Malacká skokanka do diaľky Claudia Hladíková navštívila i so svojím trénerom Vladimírom Handlom olympijský atletický komplex Bishan. Brány do tohto štvortisícového atletického stánku sa však otvoria až v utorok 17. augusta, kedy začnú prvé kvalifikačné boje. Do tej doby trénuje naša atlétka na tréningovom štadióne.

Foto: Tréningový štadión podľa našich zástupcov plne vyhovuje a majú všetko, čo potrebujú (foto –TK AC-)

Po prvých tréningoch bol tréner Vladimír Handl opatrný v hodnoteniach. Naša atlétka okrem skokanského sektora využila aj dráhu, kde absolvovala niekoľko roviniek a rýchlych úsekov. „Zatiaľ si netrúfam tvrdiť, v akej forme nastúpi Claudia v utorok do kvalifikácie. Posledné dni sme naplno trénovali a v súčasnej dobe dávame dôraz na regeneráciu. Viac uvidíme v pondelok pri rozcvičke,“ povedal Handl. Podľa jeho vlastných slov sa Hladíková už stopercentne vyrovnala s šesťhodinovým posunom vpred oproti európskemu času, čo sa nedá povedať o ňom. „Stále mám problémy, nezaspím skôr ako o druhej v noci. Ráno bývam unavený.“ Atmosféra pred dôležitou utorkovou kvalifikáciou je podľa neho dobrá.

Slovenská atletika bude mať v Singapure zastúpenie aj v podobe druhej atlétky, banskobystrickej chodkyne Kataríny Strmeňovej, ktorú v Dukle trénuje Roman Benčík. „Katka i ja sme pozerali na štartovú listinu a podľa nej by mohla zaútočiť na medailu. Tvrdí, že sa cíti dobre,“ povedal Handl. Pre účastníkov olympiády sú pripravené aj rôzne osvetové besedy, diskusie a workshopy. Plánujú sa aj spoločné stretnutia s osobnosťami svetového športu, ktoré sem do Singapuru kvôli olympiáde prišli. „To nás čaká až po pretekoch. Zatiaľ sa plne sústredíme na to, prečo sme sem prišli – na výkony,“ povedal tréner Handl.

-TK AC-


.
Toto je čítané

Malacký footgolf na medzinárodnom turnaji

Hráči Footgolfového klubu Malacky zúčastnili na medzinárodnom turnaji FIFG 1000 MAJOR, ktorý…

HAŠŠO 6/2024