Prinášame výsledky a komentáre k zápasom predohrávanom 15. kole Majstrovstiev oblasti Senica a dohrávanom 1. kole 4. ligy Západoslovenského futbalového zväzu.

Ilustračné foto

Majstrovstvá oblasti muži
V predohrávanom 15. kole Majstrovstiev oblasti najviac lákal súboj druhého s tretím, alebo Bor. Sv. Jur – Bor. Mikuláš. Búrania aj na ihrisku silných Juranov potvrdili výbornú formu a po víťazstve 3:2 ich preskočili v tabuľke a posunuli sa na 2. miesto. Šaštín nepotvrdil víťazstvo z predchádzajúceho kola, no ich súper bol nepomerne silnejší ako Š. Humence v 4. kole. Radimov si bez problémov vybojoval štvorgólový náskok a domácim dovolil čestný úspech až v poslednej minúte. Rohov zlepšeným výkonom po prestávke zdolal presvedčivo Koválov a poslal ho na samý spodok tabuľky. Rybky po domácej prehre s Radošovcami si stratu vynahrali v Kopčanoch, kde všetky góly padli už v prvej štvrťhodine zápasu. Cerová prehrala už druhý zápas v rade, po Hlbokom tentoraz aj v Radošovciach, keď neudržala svoje nádejné vedenie. V Hlbokom sa čakal vyrovnaný zápas a aj tak bolo. Domáci však mali vo svojom strede dvojgólového strelca a aj preto získali tri body. V Jablonici domáci dvakrát vyhrávali, no nakoniec si s Brodským body podelili. Druhá remíza sa zrodila v Šajdíkových Humenciach, kde domáci vedúci mužstva Anton Šimek sa smutne prizeral, ako jeho menovec v drese súpera v 83. minúte obral domácich o dva body.

Šaštín – Radimov 1:4 (0:3)
Góly: 90. J. Mošať – 12. R. Drápal, 18. A. Foriška, 37. A. Śebesta, 76. P. Božek (11)
Borský Svätý Jur – Borský Mikuláš 2:3 (1:3)

4. liga Severozápad
V dohrávanom 1. kole 4. ligy prehrala Iskra Holíč najtesnejšie v Trenčianskych Tepliciach.
Pripísala si už druhú prehru v priehajúcej sezóne, keď po dvoch inkasovaných góloch stačila odpovedať iba jedným, ktorý dal v samom závere striedajúci Adam Konečný.
Už zajtra, v sobotu 3. septembra, bude mať Holíč šancu na prvé tohtoročné víťazstvo, veď naposledy vyhral ešte 14. novembra minulého ročníka v Častkovciach. V Borčiciach to však bude mať veľmi ťažké.

Trenč. Teplice – Holíč 2:1 (1:0)
Góly: 28. Bretschneider, 53. Puček – 82. Konečný
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik (65. Dubec), Milota, Serafín (46. Španka), Privrel, Vach, Mihálik (67.Konečný), T. Slovík, Milota, Uher, tréner Vladimír Včelka.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…