V Trnave sa uskutočnili atletické majstrovstvá jednotlivcov Západoslovenskej oblasti (kraje Trnava, Trenčín, Nitra).

atleti-holic

Predstavilo sa na nich jedenásť pretekárov z Atletického klubu Junior Holíč, ktorí v silnej konkurencii atlétov zo športových gymnázií v Trnave, Nitre a Trenčíne si po výborných výkonoch vybojovalo päť medailí.

Najcennejšiu zlatú vybojovala výškarka Monika Zavilinská výkonom 170 cm vo vekovej kategórii dorastu. Dve strieborné medaily v kategórii starších žiakov vybojoval Lukáš Talla v behu na 150 metrov v čase 18.95 sekundy a aj v najkratšom šprinte na 60 metrov časom 7.86 sek. Rovnako strieborný bol aj Pavol Riečický v behu na 1500 metrov výkonom 5:12.81minúty.

Bronzovú medailu vybojovala staršia žiačka Laura Podmajerská výkonom 22.26 m os.rek. Na 4. mieste sa umiestnil dorastenec Noel Bluska vo vrhu guľou. Dve šieste miesta získali Samuel Linet v skoku ďalekom výkonom 506 cm a beh na 150 metrov v čase 19.75 sekundy a šiesta bola aj Viktória Žilková v hode oštepom, diskom a vo vrhu guľou obsadila 5. miesto. Šiesty bol aj Šimon Štros v behu na 800 metrov a Peter Orgoň v behu na 1500 m.

Medzi najmladšími žiačkami sa najvyššie umiestnila Simona Kudlová, ktorá v hode kriketovou loptičkou skončila štvrtá, Nikoleta Chrenková bola vo vrhu guľou šiesta, rovnako aj Marianna Langová v behu na 300 metrov. Hneď za ňou dobehla Sofia Janovičová.

Nádeje z Atletického klubu Junior Holíč vzorne reprezentovali svoje mesto i náš región.