Dve výhry dosiahli Skaličania v uplynulom týždni. Vonku vyhrali na Spiši a doma si poradili po nájazdoch v krajskom derby s Trnavou.

hokej_hk_skalica

10.kolo
Spiš. N. Ves – Skalica 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Góly: 14. Vaic, 48. Drozd – 30. Pavešic, 31. Vaškovič, 37. Brodek, 53. Vereš
Pred 325 divákmi rozhodoval Kalina.
Vylúčení 8:8 na 2 min., Vaic 5 min. + DKZ, Tomečko (obaja SNV) 10 min. OT.
Presilovky 2:4, oslabenia 0:0.

V bojovnom zápase sa vedenia ujali domáci v 14. min., keď využili presilovku o dvoch hráčov pri vylúčení Pavešica a Romančíka. Úspešným strelcom bol Vaic – 1:0. Na ďalší gól čakali diváci do polovice zápasu, keď z presilovky vyrovnal Pavol Pavešic – 1:1. Pri góle bol strelec faulovaný a tak presilovka hostí pokračovala, ktorú využil po necelej minúte kapitán Ľubomír Vaškovič – 1:2. V 35. min. bol vylúčený domáci hráč, ktorého druhým trestom „podporila“ domáca striedačka a dvojnásobné oslabenie domácich potrestal v 37. min. Patrik Brodek – 1:3. Práve Brodek bol v 46. min. vylúčený a po piatich sekundách aj Grman. Domáci túto presilovku využili v 48. min. Drozdom v čase, keď Brodek opustil trestnú lavicu – 2:3. Strelecký účet zápasu uzavrel v 53. min. Rasťo Vereš, ako inak než z presilovky – 2:4. V 59. min. mali domáci výhodu trestného strieľania za hodenie hokejky Mikéskom, no Lesňák ho nepremenil.

11.kolo
Skalica – Trnava 4:3 s. n. (3:1, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 2. a 15. M. Romančík, 14. Vaškovič, rozh. náj. Vereš – 19. Schmidt, 35. Brzák, 48. Roth
Pred 639 divákmi rozhodovali Píšťanský – J. Šefčík, Regec.
Vylúčení 7:5 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Grman, Hílek, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Kellerstein – Dvonč, M. Romančík, Šúry – Hluch, P. Kotzman, Janáč – A. Kotzman, Ivičič, Halabrín

Skalica spustila na súpera uragán a za 15 minút vyhrávala 3:0. Kto by si vtedy pomyslel, že svoj pušný prach si už vystrieľala. Už v 2. min. dal vedúci gól domácich Miško Romančík, v 14. min. z presilovky zvýšil Ľubo Vaškovič a o minútu po druhom góle Romančíka bolo už 3:0. V 19. min. však Grman faulom ponúkol presilovku súperovi, ktorú využil Schmidt – 3:1. Od druhej tretiny boli aktívnejší hostia, ktorí v druhej tretine znížili Brzákom a v tretej vyrovnali Rothom – 3:3. Až po tomto treste domáci zvýšili úsilie, no gól sa im streliť nepodarilo. Ten nepadol ani v predĺžení a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Hostia premenili jeden, Skaličania však dva, ten rozhodujúci Rasťo Vereš.

10. Orange SR 20 6 3 0 0 3 14:21 0

Skalica v tomto týždni odohrá dva zápasy, v stredu 12.10. hrá v Michalovciach a v piatok 14.10. privíta o 17 hod. doma Detvu.

2.liga
Vo štvrtom kole 2. ligy privítali hokejisti Senice doma Prievidzu.

V zápase bohatom na góly patril domácim začiatok zápasu, no bič plieskal na konci a dva body brala Prievidza, domácim ostal jeden.

4.kolo
HK 91 Senica – Prievidza 6:7 p. p. (2:1, 1:3, 3:2 – 0:1)

Góly: 2. Dolinajec, 2. Planka, 21., 49. a 54. Pavlík, 44. Čagan – 19. Pánis, 26. Macháč, 38., 47. a 61. Mendel, 40. Holúbek, 52. Kovalík
Pred 262 divákmi rozhodovali Valachovič – J. Šefčík, Purgat.
Vylúčení 4:6 na 2. min. presilovky 2:1, oslabenia 0:0.
Senica : Lukáč – Jamárik, Zahumenský, Paračka, Krč, Parakhonka, Štefanka, Štefka, Záviš – Pavlík, Hrnčirík, Daniel – Krumpál, Konečný, Dolinajec – Vereš, Szalva, Planka – Jamárik, Čagan, Strýček.

Svetelná tabuľa ukazovala odohraný čas 1:23 minúty a domáci už viedli 2:0 po góloch Dolinajca a Plánku. Strelecky aktívnejším hosťom sa podarilo znížiť v samom závere tretiny Pánisom na 2:1. Hneď v úvodnej minúte druhej tretiny využil presilovku Tomáš Pavlík – 3:1. Do konca tretiny však Prievidza tromi gólmi otočila vo svoj prospech a odvtedy už neustále vyhrávala. Čagan a strelecky disponovaný Pavlík dokázali trikrát vyrovnať, no v predĺžení rozhodol už po 52 sekundách rovnako trojgólový (ako domáci Pavlík) Mendel – 6:7.