Po troch víťazstvách v rade na nulu chceli Záhoráci pokračovať na víťaznej vlne, no už v druhej minúte dal Breznaník vedúci gól hostí a tento bol napokon víťazný.

Ani táto hlavička Miloša Kratochvíla si cestu do siete nenašla. Foto: Facebook FK Senica

Podbrezová, druhé mužstvo tabuľky, bola lepšia a mohla pridať aj ďalší gól, no Viazanko ani Breznaník Šullu neprekonali. Dve nádejné situácie domácich nevyužil Kratochvíl. Najskôr netrafil bránu po samostatnej akcii a v nadstavenom čase po centri Březinu hlavou minul bránu nereagujúceho Kuciaka.
Takmer celý druhý polčas hostia preležali na trávniku. Záhoráci mali problém so zakončením. Dve strely do priestoru brány z kopačiek Ebwelleho a Pillára by neohrozili ani dorastenca a jediná „poriadna“ strela Pirula opäť nešla medzi žrde.Po hodine hry mali aj šťastie, keď Breznaník trafil žrď. Napriek štyrom viacminútovým ošetrovaniam a viacerým striedaniam slabý rozhodca Sedlák nastavil len tri minúty. Za podobné výkony by sa mužstvám mali body skôr odpočítavať ako pripočítavať. Podbrezová sa týmto víťazstvom vyhupla do čela tabuľky.

Senica – Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 2. Breznaník
Pred 1645 divákmi rozhodoval Sedlák. ŽK 4:3 (Pillár, Březina, Šulla, Kratochvíl – Kochan, Viazanko, Šafranko).
Senica: Šulla – Gončar (29. Turyna) , Březina, Pillár, Delgado – Blažek (37. Quaye) – Kratochvíl, Pirulo – Kosorin, Mráz (83. Astray), Ebwelle, tréner M. Mentel.

Miroslav Mentel, tréner Senice Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi, ktorému sa ťažko dáva gól. Chceli sme dať rýchly gól a nie ho dostať. Hrali sme dosť nervózne. Druhý polčas bol z našej strany lepší, no vo finálnej fáze nám chýbala kvalita.”