V 21. kole zavítal na Záhorie líder tabuľky zo Zemplína a po vyrovnanom priebehu si odviezol dva body, keď bol úspešnejší v samostatných nájazdoch.

hokej_hk_skalica

Na skalickej striedačke bol vo výstroji prichystaný zasiahnuť do stretnutia aj samotný riaditeľ HK Skalica Miroslav Lipovský, bývalý reprezentant Slovenska.

21. kolo
Skalica – Michalovce 2:3 s. n. (1:1, 0:1, 1:0)
Góly: 2. Grman, 45. Vaškovič – 18. Drotár, 24. Banovský, rozh. náj. Lučnikov.
Pred 538 divákmi rozhodovali Fridrich.
Vylúčení 4:6 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Janáč – Mikéska, Pavešic, Hluch, Kučera, M. Romančík – Grman, Drahorád, Dvonč, Brodek, Kellerstein – Kukliš, Gula, P. Kotzman, Halabrín, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Diváci videli kvalitný zápas, ktorému nechýbalo nasadenie, útočná hra i šance na obidvoch stranách. O niečo viac ich mali domáci hráči, mali aj viac z hry, ale šťastnejší boli nakoniec hostia. A to doslova, pretože až na samostatné nájazdy, ktoré všetky tri bezpečne premenili, neboli lepším tímom. Mali však vo svojich radoch niekoľkor skúsených extraligových hráčov, ktorí svoje skúsenosti odovzdali v prospech kolektívu. Už v 2. min. sa domáci ujali vedenia Grmanom a dve minúty pred sirénou vyrovnali hostia Drotárom. Po prestávke sa ujali vedenia pre zmenu hostia Bánovským a v záverečnej tretine vyrovnal Vaškovič a muselo sa ísť do predĺženia. Domácich hráčov sklamala koncovka v riadnom hracom čase aj v predĺžení, ktoré sa hralo s tromi hráčmi na každej strane. Nevyužili niekoľko výborných streleckých príležitostí, obrovské šance mali Vaškovič, Pavešic i Vereš, ale gólovo sa nepresadili a tak sa muselo rozhodnúť v samostatných nájazdoch. Všetci traja hráči hostí (Cútt, Luchnikov, Baláž) sa presadili, kým z domácich iba Dvonč.

Detva – HK Skalica 8:3 (4:0, 2:1, 2:2)
Góly: 9. a 16. Videlka, 6. Šedivý, 13. Mačkovič, 23. Škvaridlo, 35. Török, 56. Sládok, 57. Varga – 36. Brodek, 45. M. Romančík, 46. Kučera.
Pred 293 divákmi rozhodoval Mihaľov.
Vylúčení 4:6 na 2 min. P. Kotzman (SK) 10 min. OT.
Presilovky 4:0, oslabenia 1:0.

Domáci sa gólovo presadili už v 6. min. Šedivým a o tri minúty zvýšil dokonca v oslabení bývalý senický hráč Videlka. V úvodnej tretine si ďalšími dvomi gólmi vypracovala etva pohodlný štvorgólový náskok, ktorý v ďalšom priebehu zápasu pohodlne udržiavala. Hostia doplácali na vylúčenia, keď až štyrikrát inkasovali v početnej nevýhode. Svoj prvý gól dali až zastavu 6:0 Brodekom. Keď na začiatku tretej tretiny Skalica v priebehu 19 sekúnd znížila Romančíkom a Kučerom na 6:3, zablikala hosťom iskierka nádeja, no nezahorela. Domáci v závere pridali ešte dva góly na konečných 8:

10. SR 20 7 3 0 0 4 14:23 9

Skalica v tomto týždni odohrá dva zápasy na domácom ľade. V stredu 16.11. o 17 hod. s Pov. Bystricou a v piatok 18.11. o 17 h s Prešovom.

2. liga
Osem kôl márne čakali senickí hokejisti na trojbodové víťazstvo, aby sa ho dočkali v tej najneočakávanejšej chvíli. V 9. kole zhodili z pozície lídra HC Bratislava. Toto víťazstvo im tak zachutilo, že hneď v nasledujúcom kole zdolali ďalšie mužstvo z vrchu tabuľky Levice.

10. kolo
HK 91 Senica – Levice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 10. Dolinajec, 25. Jamárik, 36. Daniel – 46. Vrťo, 47. Michalovič.
Vylúčení 7:7 na 2. minúty, Fian (SE) a Michalovič (LEV), obaja 5 min. + DKZ.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Pred 211 divákmi rozhodovali Vido – J. Šefčík, Valachovič.
HK 91 Senica: Lúkáč – Záviš, Slovák, Hrnčirík, Daniel, Plánka – Štefanka, Klíma, Dolinajec, Š. Szalva, Strýček – Fian, Krč, Jamárik, Konečný, Paračka – Kollár, tréner Boris Záhumenský.
Vo vyrovnanom stretnutí boli hostia strelecky aktívnejším, no úspešnejší boli domáci, ktorí sa v polovici úvodnej tretiny ujali vedenia po akcii Šimona Szalvu, ktorú zakončil Lukáš Dolinajec – 1:0. Druhá tretina patrila domácemu mužstvu a z ich aktivity prišli aj ďalšie dva góly, ktorými Tomáš Jamárik a Michael Daniel zvýšili už na nádejných 3:0. V tretej tretine sa však hosťom podarilo v priebehu 75 sekúnd znížiť na rozdiel jedného gólu a zrazu ich bolo plné klzisko. Domáci hokejisti však ich záverečný nápor ustálli, ako aj zúfalú 44 sekundovú power play a po záverečnom klaksóne sa mohli tešiť z troch bodov a druhého víťazstva v rade.

10. Púchov 10 2 0 0 8 36:68 6

Vo štvrtok 17.11. hrajú Seničania v 11. kole v Piešťanocha v sobotu 19.11. v Púchove.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…