakov a žiačok základných škôl boli na pôde Základnej školy Sekule. Turnaja sa zúčastnilo 10 základných škôl.

V ZŠ Sekule aktívne pôsobí i Športový klub JÁŇAN Moravský Svätý Ján, ktorý spoluorganizoval majstrovstvá. ŠK JÁŇAN v spolupráci so ZŠ Sekule zlepšujú podmienky pre stolný tenis o čom svedčia i dva úspešné projekty v rámci programu Podpora športových aktivít pre všetkých v roku 2015, ktoré boli podané na základe výzvy Trnavského samosprávneho kraja č. 5/2015. Projekt ZŠ Sekule s názvom Sekuláčik – medzinárodný stolnotenisový turnaj žiakov základných škôl bol zameraný na stolnotenisový turnaj žiakov základných škôl O pohár Sekuláčik. V máji 2015 bol už 8. ročník. Projekt ŠK JÁŇAN s názvom Športové vybavenie pre deti a mládež bol zameraný na materiálne vybavenie tréningového procesu. V oboch projektoch bola schválená čiastka 200€.

Po otvorení turnaja Mgr. Martinou Bohunovou a príhovorom riaditeľa školy Mgr. Miloslava Markušku, sa začali súboje v skupine žiakov a skupine žiačok.

ZŠ Sekule

Hrali trojčlenné družstvá. Každý hráč odohral dva zápasy a hrala sa jedna štvorhra. Hralo sa na tri víťazné sety. Poradie v skupine rozhodlo o víťazoch turnaja.
V skupine žiakov hrali ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Čáry, ZŠ Kúty, ZŠ Šaštín Stráže, Gymnázium Senica a domáca ZŠ Sekule.

Žiačky

V skupine žiačok hrali ZŠ Čáry, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, I. ZŠ Senica a domáca ZŠ Sekule.
Víťazom okresných majstrovstiev škôl sa stali žiaci ZŠ Sekule, druhí skončili žiaci ZŠ Kúty a tretí žiaci ZŠ Šaštín Stráže. Víťazom okresných majstrovstiev škôl sa stali žiačky ZŠ Sekule, druhé skončili žiačky ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, tretie žiačky I. ZŠ Senica a štvrté žiačky ZŠ Čáry.
Okresný majstri škôl žiaci a žiačky ZŠ Sekule postupujú priamo na krajské majstrovstvá, ktoré sa budú konať 17.2.2016 v Trnave. Víťazom blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole.