Naplno sa nám rozbehli už aj súťaže na 64 poliach. V minulom ročníku dosiahli fantastický úspech hráči Šachového klubu Osuské.

Ilustračné foto 123rf.com
Ilustračné foto 123rf.com

Po skvelej sezóne si vybojovali postup do najvyššej súťaže, v ktorej debutovali dvomi remízami u svojich súperov. Po bode si priviezli z Modry i z Devínskej Novej Vsi.

Extraliga
1. kolo:
ŠK Modra – ŠK Osuské 4:4, b. h. J. Pecháč a M. Jablonický 1, A. Gaša, S. Sahidi, M. Jozefek a R. Búry 0.5, R. Cvek a M. Roháček 0,
Slávia Košice – Liptovská šachová škola 4:4
Humenné – Dunajov 7:1
Slovan Bratislava – Prakovce 4:4
Dunajská Streda – Sabinov 8:0
Dev. N. Ves – Dubnica 3.5:4.5

2. kolo:
Dev. N. Ves – ŠK Osuské 4:4, b. h. M. Karas a M. Jozéfek 1, J. Pecháč, M. Jablonický, S. Sahidi a R. Búry 0.5, R. Cvek a O. Spaček 0,
Slávia Košice – Dunajov 4.5:3.5
Humenné – Liptovská šachová škola 4:4
Slovan Bratislava – Sabinov 7.5:0.5
Dunajská Streda – Prakovce 6:2
Modra – Dubnica 3:5

1. Dun.Streda 2 2 0 0 14.0 6
2. Dubnica 2 2 0 0 9.5 6
3. Slovan 2 1 1 0 11.5 4
4. Humenné 2 1 1 0 11.0 4
5. Košice 2 1 1 0 8.5 4
6. Liptov 2 0 2 0 8.0 2
7. Osuské 2 0 2 0 8.0 2
8. Dev.N.Ves 2 0 1 1 7.5 1
9. Modra 2 0 1 1 7.0 1
10. Prakovce 2 0 1 1 6.0 1
11. Dunajov 2 0 0 2 4.5 0
12. Sabinov 2 0 0 2 0.5 0

2. liga A
3. kolo
Doprastav Bratislava – ŠK Skalica 4:4, b. h. J. Sosna, P. Kapusta a P. Koutny 1, J. Hudáček a B. Bartoš 0.5, V. Haraštová, I. Vépy a M. Jarábek 0
ŠK Osuské B – Dev. N. Ves B 3.5:4.5, b. d. P. Gaša O. Spaček a M. Očko 1, M. Karas 0.5, M. Jozéfek, M. Šefčík, Rastislav Diviak a M. Sobek 0
Sereď – Krasňany 4.5:3.5
Senec – Slovan Bratislava D 5:3
Veľký Meder – Slovan Bratislava E 3.5:4.5

4. kolo
ŠK Osuské B – ŠK Krasňany 5:3, M. Jozéfek D. Hečko T. Perička a M. Sobek 1, M. Karas a M. Očko 0.5, O. Spaček R. Nemečkay 0
Doprastav Bratislava B – ŠK Skalica 6:2, b. h. M. Hrubša 1, V. Haraštová a Z. Vogl 0.5, M. Londin, I. Vépy, P. Planka, M. Jarábek a B. Bartoš 0
Doprastav Bratislava – Lokomotíva Trnava B 3.5:4.5
Sereď- Dev. N. Ves B 5.5:2.5
Senec – Slovan Bratislava E 3.5:4.5
Veľký Meder – Slovan Bratislava D 4:4

1. Trnava B 4 3 1 0 18,0 10
2. Sereď 4 3 0 1 20,5 9
3. Slovan E 4 3 0 1 18,0 9
4. Doprastav 4 2 1 1 19,5 7
5. Dev.N.Ves B 4 2 1 1 16,0 7
6. Senec 4 2 0 2 17,5 6
7. Osuské B 4 2 0 2 13,5 6
8. V.Meder 4 1 2 1 17,0 5
9. Slovan D 4 1 1 2 16,0 4
10. Doprastav B 4 1 1 2 14,5 4
11. Skalica 4 0 1 3 10,5 1
12. Krasňany 4 0 0 4 11,0 0

3. liga A 2
2. kolo
Nafta Gbely – ŠK Skalica B 5.5:2.5, T. Danada, M. Karas, G. Pribila a P. Trávniček 1, J. Straka, R. Ambrós a S. Nadzamova 0.5, I. Kubiš 0 – R. Antálek 1, M. Jozéfek, P. Plánka a M. Jarábek 0.5, S. Stanec, I. Vépy, Z. Vogl a V. Haraštová 0
CVČ Senica – Dunajská Streda B 5:3, b. d. O. Spaček, Rastislav Diviak, M. Očko, J. Ulehla a M. Trojková 1, D. Hečko, R. Nemečkay a O. Danada 0,
ŠK Senica – Hlohovec 4.5:3.5, b. d. A. Gaša, Miro Pálka a T. Lauko 1, P. Gaša, Martin Pálka a S. Déšť 0.5, R. Šebesta a P. Havlíček 0
Lokomotíva Trnava C – ŠK Holíč 3.5:4.5, b. h. O. Kovárik a M. Hruboš 1, M. Šefčík, T. Chabada st. L. Hušek, J. Vach a J. Stehlík 0.5,
Modranka – Cífer 4.5:3.5
Veľký Meder B – Piešťany 2:6

3. kolo
ŠK Holíč – Nafta Gbely 0.5:7.5, M. Hruboš 0.5, I. Horák, M. Šefčík, T. Chabada st., L. Hušek, O. Kovárik, J. Vach a J. Stehlík 0 – J. Straka, M. Karas, J. Šosovicka, G. Pribila, R. Ambrós, I. Kubiš a F. Zajíček 1, P. Brunovský 0.5
Piešťany – CVČ Senica 4.5:3.5, b. h. T. Perička, M. Očko a O. Danada 1, D. Hečko 0.5, O. Spaček R. Nemečkay Rastislav Diviak a J. Ulehla 0
ŠK Skalica B – Veľký Meder B 6:2, b. d. M. Jozéfek, M. Hrubša, P. Plánka, M. Zlámal a M. Jarábek 1, S. Stanec a V. Haraštová 0.5, I. Vépy 0
Dunajská Streda B – ŠK Senica 6:2, b. h. T. Bendžela 1, Miroslav Pálka a M. Fiderický 0,5, R. Šebesta, Martin Pálka, M. Lánik, Ľ. Škapikova a T. Lauko 0,
Cífer – Lokomotíva Trnava C 5.5:2.5
Hlohovec – Modranka 2:6

1. Gbely 3 3 0 0 18.0 9
2. Piešťany 3 2 0 1 13.5 6
3. Skalica B 3 2 0 1 13.5 6
4. Modranka 3 2 0 1 12.0 6
5. Holíč 3 2 0 1 11.5 6
6. Cífer 3 1 1 1 13.0 4
7. ŠK Senica 3 1 1 1 10.5 4
8. D.Streda B 3 1 0 2 12.0 3
9. Hlohovec 3 1 0 2 10.5 3
10. CVČ Senica 3 1 0 2 10.5 3
11. V.Meder B 3 1 0 2 10.0 3
12. Trnava C 3 0 0 3 9.0 0

3. liga B 2
3. kolo
Spartak Myjava – Dubnica D 4.5:3.5, b. d. V. Otépka, A. Kiss, M. Durec a A. Knápek 1, R. Solovič 0.5, J. Hirmajer, I. Lukáč a V. Rehák 0
Pov. Bystrica C – Lehota 5:3
Dubnica C – Beluša 6.5:1.5
Pov. Podhradie B – Chynorany 2:6
Nemšová – Handlová 6:2
voľno – Bojnice

