Prinášame výsledky víkendových zápasov mužstiev Západoslovenského futbalového zväzu.

Ilustračné foto

2 liga Západ
Až v 9. kole 2. ligy Západ si Skalica zapísala do tabuľky svoju prvú prehru. Stalo sa tak na ihrisku trnavskej rezervy. Keďže Šamorín v Banskej Bystrici nezaváhal,strata Skalice na čelo tabuľky narástla už na päť bodov.

9. kolo

Trnava B – MFK Skalica 1:0 (0:0)
Góly: 48. E. Ujlaky.
Pred 187 divákmi rozhodoval Ihring – Balko, Vician.
ŽK 2:4 (28. O. Janso, 90. B. Bališ – 29. P. Lipták, 66. P.Majerník, 76. L. Švrček, 80. L.Hlavatovič).
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Hlavatovič, Mizerák – Milunovič, Neoveský, Lipták, Ulrich (79.Hruška) – Človečko, Jakubek (62. Šebesta), tréner Jozef Kostelník.

Hostia, ktorí v doterajšom priebehu ešte neprehrali, boli miernym favoritom zápasu, no svoju úlohu nepotvrdili. V prvom polčase strelci ani jedného mužstva netrafili do priestoru súperovej brány. A tak vyznieva paradoxne, keď v 48. minúte sa domáci z prvej strely do priestoru brány ujali vedenia gólom Erika Ujlakyho – 1:0. Zvýšená snaha Skaličanov priniesla prvú strely medzi tri žrde až v 59. minúte, no gólová nebola. Cez pozornú obranu domácich sa presadzovali len veľmi ťažko a gólovú šancu si nevypracovali až do konca zápasu. Domáci si tak zaslúžene pripísali v zápase s favoritom tri body.

4. liga Severozápad
V uplynulom týždni sa vo 4. lige SZ odohrali až dve kolá. Štátny sviatok vo štvrtok 15. septembra bol hracím dňom, nakoľko táto súťaž má až 17 hracích dní. Predohrávalo sa práve posledné 17. kolo jesennej časti a v ňom sa stretli regionálni súperi, rezerva Spartak Myjava a Iskra Holíč. V nedeľu sa Holíč predstavil v Domaniži.

17. kolo

Myjava B – Holíč 4:0 (2:0)
Gól: 12., 18. a 47. P. Abrahám, 84. E. Pecha
Pred 200 divákmi rozh. A. Laco. ŽK 0:0.
Myjava B: Koníček – Pecha, Egri, Flamik, Nikodem (87. Halabrín), Abrahám (67. Tomič), Peter Sivák, Toman, Pavol Sivák, Oríšek (79. Pekník), Horeš, tréner Vladimír Stančík.
Holíč: Ravas – Blažek (61. Mihálik), Vaclavik, Milota, Nečas, Privrel, Vach (79. D. Slovík), Uher (61. Dubec), Španka, T. Slovík, Milota, tréner Vladimír Včelka.
Zápas sa rozhodol prakticky po úvodnej štvrťhodine, kedy Patrik Abrahám dvakrát v priebehu šiestich minút prekonal Ravasa v bráne hostí. Ten istý hráč dve minutý po prestávke uzavrel svoj hetrik a šesť minút pred koncom uzavrel na konečných 4:0 Erik Pecha. Hostia svojim výkonom sklamali a výška prehry je pre nich ešte prijateľná.

Gól: 47. J. Kardoš.
Pred 100 divákmi rozhodoval Hulínek. ŽK 3:3.
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik (15. S. Milota), T. Milota, Nečas, Privrel, D. Slovík, Uher, Dubec, Španka, Mihálik (67. Konečný), tréner Vladimír Včelka.
Po vysokej prehre v Myjave chcela si Iskra Holíč napraviť reputáciu v Domaniži. Už v 15. minúte však prišla o svoju veľkú oporu, kapitána Vaclavika, čo oslabilo ich obranné rady. V priemernom stretnutí si mužstvá vypracovali minimum streleckých príležitostí. O víťazstve rozhodli domáci dve minúty po prestávke, kedy dal ich víťazný gól Ján Kardoš. Snaha o vyrovnanie Holíču úspech nepriniesol a tak aj druhé stretnutie v týždni ukončili bez bodu i streleného gólu.

5. liga Západ
V 5. kole 5. ligy Západ zaváhal doma iba Spartak Stráže po zbytočnom „skrate“ Erika Brunnera, ktorý sa dal zbytočne vylúčiť, keď súperovmu hráčovi urobil „baran brc.“ Oslabil tak svoje mužstvo a to napokon dostalo doma od Trebatíc riadny világoš. Kladným hrdinom sa stal štvorgólový Dominik Nemec z Nafty Gbely. Víťazstvá zachutili Jáňanom, ktorí vyhrali druhýkrát v rade a Oreské sa tesným víťazstvom udržalo včele tabuľky.

