V minulom týždni vycestovali hokejisti Skalice dvakrátna ľad súperov.

hokej_hk_skalica

Z Martina i zo Spišskej Novej Vsisa vrátili s plným bodovým zidkom, čím sa zvýšila ich nádej zabojovať o štvrté miesto v tabuľke.

1. kolo

MHC Martin B – HK Skalica 4:9 (0:4, 2:5, 2:0)
Góly: 30. Šalka, 33. Mendel, 46. Ferleťák, 57. Rudzan – 7., 11. a 36. Kučera, 21. a 40. Brodek, 6. M. Romančík, 17. Vaškovič, 24. Halabrín, 31. Vereš.

Pred 53 divákmi rozhodoval Hatala.
Vylúčení 2:2 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

Vysokú gólovú úrodu prinieslo stretnutie medzi Martinom a Skalicou, v ktorom spokojnejší museli byť hostia. Tí sa hneď od úvodu pohrávali s domácou obranou výsledkom čoho boli dva rýchle góly Romančíka a Kučeru. Po nich si domáci tréner zobral oddychový čas. V 11. min. už hostia vyhrávali o tri góly keď si Kučera vychutnal i domáceho brankára. V 17. min. sa do listiny strelcov zapísal aj Vaškovič. Úvod druhej tretiny domácim nevyšiel. Už po 57 sekundách hry prekonal Bernáta hosťujúci Brodek. Šiesty gól sa následne pridal Halabrín. Domácim sa podarilo skórovať v 30. min. Šálkom, ktorý využil zaváhanie pred bránkou Skalice. Odpoveď Vereša však trvala iba 50 sekúnd. V 33. min. počas presilovej hry strelil druhý gól domáceho tímu obranca Mendel, záver druhej tretiny ale patril Skalici. Kučera najskôr skompletizoval hetrik a v 40. minúte si druhý presný zásah pripísal Brodek. V tretej tretine pôsobili hokejovejším dojmom domáci hráči. Tí sa ani za nepriaznivého stavu nevzdávali čoho výsledkom bol najskôr gól Ferleťáka a potom aj Rudzana. Martin si tak v otvorenej partii pripísal na svoje konto prehru 4:9.

1. kolo

Spiš. N. Ves – HK Skalica 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 5. Ľ. Vaic, 60. Klinga – 7. Hluch, 28. Brodek, 55. Vaškovič, 60. Horváth.

Pred 350 divákmi rozhodoval Husár.
Vylúčení 4:5 na 2 min. M. Romančík (SK) 10 min. OT.
Presilovky 2:1, oslabenia 0:1.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Smetana – Gula, Mikéska, M. Romančík, Brodek, P. Kotzman – Drahorád, Graman, Kňazev, Kučera, Hlúch – Kukliš, Dvonč, tréner Peter Oremus.

Prvá tretina priniesla vyrovnanú hru. Oba kolektívy sa snažili hrať útočný hokej s pomerne dobrými príležitosťami na obidvoch stranách. Skóre otvorili domáci, keď presilovú hru využil už za 37 sekúnd Vaic. V 7. min. domáci zaváhali s rozohrávkou a hosťujúci Hluch vyrovnal – 1:1. Do konca prvej tretiny obe mužstvá mali výhodu presilovky o jedného hráča, ale ani jeden ju nevyužil. Hostia v druhej tretine vysunuli obranu do útočnej tretiny, čo robilo domácim problém pri rozohrávke. Na druhej strane sa otvoril priestor pre rýchle protiútoky. Domáci Gilák pri jednom striedaní dvakrát nakorčuľoval pred bránku hostí, Romančík však jeho nájazdy kryl. Naplnilo sa nedáš – dostaneš. V 28. min. Cvengroš na obrannej modrej váhal s rozohrávkou, stratil puk a Brodek strelil druhý gól hostí – 1:2. Tretia tretina sa podobala na tú druhú. Domáci sa snažili vyrovnať, hostia naopak bránili výsledok. Keď sa už zdalo, že domáci preberajú iniciatívu, v 55. min. ich hostia schladili tretím gólom. Domáci tréner v čase 58:24 pri vylúčení Dvonča odvolal brankára, aby sa domáci pokúsili vyrovnať. Výsledkom však bol gól Horvátha do prázdnej bránky – 1:4. Päť sekúnd pred koncom sa domácim predsa len podarilo streliť gól, ale ten už nič neriešil. Skalica tak v obidvoch zápasoch na ľade súpera získala plný počet bodov.

10. SR 20 9 3 0 0 6  19:32 9

V stredu 7.12. hrá Skalica doma s Trnavou, v piatok 9.12. v Michalovciach.

1. liga

V 14. kole privítali Záhoráci na svojom ľade lídra z Dubnice a odchádzali z neho z riadne sklonenými hlavami.

Súper im uštedril riadnu príučku a domov si odniesol všetky body za dvojciferné víťazstvo.

1. kolo

HK 91 Senica – Dubnica 4:14 (1:3, 2:5, 1:6)
Góly: za domácich Dolinajec 2, Jamárik, Pavlík.

Pred 286 divákmi rozhodoval Lesay.
Vylúčení 8:6 na 2 min. Slovák, Daniel DKZ, Strýček (všetci SE) 5 min. + DKZ, Baron 10 min, Brandis (obaja DUB) 5 min. + DKZ.
Presilovky 0:3, oslabenia 0:0.
HK 91 Senica: Barčák (Línek) – Záviš, Slovák, R. Záhumenský, Fian, Volek,Krč – Plánka, Daniel, Hrnčirík – Dolinajec, Szalva, Krumpál – Strýček, Pavlík, Jamárik – Kollár, tréner Boris Záhumenský.

Líder tabuľky v zostave aj s bývalými reprezentantmi a bývalými hráčmi Dukly Senica (Braňo Jánoš, Roman Chatrnúch, Peter Kotlárik, Anton Lezo) má omnoho skúsenejšiemužstvo, čo sa naplno prejavilo v tomto zápase. Už v 5. minúte bolo 0:3 a góly v senickej sieti neustále pribúdali až na konečnú hrozivú dvojcifernú „Vianočnú“ nádielku 4:14.