1. P.Bystrica C 3 3 0 0 19.0 9
2. Chynorany 3 2 1 0 15.5 7
3. Myjava 3 2 1 0 13.0 7
4. Nemšová 2 2 0 0 12.0 6
5. Bojnice 2 2 0 0 10.0 6
6. Dubnica C 3 1 0 2 11.5 3
7. Dubnica D 3 1 0 2 9.5 3
8. Handlová 3 0 1 2 9.5 1
9. P.Podhradie B 3 0 1 2 8.0 1
10. Lehota 2 0 0 2 6.5 0
11 Beluša 3 0 0 3 5.5 0

4. liga A11
3. kolo
Modra C – Láb 2.5:5.5, b. h. T. Chabada, M. Valigurský, L. Szabó a P. Fúsek 1, T. Danada, E. Šimkovič a M. Hruboš 0.5, J. Kahánek 0
Doprastav E – Slovan H 4.5:3.5
Apollo B – Ružinov 5.5:2.5
Pezinok E – Doprastav F 2.5:5.5
Doprastav G – Pezinok D 3:5
Svätý Jur – Dev. N. Ves D 2.5:5.5
Tatran BA A – Tatran BA nehrali.

1. Pezinok D 3 2 1 0 14.5 7
2. D.N.Ves D 3 2 0 1 13.5 6
3. Doprastav F 3 2 0 1 13.5 6
4. Doprastav E 3 2 0 1 12.5 6
5. Apollo B 2 2 0 0 10.0 6
6. Doprastav G 3 1 1 1 12.0 4
7. Láb 3 1 1 1 12.0 4
8. Ružinov 3 1 0 2 11.5 3
9. Modra C 3 1 0 2 11.5 3
10. Slovan H 3 1 0 2 11.0 3
11. Sv. Jur 3 1 0 2 10.0 3
12. Pezinok E 2 0 1 1 6.5 1
13. Tatran A 2 0 0 2 5.5 0
14. Tatran B 0 0 0 0 0.0 0

4. liga A 21
3. kolo
Štefanov – Gbely B 1:4, J. Wallner a A. Vozárová 0.5, K. Klimeš, M. Valigurský a R. Tomašovič 0 – G. Pribila, I. Kubiš a F. Zajíček 1, T. Valla a P. Kastler 0.5
Holíč B – Gbely C 1.5:3.5, M. Zlámal, J. Vach a O. Kovárik 0.5, J. Stehlík a D. Švrček 0 – T. Kaňka a M. Ralbovský 1, P. Brunovský, B. Kocák a M. Jozefovič 0.5
CVČ Brezová – Vrbové 2.5:2.5, b. d. J. Sadloň a Ľ. Škápiková 1, M. Myšička 0.5, P. Perička a M. Sadloň 0
CVČ Senica B – Chtelnica 4:1, b. d. M. Trojková, J. Ulehla a Ľ. Čelústková 1, O. Danada a Rudolf Diviak 0.5
ŠK Senica B – Piešťany B 1.5:3.5, b. d. T. Lauko 1, T. Bendžela 0.5, B. Húska, R. Tokoš a M. Fiderický 0
Vrbové B – Lok. Trnava jun. 1.5:3.5

1. Gbely B 3 3 0 0 9 12,5 0
2. Vrbové A 3 2 1 0 7 10,5 0
3. CVČ Senica B 3 2 0 1 6 9,0 0
4. Piešťany B 3 2 0 1 6 8,0 0
5. Chtelnica 3 2 0 1 6 7,5 0
6. CVČ Brezová 3 1 1 1 4 8,0 0
7. ŠK Senica B 3 1 0 2 3 8,5 0
8. Trnava jun. 3 1 0 2 3 7,5 0
9. Štefanov 3 1 0 2 3 5,5 0
10. Holíč B 3 1 0 2 3 5,0 0
11. Gbely C 3 1 0 2 3 4,5 0
12. Vrbové B 3 0 0 3 0 3,5 0

