Závod hostil počas posledného prázdninového víkendu stovky trampov z Česka a Slovenska.

23-stretnutie-Potlach-Zavod

Zišli sa na pravidelnom potlachu (stretnutí), ktorý sa na takejto úrovni koná raz ročne. Jedenkrát v Českej republike (Č-SPotlach) a jedenkrát v Slovenskej republike (S-ČPotlach). Tento ročník bol dvadsiaty tretí. Pre nich nič nové, pre nás možno celkom prekvapenie.

Trnavské rádio Tak akorát 2024
 

Dnešnej mládeži už slovo tramping, alebo čunder veľa nehovorí. Bolo to poznať aj na účastníkoch potlachu. Mladých bolo veľmi málo, dominoval stredný vek. Myšlienka trampingu na Slovensku je stará takmer sto rokov. Láska k prírode, voľnosť, napĺňanie významu slova „Kamarát“ – možno aj takto by sa dali charakterizovať účastníci potlachu.

23-stretnutie-Potlach-Zavod-3

Veľmi pôsobivé bolo zapaľovanie ohňa, ktoré bolo sprevádzané a inšpirované dávnymi tradíciami amerických indiánov. Trampská hymna za sprievodu country hudby zaznela zo stovák hrdiel a hlboko zarezonovala aj v divákoch, ktorý potlach navštívili iba náhodne.

23-stretnutie-Potlach-Zavod-2

Ahoj – tak sa zdravia a tak sa aj lúčia. Neviem, či sa takýto potlach v Závode ešte uskutoční, no organizátori tento ročník zvládli na výbornú. Verím, že kto sa zúčastnil, odchádzal s dobrým pocitom a príjemnými spomienkami.

AHOJ!


.
Toto je čítané

Nové nariadenie v Senici rieši hluk a rušivé činnosti v bytových domoch

Nové Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o verejnom poriadku na území mesta Senica…

20 rokov