Spartak Stráže – Trebatice 0:4 (0:1)
Góly: 9. R. Biro, 54. a 56. M. Zelenay, 70. D. Klas
Pred 150 div. rozhodoval Kovačik.
ŽK 2:2. ČK 1:0 (40. Erik Brunner).
Spartak: P. Hladký ml. – Hrubša, Matuský, B. Daniel, Celláry, Šustek, Šúrek, Brunner, Šefčík, M. Danihel, T. Polák (32.Cintula), tréner P. Weiss.
Očakával sa vyrovnaný zápas, no zhoda viacerých okolností hrala proti domácim. Najskôr v 9. minúte prvýkrát inkasovali, v 32. minúte prišli o svojho zraneného kanoniera Tomáša Poláka a v 40. minúte aj o vylúčeného Erika Brunnera, ktorý dostal najskôr ŽK, no vzápätí aj ČK za strkanicu so súperom, čím značne oslabil mužstvo. Dovtedy totiž domáci svojho súpera tlačili a mali aj tri skvelé gólové príležitosti. Po prestávke stačilo hosťom počas početnej výhody opäť deväť minút aby Zelenay zvýšil na 0:2 a ten istý hráč o dve minúty pridal aj tretí gól, čím definitívne rozhodol o víťazovi tohto zápasu. V 70. minúte pridali hostia ešte jeden gól, čím pripravili domácim nemilé prekvapenie.

Mor. Sv. Ján – Križovany 4:2 (2:1)
Góly: 32. M. Vrábel, 42. a 57. E. Šimonovič, 54. Denis Bolf – 43. Hrnčiar, 80. Barniak.
Po troch prehrách v rade zachutili Jáňanom aj víťazstvá. Po výhre v Dráhovciach pred týždňom tentoraz zdolali aj Križovany. Ich vedúci gól dal v 32. minúte Mišo Vrábel a v 42. minúte zvýšil Erik Šimonovič na 2:0. Domáci však pridlho oslavovali a hneď po rozohraní znížil Hrnačiar na polčasových 2:1. Chvíľu po prestávke však v priebehu troch minút Denis Bolf s opäť Erik Šimonovič zvýšili až na 4:1 a definitívne potvrdili víťazstvo domácich. Hostia v 80. minúte už len znížili Barniakom.

Mokrý Háj – Zvončín 2:2 (0:1)
Góly: 52. F. Kaprálik, 78. M. Valúch – 4. Kopčan, 68. Klenkovič
Domáci nezačali najlepšie a už od 4. minúty prehrávali, keď Juračku v ich bráne prekonal Kopčan. Domácim sa podarilo vyrovnať až po prestávke, keď úspešným strelcom bol hrajúci tréner František Kaprálik – 1:1. Od 68. minúty hostia opäť vyhrávali po góle Klenkoviča, no o desať minút stanovil Marek Valúch konečný výsledok na 2:2.

Oreské – Horné Orešany 3:2 (2:2)
Góly:12. E. Guoth, 23. L. Pavlačka, 83. T. Jarábek – 4. Blažo, 37. Malý
Hostia sa už v 4. minúte ujali vedenia Blažom, no ešte v prvom polčase Erik Guoth a Lukáš Pavlačka otočili skóre v prospech domácich. Do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu, keď v 37. minúte Malý vyrovnal na 2:2. O víťazný gól domácich sa postaral v 83. minúte Tomáš Jarábek a keď o minútu videl Blažo ČK, cesta k trom bodom sa uľahčila.

Gbely – Krakovany 5:1 (3:1)
Góly: 4., 18. (11), 25. a 71. D. Nemec, 67. T.Kratochvíl – 29. Vavrinec
Gbely mali vo svojom strede rozdielového hráča, ktorým bol štvorgólový Dominik Nemec. V prvom polčase zaznamenal v priebehu 21 minút čistý hetrik 3:0. Hosťom sa v 29. minúte podarilo znížiť Vavrincom, no po prestávke Tomáš Kratochvíl a opäť Dominik Nemec ďalšími dvomi gólmi uzavreli konečný výsledok na 5:1.

Veľké Kostoľany – Drahovce 3:2

1. Oreské 5 4          1          0          25:4      13
  2. Gbely 5 4          1          0          15:4      13
  3. Trebatice 5 4          0          1          14:5      12
  4. V.Kostoľany 5 4          0          1          13:6      12
  5. Zvončín 5 3          1          1          18:9      10
  6. Stráže 5 3          0          2          13:10    9
  7. Mokrý Háj 5 1          3          1          8:6        6