Skaličania najskôr zdolali na domácom ľade Prešov 4:2, no potom k nim zavítala mladá reprezentácia do 20 rokov a tej rovnakým výsledkom podľahli.

hokej_hk_skalica

6.kolo
HK Skalica – Prešov 4:2 (3:2, 1:0, 0:0)
Góly Skalice: R. Dvonč, R. Vereš 2, M. Romančík

Prešov stačil dvakrát odpovedať na vedúce góly Skalice, ktoré dali Dvonč a Vereš. V závere úvodnej tretiny dostal Skalicu tretíkrát do vedenia Romančík a to už bolo na hostí moc. V polovici zápasu Vereš svojim druhým gólom poistil vedenie domácich a potom už do konca zápasu diváci gól nevideli.

Pov. Bystrica – Spiš. N. Ves 2:5
Michalovce – Topoľčany 5:1
Trnava – Martin B hrajú 21.10.
voľno – Detva

7.kolo
HK Skalica – Orange SR 20 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly Skalice: P. Horváth, Ľ. Vaškovič
Skalica: P. Romančík – Pavešic, Drahorád, Horváth, Mikéska, Škípik, Grman – Dvonč, Ivičič, M. Romančík, Vaškovič, Kellerstein, Jaša, P. Kotzman, A. Kotzman, Hluch, R. Vereš, Kukliš, Janáč, Šúry.

V druhej tretine Skalica gólmi Petra Horvátha a Ľuba Vaškoviča zlikvidovala dvojgólové vedenie súpera, no o chvíľu tretíkrát inkasovala a tri minúty pred koncom mladá reprezentácia definitívne rozhodla.

10. SR 20 4 1          0          0          3          6:15      3

Skalica v nastávajúcom týždni odohrá iba jeden zápas, v stredu 28.9. privíta o 17 hod. doma Topoľčany.

2.liga
V druhom kole 2. ligy sa hokejisti Senice po prvýkrát predstavili svojim divákom a ich súperom boli ešte v minulej sezóne extraligové Piešťany.

2.kolo
HK 91 Senica – ŠHK Piešťany 6:5 s. n. (2:1, 0:2, 3:2)
Góly Senice: 2. a 42. Dolinajec, 15. Krutý, 46. Pavlík, 48. Szalva, rozh.náj. Dolinajec.
Pred 200 divákmi rozhodovali R. Müllner – P. Šefčík, J. Šefčík.
Vylúčení 5:11 na 2 min., Blaško (PIE) 10 min. OT.
Presilovky 2:0, oslabenia 0:2.

Senica: Línek (Lukáč) – Štefka, Jamárik, Záviš, Zahumenský, Parakhonka, Štefanka, Paračka – Krumpál, Pavlík, Daniel – Vereš, Szalva, Planka – Kollár, Kajba, Krutý – Strýček, Konečný, Dolinajec.

Už v 2. minúte sa domáci ujali vedenia, no v 11. minúte o vedenie prišli po góle Fedora. Od 15.minúty však opäť viedli po góle Krutého. V druhej tretine sa hosťom podaril obrat po dvoch góloch Hudeca. Domáci na začiatku tretej tretiny dali dokonca tri góly v rade a ich vedenie vydržalo až do 56. Minúty, kedy vyrovnal Klčo.

V predlžení diváci gól nevideli a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Domáci premenili dva, hostia iba jeden, ten rozhodujúci Dolinajec a tak dva body ostali doma.

Novovytvorené mužstvo Záhorákov sa ujalo na začiatku 11. Minúty vedenia gólom Filipa Plánku, no to bolo z ich strany všetko. V 18. minúte domáci vyrovnali a v 23. minúte vylúčenie Fiana potrestal Záhorský na strelenie vedúceho gólu Levíc – 2:1. Odvtedy skórovali už len domáci a počet gólov v sieti Záhorákov sa zastavil na čísle šesť.