V utorok (10.5.) sa v areáli Základnej školy Ul.V.P.-Tótha uskutočnilo spoločné okresné kolo Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany, ktoré zorganizoval odbor krízového riadenia Okresného úradu Senica.

sutaz_mladych_zachranarov_co_senica

Členov 18 zmiešaných družstiev základných škôl okresov Senica a Skalica potrápilo viacero disciplín. Teoretické vedomosti museli preukázať v teste kde boli otázky z civilnej ochrany, prvej pomoci, požiarnej ochrany a dopravnej výchovy. Praktické zručnosti preverili rozhodcovia na stanovištiach hasenie malých požiarov, použitia ochranných masiek spojené s prechodom zamoreným prostredím a použitím improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany. Ďalej využili znalosti z topografie, zloženia evakuačnej batožiny a varovných signálov civilnej ochrany. Ich presnú mušku vyskúšalo stanovište streľby zo vzduchovky a zapotili sa pri praktickom poskytovaní prvej pomoci.

Plocha draka Knihy.Zahori
Najlepšie všetko zvládlo družstvo ZŠ Ul. V.P.-Tótha Senica „B“, ktoré by sa malo zúčastniť majstrovstiev Slovenska v mesiaci jún. Druhí skončili žiaci ZŠ Komenského ul. Senica o jediný bod pred družstvom ZŠ Čáry. Medailistom gratulujeme a ostatným zúčastneným ďakujeme za účasť. Na rozhodcovských pozíciách pôsobili aj dobrovoľníci civilnej ochrany, členovi HaZZ a členky SČK. Všetkým patrí veľké ďakujem. Za skvelú spoluprácu a ústretovosť patrí jedno super ďakujeme aj vedeniu a celému personálu Základnej školy na Ul. Viliama Paulínyho-Tótha v Senici.

Igor Janšák


.

BM: Festival Záhrad