V Borskom Mikuláši sa bežal 11. ročník Búranského krosu, ktorý bol 33. pretekom 8. ročníka Moravsko-Slovenského bežeckého pohára (MSBP) a Grand prix Záhoria (GPZ).

buransky_kros_beh_andrej_psota_jakub_valachovic_alex_ondriska
Andrej Psota, Jakub Valachovič, najmladší účastník Alex Ondriska, Foto: MIKO

Na štart sa vo všetkých kategóriach postavilo rovných 250 bežcov, z toho 118 v kategóriach dospelých. Na kagetórie mužov čakala náročná 6700 metrová trať, na ženy a najstaršie veteránske kategórie 3300 metrov a na juniorov a dorastencov 1600 metrov.

Medzi mužmi vyhral Jakub Valachovič z Malaciekpred Luďkom Durďákom z Rohatca, tretí dobehol Zdenko Zalubil z AŠK Skalica. Úspešní boli aj veteráni zo Záhoria, druhý bol Andrej Psota, tretí Jozef Chrenka (obaja AŠK Skalica) a Miroslav Mikúš z Radošoviec.

buransky_kros_beh_mirka_ziskova_andrea_borovska_blazena_kocurikova-ema_hacundova
Mirka Zíšková (vpredu) a Andrea Borovská, Blažena Kocúriková, Ema Hačundová, Foto: MIKO

Medzi ženami vyhrala Irena Pospíšilová z Drnovic pred ešte len 14 – ročnou Zuzkou Švejdovou z Borského Sv. Jura a mládežníckou reprezentantkou Slovenska v chôdzi, domácou Emou Hačundovou, ktorá vyhrala aj súťaž dorasteniek. Vo vetránskych kategóriach vyhrala Blažena Kocúriková z Jablonice, na stupne sa dostali aj  Erika Farkašová a Anna Portášiková, obe z AŠK Skalica.

Medzi juniormi vyhrali Mária Šimeková z Malaciek a Martin Lacko zo Sološnice, medzi dorastencami už spomínaná Hačundová a Peter Orgoň z Holíča.

 

VÝSLEDKY
Muži do 40 rokov: 1. Valachovič Jakub, Malacky, 26:55 min., .3. Zalubil Zdenko, AŠK Skalica, 27:52, 4. Kopiar Jakub, Malacky, 28:01, 5. Jurčík Jozef, Skalica, 28:29, 6. Bellay Peter, Skalica, 29:04, 7. Zavadil Tomáš, AŠK Skalica, 29:31, 8. Komárek Roman, INA Skalica, 30:36, 9. Hyránek Vladimír, Kúty, 30:37, 10. Bellay Ján, Skalica, 31:19, ..12. Kubíček Jaroslav,31:55, ..14. Skala Tomáš, obaja ZFT Senica, 32:32.

Muži nad 40 rokov: 1. Tomčal Dušan, Lipov, 27:48, 2. Psota Andrej, AŠK Skalica, 28:09, ..5. Nemček Stanislav, Jablonica, 31:18, 6. Kollár Martin, Nafta Gbely, 31:36, ..8. Búzek Ján, Bor. Mikuláš, 32:43, ..10. Holúbek Peter, Bor. Sv. Jur, 33:36, ..14. Blaško Branislav, Senica, 34:16, 15. Haba Milan, Malacky, 34:17.

Muži nad 50 rokov: 1. Guliš Václav, D. Bojanovice, 30:36, ..3. Chrenka Jozef, AŠK Skalica, 31:48, 4. Mikula Miroslav, Radošovce, 32:22, 5. Gološinec Ján, Brezová, 33:17, ..7. Baumgartner Eduard, Radošovce, 36:00, 8. Polesňák Pavol, Gbelski Strýci, 40:09, 9. Stacha Vojtech, Gazarka Šaštín, 41:21.

Muži nad 60 rokov: 1. Kubíček Pavel, Dobré pole, 18:05, ..4. Varmuža Ján, Brezová, 20:02, ..6. Planka Vojtech, Malacky, 24:31.

Muži nad 65 rokov: 1. Varmuža Vladimír, Hodonín, 15:40, ..3. Mikúš Miroslav, Radošovce, 17:18.

Muži nad 70 rokov: 1. Husár Ferdinand, Trenčín, 18:35, ..4. Hajossy Miroslav, Koválov, 20:39, 5. Janota Michal, AŠK Skalica, 22:47, 6. Roučka Rudolf, Junior Holíč, 27:36.

Ženy do 35 rokov: 1. Pospíšilová Irena, Drnovice,15:10, 2. Švejdová Zuzana, Bor. Sv. Jur,15:58, 3. Hačundová Ema, MŠK Bor. Mikuláš,16:39, ..9. Holická Lucia, Malacky, 50:16.

Ženy nad 35 rokov: 1. Drahovská Katarína, Piešťany, 15:42, 2., 16:43, ..4. Zíšková Miroslava, Jablonica, 16:55, 5. Borovská Andrea, Brezová, 17:03, ..7. Kollárová Andrea, BŽB Gbely, 20:06, ..9. Gorbatenková Soňa, Junior Holíč, 20:45, 10. Janovičová Darja, 22:10, 11. Zavadilová Božena, obe Jablonica, 24:01, 12. Švorcová Hanka, Malacky, 24:24, 13. Hricová Beata, Senica, 24:30, 14. Šišoláková Katarína, Malacky, 44:22.

Ženy nad 45 rokov: 1., 18:31, ..5. Raffayová Svetlana, Kúty, 21:14, 6. Mrázová Miroslava, Junior Holíč, 22:55, 7. Dermeková Janka, Gbelskí Strýci, 24:34, 8. Varmužová Margita, Brezová, 24:42.

Juniori (roč. 97 a 98) na 1600 m – dievčatá: 1. Šimeková Mária, Malacky, 8:35, 2. Gorbatenková Sofia, 9:07, 3. Langová Marianna, obe Junior Holíč, 9:24, chlapci: 1. Lacko Martin, Sološnica, 6:40, 2. Pribil Boris, Záh. Fénix, 6:51, 3. Riečický Pavol, Junior Holíč, 7:09, 4. Ondrovič Marek, Malacky, 7:17, 5. Zubák Adam, Jablonica, 7:26, 6. Búzek Samuel, Š. Humence, 8:34.

Dorast (roč. 99 a 00) na 1600 m – dievčatá: 1. Hačundová Ema, MŠK Borský Mikuláš,8:12, 2. Gorbatenková Simona, Junior Holíč, 8:38, ..4. Králiková Natália, Jablonica, 9:45, 5. Janovičová Sofia, Junior Holíč, 10:05, chlapci: 1. Orgoň Peter, Junior Holíč,6:44, ..3. Baláž Miroslav, Sološnica,7:40, 4. Haba Martin, Malacky,8:45, 5. Hlaváč Kristián, Jablonica, 9:13.


Gymnazium Malacky 2021