Pretek na horských bicykloch KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN začal písať svoju históriu v roku 2009. Trať preteku je situovaná na úpätí Bielych Karpát do rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina – Skalica.
  Kral_Zahoria_MTB_Maraton_Stafiet_2015

Na pretekárov čaká v sobotu (23.4.) od 10:00h zaujímavá trať o dĺžke 50km (2 okruhy), 25 km (1 okruh), ktorá obsahuje krátke a dlhé výjazdy a zjazdy, lesné i ťažné cesty a turistické chodníky. Posledné štyri kilometre 25km okruhu vedú po trati finálového preteku Slovenského pohára v cross country, ktoré sme organizovali v roku 2014.

Plocha draka Knihy.Zahori

Štart a cieľ preteku je situovaný do areálu prírodného kúpaliska (zmena oproti minulým ročníkom), kde je pre pretekárov pripravené kompletné zázemie (WC, bufet, umývanie bicyklov, EXPO aréna…). Najlepší pretekári v jednotlivých kategóriách si odnesú originálne trofeje a na všetkých čaká zaujímavá tombola v ktorej nebudú chýbať skalické špeciality “Skalický trdelník” a “Skalická frankovka”.

Kral_Zahoria_MTB_Maraton_Stafiet_2015_2

Pitný režim zabezpečuje slovenský výrobca športovej a doplnkovej výživy firma KOMPAVA . V priestoroch štartu a cieľa bude umiestnená EXPO aréna, kde budú prezentovať svoje produkty partneri podujatia. Pretek bude meraní čipovou technológiou Race-Result. Pôvabná prírodná scenéria spojená zo zaujímavou traťou sú tým najlepším lákadlom aby ste sa tohto preteku zúčastnili.

KRÁĽ ZÁHORIA MTB MARATÓN 2016 je zaradení do bodovacieho seriálu MTB maratónov KARPATY MTB TOUR 2016. V roku 2016 pretek vystupuje v názve s novým generálnym partnerom firmou KOMPAVA.


.

BM: Ustekana sobota