Piesne kozákov to sú melódie a slová zo života kozáckych rodín pri práci, v bojovom nasadení, pri zábave, pri oddychu, pri pití vodky či laškovaní s mladými kozáčkami.

https://www.youtube.com/watch?v=6xpn_lePAbk

Piesne veselé, roztopašné, zádumčivé, ale hlavne svojské a typické pre kozácku dušu. Piesne dravé a pokojné ako neviazaná rieka DON – srdce, telo a duša kozákov.

S bajanom, balalajkou , perkusiami , nezameniteľnými vokálmi a autentickými piesňami počas svojich vystúpení roztancovali európske festivaly, kozáckymi dumkami vohnali slzy do očí, špecifickým ruským humorom pobavili, ale hlavne vniesli pozitívnu energiu a radosť.

Práve preto zavítajú opäť na Slovensko z rodného Rostova na Done sólisti Donského kozáckeho chóru Alexander Džalašov, Grigorij Polovinka /majster ruského bajanu/, Nadežda Bulanova a Anastasija Krivoručko so svojou formáciou VOLNIJ DON.

VOLNIJ-DON-solisti-Donskeho-kozackeho-choru

S programom PIESNE DONSKÝCH KOZÁKOV, ktorý je zostavený zo známych kozáckych, ruských a ukrajinských piesní, sa VOLNIJ DON predstaví 15.februára o 18.00 hod v Kultúrním domečku ( kine ) v Malackách.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na stránke kina alebo v pokladni kina 1 hodinu pred každým predstavením (filmovým, divadelným, koncertom).


.

Labková patrola