Čitatelia rozhodnú o Knihe Záhoria 2015. Hlasovať môžete na internete alebo priamo v knižniciach. Víťazov spoznáme v októbri 2016.

anketa_kniha_zahoria_2015

Rekordných 62 kníh, ktoré vyšli v roku 2015 a sú späté s regiónom Záhoria tematicky alebo osobou autora textovej, či obrazovej časti sa prihásilo do 8. ročníka súťaže Kniha Záhoria.

 

Čitateľská verejnosť prostredníctvom hlasovacích lístkov v Záhorskej knižnici v Senici, v mestských a obecných knižniciach regiónu a prostredníctvom internetového hlasovania na webových stránkach Záhorskej knižnice rozhodne o tom, kto zvíťazí.

Záhorácke rádio 2024 01
 

V doterajších ročníkoch boli víťazi z rôznych literárnych žánrov. Knihou Záhora 2008 sa stala monografia Dany Janáčkovej nazvaná „Ján Náhlik. Fotografie“ o nestorovi fotografie na Záhorí a vydala ju Záhorská galéria v Senici. Knihu Záhoria 2009 napísala Zdenka Laciková s názvom S krídlami básne. Vyšla v Holíči vo Vydavateľstve Forza Slovakia. Knihou Záhoria 2010 sa stal Zlatý vek cisárskej rezidencie v Holíči v období Františka Štefana I. Lotrinského, kniha, ktorú zostavil Radoslav Ragač s kolektívom. František Višváder bol zostavovateľom Encyklopédie Suchohradu, Knihy Záhoria 2011. Knihou Záhoria 2012 bola kniha Jabuoňické všelico 1262-2012. Vytvoril ju tím pod vedením Andreja Závodného k 750-výročiu prvej písomnej zmienky o obci Jablonica, v roku 2013 sa stala Knihou Záhoria próza Dušana Krivského Blb nového typu a vlani titul získala Habánka od Vojtecha Czobora.

Knihy navrhovali čitatelia, autori, inštitúcie, vydavateľstvá, kníhkupci, distribútori, mestské a obecné úrady.

Medzi 65titulmi nájdete poéziu, romány, cestopis, publikáciu o športe, o významných osobnostiach, dobrodružstvá zo strašidelného hradu, knihu riekaniek, medzi nominovanými sú aj literárny zborník, katalógy k výstavám, historické zborníky a mnohé ďalšie. Víťaz vzíde z hlasovania čitateľov, ktoré bude ukončené 30. septembra 2016 a výsledky čitateľskej ankety vyhlásia v Záhorskej galérií Jána Mudrocha v októbri 2016.

Ďalej: Hlasujte v ankete Kniha Záhoria 2015


.

Trnavské rádio Tak akorát 2024