Prvý veľtrh pracovných príležitostí Job Day Záhorie sa uskutoční už vo štvrtok 1. decembra 2016 v priestoroch Mestského úradu v Skalici.

job_day_zahorie_skalica

Veľtrh je zameraný predovšetkým na osobnú prezentáciu firiem a ich ponuku voľných pracovných miest. Súčasťou veľtrhu bude i sprievodný program, ktorý môže pomôcť získať vysnívanú prácu všetkým, ktorí ho navštívia.

Veľtrh Job Day Záhorie naväzuje na sériu veľtrhov na južnej Morave – Job Day Hodonín. Veľtrhy sa tešia veľkej obľúbenosti, a tak sa ich organizátori rozhodli presúnúť aj do Skalice. „Naše mikroveľtrhy pracovných príležitostí chceme rozprestrieť v blízkosti hraníc, od Mikulova, cez Břeclav, Hodonín, až po Skalicu. Veríme, že pomáhajú si uvedomiť ako firmám, tak i ľudom, čo vlastne chcú. Väčšina firiem vždy nájde tých ľudí, ktorých potrebuje a i potenciální zamestnanci získajú oveľa väčší prehľad o tom, čo trh ponúka.“ dodal konateľ spoločnosti Alfa Fairs s.r.o., Jiří Wagner, ktorá bude celú akciu  organizovať.

Generálnym partnerom veľtrhu je slobodné kráľovské mesto Skalica, ktoré cíti potrebu prepájať súkromný sektor, samosprávu a  potenciálnych zamestnancov na jednom mieste. „Myslíme si, že čím bude viac možností, aby sa tieto subjekty stretávali a debatovali o tom, čo je dobré a čo je zlé, bude to úžasné a môžeme spoločne prísť k záveru, že sa posunieme všetci dopredu. Preto sme sa rozhodli podporiť túto zaujímavu akciu.“ dodáva zástupca primátora, Peter Pagáč.

Na veľtrhu sa predstavia spoločnosti ako Protherm Production, Omnika, Teleperformance, alebo skalický Schaeffler a ďalší. Hlavným partnerom veľtrhu je spoločnost Asalonta a Viviene. Spoločnosti budú ponúkať voľné pozície vo výrobe, pre zamestancov THP, brigády, prax, či odborné stáže. „Verím, že si na veľtrhu nájde každý to, čo hľadá. Niekomu vyhovuje byť v práci od-do, niekto chce byť svojím pánom. Všeobecne si myslíme, že ľudia chcú robiť prácu, ktorá ich bude tešiť a budú mať vďaka tomu zodpovedajúci sociálny status.“ dodáva pán Wagner.

Celá akcia je bezplatná a bude prebiehať od 9:00 do 17:00 hod. Súčasťou veľtrhu bude tiež konzultácia životopisu a jeho tlače zadarmo a ďalšie zaujímavé veci, ktorú môžu návštevníci využiť.


.
Toto je čítané

Lietať sa dá aj na kolobežke

David Baňár bude mať cez letné prázdniny 13 rokov, je žiakom ZŠ…

HAŠŠO 6/2024