Trdlofest – festival plný hudby, trdelníka, vína a dobrej nálady a bohatého kultúrneho programu sa bude konať už túto sobotu 14.5. od 10h vo Františkánskej záhrade v Skalici.

trdlofest-skalica
Návštevníci si môžu pozrieť pestrý program, počas ktorého sa predstavia: Divadlo Žihadlo s rozprávkou Kohútik a sliepočka (11:35h), ĽH Pláňava (12:45h), CM Dúbrava (13:45h), FS Skaličan (16:55h), tanečná skupina TAXIS (15:25).

Vo večerných hodinách (18:00h) sa divákom prihovorí primátor Skalice Ľudovít Barát, vyhlásia sa výsledky ochutnávok Skalického trdelníka a Skalického rubínu a oficiálne sa otvorí letná turistická sezóna pre rok 2016. Zvyšok večera vyplní pokračovanie kultúrneho programu. Predstaví sa Mirka Miškechová (18:25h), skupina Poutníci (20:05), Lešek Semelka (21:40h) a koniec festivalu uzavrie skupina Polemic (23:10h).

Počas celého podujatia sa môžu návštevníci zúčastniť rôznych súťaží, ako napríklad súťaže v jedení fazolnice a trdelníka, súťaže upeč si svoj trdelník, súťaže vo varení kotlíkového guláša s Keltom. Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov festivalu, pre ktorých budú pripravené atrakcie a doobeda rozprávka.

Festival bude mať taktiež bohaté sprievodné akcie. V galérii u Františkánov budú mať návštevníci možnosť pozrieť si diela člena Klubu skalických výtvarníkov pod názvom Miroslav Kinder: Z tvorby. Záhorské múzeum Skalica v spolupráci so Záhorskou galériou v Senici ponúka výstavu Jozef Zamboj: Z tvorby.

Súčasťou Trdlofestu bude aj Miniveľtrh cestovného ruchu, ktorý sa bude konať na nádvorí pri Vinotéke u františkánov.

Počas celého dňa budú pre verejnosť sprístupnené historické pamiatky mesta Skalica zdarma. Návštevníci budú môcť navštíviť 13 kultúrno-historických pamiatok a to: Paulínsky kostol, Farský kostol sv. Michala Archanjela + jeho vežu, Dom kultúry, Evanjelický a.v. kostol + jeho vežu, Kostol milosrdných bratov, Rotundu sv. Juraja, Františkánsky kláštor, Františkánsky kostol, Mlyn bratov Pilárikových, Ľadovňu, Jezuitský kostol.

V deň Trdlofestu bude Turistická informačná kancelária mesta Skalica otvorená od 10:00 – 18:00 h. Návštevníci tu dostanú informácie o pamiatkach, budú mať možnosť zakúpiť si suveníry, takisto zabezpečuje TIK: úschovňu batožín, požičovňu bicyklov, internet pre verejnosť, praktické informácie pre turistov.
Počas Trdlofestu na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky v podobe tradícií, hudby, výstav
a zábavy pre rôzne vekové kategórie.


.
Toto je čítané

Jáňan Ľuboš Pribila prešiel ako prvý Slovák cestu Via Alpina

V roku 2023 sa Jáňan Ľuboš Pribila zapísal do histórie ako prvý…

BM: Ustekana sobota