Po reprezentačnej prestávke sa v sobotu hralo kompletné 8. kolo futbalovej Fortuna ligy. FK Senica sa predstavil na domácom trávniku v zápase s MFK Ružomberok.

futbal_fk_senica_mfk_ruzomberok

Záhoráci doteraz vyhrali doma iba v 3. kole s Michalovcami, druhé víťazstvo tak nepridali. Po predchádzajúcej remíze v Dunajskej Strede aj tentoraz sa body delili, keď domáce mužstvo muselo doháňať jednogólový náskok súpera.

FK Senica – Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 67. Pirulo (11) – 48. J. Maslo.
Pred 1127 divákmi rozhodoval P. Hrčka.
ŽK 3:5 (26. Delgado, 51. Gončar, 85. Weriton – 10. Daniel, 40. P. Maslo, 44. J. Maslo, 70. Ďubek, 88. Mareš).
ČK 0:1 (65. Martin Nagy).
Senica: Šulla – Gončar (54. Ebwelle), Březina, Pillár, Delgado – Kratochvíl, Kopičár (82. Blažek) – Weriton, Astray (57. Turyna), Pirulo – Mráz, tréner Miroslav Mentel.

Malacké pohľady Knihy.Zahori

Záhoráci začali aktívne a úvodná štvrťhodinka sa hrala v ich réžii.Postupne sa však hra vyrovnala a nebezpečnejší boli hostia najmä po štandartkách. Neraz sa vyznamenal domáci brankár Šulla. Po prestávke boli hostia futbalovejší a zaslúžene sa ujali vedenia po rohovom kope Saparu, ktorý ideálne posadil center na hlavu Jána Masla – 0:1. Domáci tréneri reagovali striedaniami. Najmä Ebwelle priniesol na ihrisko viac vzruchu. Keď nevyužil obrovskú šancu na druhý gól hostí Ďubek, prišiel v 67. minúte nedovolený zákrok P. Masla na Pirula, no jasný faul posúdil rozhodca Hrčka až na pokyn svojho asistenta, čo vyvolalo búrku nevôle u hráčov hostí, na čo doplatil Záhorák v ich drese Martin Nagy (odchovanec Pop.Močidlian), ktorý za nemiestne protesty videl ČK. Pirulo z nariadenej penaltyvyrovnal na 1:1. Ani v presilovke si domáci mnoho šancí nevypracovali. Najväčšiu nevyužil v 79. Minúte po centri Delgada striedajúci Turyna, ktorého hlavička tesne minula bránu nereagujúceho brankára Macíka.