5. liga A 12
3. kolo
ŠK Senec B – ŠK Láb B 3:2, b. h. E. Šimkovič 1, M. Hrnčiar a J. Zálesňák 0.5, P. Merka a A. Vozárová 0
Turen – CVČ Malacky 0:5, b. h. M. Damek, M. Valigurský, S. Fajtáková, P. Trenčanský a M. Valigurský 1
Ivanka pri Dunaji – Pezinok C 2.5:2.5
Modra D – Tomášov 2.5:2.5
Sväty Jur B – Senec C nehrali

1. Senec B 3 2 1 0 9.5 5
2. Tomášov 3 2 1 0 9.5 5
3. Malacky 3 2 0 1 10.0 4
4. Pezinok C 3 1 2 0 9.5 4
5. Láb B 3 1 1 1 7.5 3
6. Modra D 3 1 1 1 6.0 3
7. Senec C 2 1 1 0 6.0 3
8. Ivanka 3 0 1 2 5.5 1
9. Sv.Jur B 2 0 0 2 4.0 0
10. Turen 3 0 0 3 2.5 0

5. liga SE – SI
1. kolo
Štefanov B – Skalica C 3.5:1.5, A. Vozárová, P. Tomašovič a G. Klimešová 1, M. Valigurský 0.5, R. Tomašovič 0 – L. Londin 1, M. Jarábek 0.5, O. Parízek, J. Londinová a M. Londin 0
CVČ Senica C – Gbely D 0.5:4.5, A. Búran 0.5, J. Ulehla, J. Drozd, R. Kaufman a M. Bazovský 0 – T. Kaňka, P. Kastler, J. Mráz a M.Ralbovský 1, Ľ. Papánek 0.5
Kopčany – Gbely E 5:0, M. Moravec, M. Cerovský, P. Damborský, J. Písecký a F. Sprušanský 1 – D. Ralbovský, R. Hyža, J. Daniel, M. Lanža a O. Vyrúbal 0, Holíč C – Holíč D 3:2, J. Steiner, M. Šefčík ml. a J. Ďatko 1, P. Čambal a D. Daniel 0 – M. Zlámal a D. Švrček 1, M. Štefko,F. Štefko a R. Bartošík 0
voľno – Bor. Mikuláš.

2. kolo
Gbely E – Holíč C 3.5:1.5, J. Vlk, D. Ralbovský a T. Matula 1, R. Hyža 0.5, M. Lanža 0 – V. Matula 1, J. Ďatko 0.5, J. Steiner, M. Šefčík ml. a T. Matula 0,
Gbely D – Kopčany 2:3, J. Mráz 1, P. Kastler a Ľ. Papánek 0.5, T. Kaňka a M. Ralbovský 0 – M. Moravec a J. Písecký 1, M. Cerovský a P. Damborský 0.5, L. Dubecký 0
Skalica C – CVČ Senica C 1.5:3.5, K. Dubanová 1, R. Antálek 0.5, O. Špánik, O. Parízek a E. Romanová 0 – R. Kaufman, M. Bazovský a M. Oslej 1, M. Trojková 0.5, N.Náter 0
Bor. Mikuláš – Štefanov B 1:4, R. Višvader 1, K. Višvader, V. Jankovič, T. Nesnadný a E. Jankovič 0 – A. Vozárová, P. Tomašovič, S. Fajtáková a K. Novomeská 1, A. Vozár 0
voľno – Holíč D

1. Kopčany 2 2 0 0 8.0 6
2. Štefanov B 2 2 0 0 7.5 6
3. Gbely D 2 1 0 1 6.5 3
4. Holíč C 2 1 0 1 4.5 3
5. CVČ SE C 2 1 0 1 4.0 3
6. Gbely E 2 1 0 1 3.5 3
7. Skalica C 2 0 0 2 3.0 0
8. Holíč D 1 0 0 1 2.0 0
9. B.Mikuláš 1 0 0 1 1.0 0


.

Je ok, ak nie si ok BSK