Ani v druhom kole Fortuna ligy sezóny 2016/17 sa nepodarilo prerušil senickým futbalistom sériu bez víťazstva, ktorú „ťahajú“ od 17. kola sezóny 2015/16, kedy 21. novembra zdolali doma Žilinu 2:0. Vyhrať tak nedokázali už v 18. zápase v rade. V Trenčíne sa však s tým ani nerátalo.

futbal_as_trencin_fk_senica
Seničan Delgado (v červenom) v súboji s domácim Berom. Foto: SITA

AS Trenčín – FK Senica 3:0 (2:0)
Góly: 23. Rabiu, 27. Holúbek, 81. Kalu
Pred 1757 divákmi rozhodoval Očenáš
ŽK 0:1 (Březina).
Trenčín: Chovan – Šulek, Udeh, Kleščík, Madu – Holúbek – Kalu, Rabiu (68. Ket), Bero, Bala (68. Diks) – Janga
Senica: Šulla – Gončar, Košťál (55. Březina), Pillár, Delgado – Kratochvíl – Dolný (59. Quaye), Blažek, Ruiz, Mráz (30. Turyna) – Andres

Po vyrovnanom úvode zápasu prebrali postupne hru domáci hráči. V 23. minúte prekonal Šullu pekným volejom Rabiu – 1:0. Ďalšiu šancu Janga Šulla ešte zneškodnil, no v 27. minúte zvýšil Holúbek na 2:0. V 40. minúte mohol pridať tretí gól Kleščík, no Šullovi pomohla žrď. V 45. minúte sa v dobrej šanci ocitol hosťujúci debutant Blažeka, ale domáceho brankára Chovana neprekonal.

Po prestávke pokračoval Trenčín v aktivite, no 58. minúte nevyužil ideálnu príležitosť na kontaktný gól Dolný, keď z čistej šance bránu prekopol. Paradoxne viac šanci mali hostia, no v 75. minúte sa nepresadil ani Kratochvíl. Až v poslednej desaťminútovke si vypracovali šance aj domáci. Janga najskôr Šullu neprekonal, no v 81. minúte uzavrel strelecký účet zápasu Kalu – 3:0.

Tréner Senice Miroslav Mentel: „Bol to zápas dvoch polčasov. V prvom sme sa nevedeli vyrovnať s kvalitou súpera. Ten druhý bol z našej strany lepší. Pridali sme na agresivite. Mali sme gólové šance. Druhý polčas ukázal cestu, ktorou by sme chceli ísť.“