V sobotu (15.10.) Malačania privítali na domácej palubovke družstvo z Pezinka. Diváci vo vypredanej hale videli rýchlu a tvrdú hádzanú , ktorú s prehľadom viedla naša najlepšia rozhodcovká dvojica Vladimír Čanda a Peter Brunovský.

hadzana_strojar_malacky
Začiatok vyšiel Malačanom , ktorí sa dostali do vedenia v 5.minute bolo 5:0. Tréner hostí musel zorať oddychový čas a ukľudniť hráčov .Hra sa vyrovnala a polčas skončil 17:11. V druhom polčase si Malačania udržiavali náskok až do 48 minúty kde bolo na tabuli skóre 23:15. Hra sa pritvrdila a hostia začali doťahovať. Malačania zahodili sedmičku ,prišli o diskvalifikovaného Petra živicu a 8 minút nedali gól. V tých chvíľach podržal Malačanov asi najlepší hráč na ihrisku, brankár Dušan Roško, ktorý zlikvidoval viacero istých gólov a pomohol vybojovať prvé extraligové víťazstvo pre Malacky.

Strojár Malacky – ŠHK Agrokarpaty Pezinok 25:22 (17:11)
Zostava Malacky : Stachovič Tomáš .st.,Pavlík Vlado ,Baláž Tomáš 1,Baláž Robo 1,Oslej Ivan 6,Roško Dušan ,Stachovič David 2, Piaček Roman, Sedláček Martin 3, Stachovič Palo 3, Kuklovský Marek, Stachovič Tomáš ml. 3, Stachovič Peter, Škoda Adam 6, Živica Peter, Dobrocký Andrej
ZVD – Rybár Michal st., tréner – Kordoš Ján Fyzioterapeutka – Krajčovičová Miška
Stretnutie sledovala vypredaná hala ,kde diváci vytvorili vynikajúcu atmosféru ,za čo im všetci srdečne ďakujeme .

Výsledky BKZH 41.týždeň 6. kolo
MLŽCI 226: Slovan Modra „A“ – Strojár Malacky 17:9 (11:1)
MLŽCI 228: ŠKH Agrokarpaty Pezinok „A“ – ŠKP Bratislava „A“ 10:26 (3:10)
MLŽCI 229: ŠKH Agrokarpaty Pezinok „B“ – ŠKP Bratislava „B“ 6:27
MLŽKY 426: ŠKP Bratislava – Inter SC Bratislava 31:2 (15:1)
MLZKY 427: HC Tatran Stupava „A“ – Strojár Malacky „B“ 28:9 (16:4)
MLŽKY 428: HC Tatran Stupava „B“ – Strojár Malacky „A“  5:27  (1:16)
STŽCI 121: Slovan Modra – Strojár Malacky 26:13 (12:7)
STŽKY 321: ŠKP Bratislava „B“ – Inter SC Bratislava 16:17  (7:10)
STZKY 322:  ŠKP Bratislava „A“ – Slovan Modra 37:5 (18:2)
Ml.dorci: Stavmat Strojár Malacky / HC Tatran Stupava  – Bojnice / Martin   36:15 (20:7)
St.dorci: Stavmat Strojár Malacky / HC Tatran Stupava  – Bojnice / Martin    28:26 (15:12)