Dvadsiatym štvrtým podujatím Moravsko-Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ) bol 7. ročník Lipovskej desiatky.

atletika_zahoracky_pohar_Maria_Truissard_HAJOSSY_MIROSLAV
Mária Truissard, Miroslav Hajossy

Ženy a najstaršia kategória mužov nad 70 rokov absolvovali dva 2150 metrové okruhy, ostatné mužské kategórie absolvovali okruhov päť.

Medzi mužmi bol najrýchlejší Martin Kučera z Brna, najrýchlejším záhorákom bol Andrej Psota z AŠK Skalica, ktorý dobehol vo veteránskej kategórii na 40 rokov na 2. mieste. Na stupne víťazov sa zmestili ešte Dušan Brezovský, ktorý vyhral kategóriu nad 50 rokov, Miro Hajossy bol druhý a Ján Varmuža s Mirom Mikúšom tretí.

Muži do 40 rokov: 1. Martin Kučera, Brno, 33:44, ..4. Peter Bellay, Skalica, 37:20, 5. Jozef Jurčík, Skalica, 38:11, ..7. Pavol Masaryk, Dojč, 38:55, 8. Tomáš Zavadil, AŠK Skalica, 39:44, 9. Vladimír Hyránek, Kúty, 40:23, 10. Roman Komárek, INA Skalica, 40:39.

Muži nad 40 rokov: 1. Dušan Tomčal, Lipov, 35:35, 2. Andrej Psota, AŠK Skalica, 36:12, ..8. Milan Fabuš, Bor. Sv. Jur, 43:40, 9. Ján Búzek, Bor. Mikuláš, 43:53.

Muži nad 50 rokov:1. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 37:49, 5. Miroslav Mikula, Radošovce, 39:58, 6. Jozef Chrenka, 40:26, 7. 41:05, Portášik Peter, obaja AŠK Skalica, 8. Ferdinand Kocák, Gbelskí Strýci, 42:37.

Muži nad 60 rokov:1. Luděk Gross, Znojmo, 48:39, ..3. Ján Varmuža, Brezová, 51:37, ..5. Pavol Waldecker, Senica, 1:00:30 hod., ..7. Vojtech Planka, Malacky, 1:04:24.

Muži nad 65 rokov: 1. Lubomír Bartál, Hodonín, 42:18, ..3. Miroslav Mikuš, Radošovce, 46:26.

Muži nad 70 rokov: 1. Karel Karas, Hodonín, 20:26, 2. Miroslav Hajossy, Koválov, 20:37, ..4. Michal Janota, AŠK Skalica, 24:07, ..6. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 29:39.

 

Medzi ženami vyhrala Irena Pospíšilová z Drnovic pred Erikou Farkašovou z AŠK Skalica, ktorá sa stala víťazkou kategorie nad 35 rokov. Druhé vo svojej kategórii skončila Anna Portášiková, tretie boli Vanesa Mikulová, Mirka Zíšková a Gabriela Urbanová.

Ženy do 35 rokov: 1. Irena Pospíšilová, Drnovice, 15:40 min., 3. Vanesa Mikulová, Skalica, 17:34, 4. Maria Truissard, Dubovce, 17:58, ..7. Anna Cvečková, Junior Holíč, 20:32.

Ženy nad 35 rokov: 1. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 17:04, ..3. Miroslava Zíšková, Jablonica, 18:20, 4. Jana Kubíčková, ZFT Senica, 19:26, 5. Ivana Kudláčová, 20:07, ..7. Anna Mikulová, obe Radošovce, 21:21,  8. Soňa Gorbatenková, Junior Holíč, 22:51.

Ženy nad 45 rokov: 1. Marta Durnová, Veselí, 18:59, 2. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 19:20, 3. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 20:17, ..8. 23:18, Sveětlana Raffayová, Kúty, 9. Janka Dermeková, Gbelskí Strýci, 24:54.


Corvus Malacky