V 17. kole Fortuna ligy cestovali Záhoráci k druhému mužstvu tabuľky. Najpríjemnejšie prekvapenie jesennej častí súťaže  doma ešte neprehralo.

Ťažko sa dalo predpokladať, že Záhoráci práve tu ukončia svoju dlhú sériu bez víťazstva. Papierové predpoklady sa potvrdili a Seničania túto sériu natiahli už na dvanásť zápasov.

Podbrezová – FK Senica 2:0 (2:0)
Góly: 13. Podio (11), 31. Šafranko

Pred 1245 divákmi rozhodovali Prešinský – Tomčík, Hancko.
ŽK 1:3 (73. Kochan – 60. Varga, 62. Turyna, 70. Delgado). ČK 0:1 (63. Turyna).
Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordevič – Vajda (59. Kochan), Podio – Viazanko (88. Sczepaniak), Kuzma, Šafranko (72. Pančík) – Bernadina, tréner Marek Fabuľa.
Senica: Šulla – J. Kosorin, Březina (45. Quaye), Pillár, Delgado – Kopičár, Varga – Honchar (56. Mráz), Pirulo, Ebwelle (69. Guillermo) – Turyna, tréner Miroslav Mentel.

Od začiatku bolo na trávniku živo, hrať futbal chceli obe mužstvá. V 7. min. vystrašila domácich akcia Ebwelleho, ktorá však úspechom neskončila. V 13. min. prenikajúceho Šafranka faulovan Varga a z pokutového kopu otvoril skóre Podio – 1:0. V 26. min. bol vo veľkej šanci Turyna, domáci brankár Kuciak však vytiahol skvelý zákrok. V 31. min. domáci udreli druhýkrát, keď Šullu orekonal Šafranko – 2:0. Seničania prišli ešte v závere polčasu o zraneného Březinu, museli tak cez prestávku preskupiť formácie.
Do druhého polčasu prišiel Quaye namiesto zraneného Březinu, Seničania trochu ožili, najmä Pirulos Ebwellem, no šance neprichádzali. V 58. min. mali aj šťastie, keď Krivák trafil brvno Šullovej brány. V 62. a v 64. min. rozhodca Prešinský dvomi ŽK vyhartoval Turynu. Záhorákom sa síce v oslabení podarilo streliť gól, no ten im bol odopretý pre údajný faul na brankára. Veľkú šancu ešte nevyužil domáci Kochan.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, s celopolčasovou dominanciou, ktorú sme zužitkovali druhým gólom. Po vylúčení senického hráča sa hralo prakticky na jednej polovici. Mrzí ma, že sme nepridali ďalší gól a neroztlieskali divákov. Nastúpili sme s rešpektom a zápas sme zvládli, to je pre nás dôležité.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „My sme cestovali za bodmi, no boli sme si vedomí sily a pohody i dobrého herného prejavu domácich. Ak by sme neurobili individuálne chyby v prvom polčase a vyhli sa vylúčeniu hráča v druhom, zápas mohol byť dramatickejší. Mali sme náznaky šancí, súboje v šestnástke, neodpískané jeden, dvakrát, druhý polčas už bol pomerne slušný z našej strany vzhľadom na to, že sme hrali desiati.“

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…