Po tesnom víťazstve s Trnavou cestovali Záhoráci k ďalšiemu zápasu 1. hokejovej ligy na Zemplín, kde na nich čakali v menšej hernej kríze hrajúce Michalovce. Tie z posledných štyroch zápasov až trikrát prehrali, a hoci aj Záhoráci dokázali v zápase skórovať ako prví, nakoniec tri body ostali doma. V treťom minulotýždňovom zápase privítala Skalica doma lídra z Detvy, na ktorého bolo zvedavých takmer tri tisíc divákov. Tí videli výborný hokej a víťazstvo domácich 6:4.

29.kolo
HK Skalica – Trnava 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)
Góly: 8. a 59. Hluch, 14. Vaškovič, 41. Janáč – 5. Čunderlík, 12. Jurák, 59. Beták.
Pred 539 divákmi rozhodovali Mĺkvy – J. Šefčík, Frimmel.
Vylúčení 7:5 na 2 min. Presilovky 0:0, oslabenia 1:0.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Janáč – Gula, Mikéska, M. Romančík, Brodek, Dvonč – Drahorád, Grman, Kňazev, Kučera, Hlúch – Pavešic, Kukliš, Kellerstein, Ivičič, Smetana, tréner Peter Oremus.

Skaličania sa v krajskom derby na povinné víťazstvo poriadne natrápili. Hostia neprišli na Záhorie v porazeneckej nálade. Hýrili aktivitou, a keďže aj domáci preferovali útočný spôsob hry, diváci sa mali na čo pozerať. Viacšanci si vypracovali, domáci, no ako prvý udrel ich súper, keď v 5. min. prekonal Romančíka v domácej bráne Čunderlík – 0:1. Skaličania zvýšili obrátky a už o tri minúty po akcii Kňazeva s Drahorádom vyrovnal presnou strelou Tomáš Hlúch – 1:1. Hostia v úvodnej tretine viedli ešte raz, keď v 12. minúte dal ich vedúci gól na 1:2 Jurák. Ani tentoraz Skaličanom netrvalo dlho a kapitán Ľuboš Vaškovič zrovnal skóre – 2:2. Napriek výraznej prevahe domácich sa v druhej tretine skóre nemenilo. Domácim stačilo v tretej tretine 31 sekúnd, aby sa po prvýkrát v zápase ujali vednia, keď po prihrávke Vaškoviča prekonal súperovho brankára Patrik Janáč – 3:2. Trnava pridala, dala aj gól, no ten neplatil. Ďalšia šanca na vyrovnanie sa hosťom naskytla v samom závere, kedy po vylúčení Kňazeva tréner hostí odvolal brankára Škorvánka a tak v poli mali prevahu o dvoch hráčov. V 59. min. sa však puku zmocnil Vaškovič a po jeho prihrávke strelou do prázdnej brány zvýšil Tomáš Hlúch na 4:2. Domáci sa akoby uspokojili, hostia však pokračovali v presilovke a niekoľko sekúnd po návrate Kňazeva z trestnej lavice aj znížili Betákom stále v 59. minúte na 4:3 a záver zápasu ešte riadne zdramatizovali. Vyrovnať sa im však už nepodarilo a tak sa z troch bodov zaslúžene tešili Skaličania.

Ďalšie výsledky 29. kola
Topoľčany – Pov. Bystrica 7:4

Detva – Michalovce 7:1
Prešov – Spiš. N. Ves 9:1
voľno – Martin B

30.kolo
Michalovce – HK Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 29. Ščurko, 32. Slimák, 50. Drotár – 26. Hluch.
Pred 550 divákmi rozhodoval Tornay.
Vylúčení 4:3 na 2 min. M. Romančík (SK) 10 min. OT.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Janáč – Gula, Drahorád, Kňazev, Kučera, Hlúch – Mikéska, Pavešic, M. Romančík, Brodek, Halabrín – Graman, Kukliš, Kellerstein, Dvonč, Smetana, tréner Peter Oremus.

Domáci síce mali od začiatku zápasu viac z hry, aj viac striel na bránu, do čistej šance sa však nedostali. Na druhej strane po prečíslení dvoch na jedného nepresne mieril Vaškovič a tak prvá tretina sa skončila bez gólov. V podobnom duchu začala aj druhá tretina. Michalovčania sa stále na ľade hľadali, čo hostia využili na strelenie vedúceho gólu v 26. minúte, kedy sa po prihrávke Kňazeva presadil Tomáš Hluch – 0:1. Domáci pomohli vylúčenia skalických hráčov. Chvíľu po vedúcom góle išiel na trestnú lavicu Kellerstein a hici Michalovce presilovku nevyužili, ihneď po návrate skalického hráča z trestnej lavice vyrovnal Ščurko na 1:1. Misky váh naklonil na stranu domácich v 32. minúte Skaličan Škápik. Najskôr nepremenil čistú šancu a vzápätí bol za sekanie vylúčený. Domáci jeho previnenie potrestali už po piatich sekundách Slimákom – 2:1. Gól utlmil snahu hostí a iba vďaka brankárovi Patrikovi Romančíkovi neinkasovali viackrát. Tretia tretine priniesla bojovný hokej. Lepšie v nej začali domáci, ktorý v 50. minúte Drotárom zvýšili na 3:1. Záverečná obrovská snaha Skaličanov nepriniesla už ani kontaktný gól.

HK Skalica – Detva 6:4 (1:3, 2:1, 3:0)

Góly: 5. a 46. Bezúch, 26. Hlúch, 27. M. Romančík, 41. Vereš (tr. str.), 45. Pavešic – 4. Huňady, 9. Srnka, 12. Hrušík, 30. F. Fekiač.

Pred 2842 divákmi rozhodoval Fridrich.
Vylúčení 6:6 na 2 min. I. Zorvan 5 min. + DKZ, J. Sládok (obaja DET) 10 min. OT.
Presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

V nedeľu prišiel na Záhorie líder tabuľky a netajil sa ambíciami na zisk troch bodov. Zvedavých na neho bolo takmer tri tisícky divákov. Dve tretiny Detve ich taktika vychádzala, neustále vyhrával a po dvoch tretinách bol stav 3:4. Na vedúci gól Huňadyho takmer okamžite odpovedal Bezúch, no ešte v prvej tretine získali hostia dvojgólové vedenie. To v druhej tretine zlikvidovali Hlúch s Michalom Romančíkom, no do kabín išli s jednogólovým náskokom hostia po góle Fekiača. Hneď z prvého útoku v záverečnej tretine bol faulovaný v čistej šanci Vereš a sám aj z trestného strieľania vyrovnal. Nedisciplinovanosť Zorvana potrestali v päťminútovej presilovke dvomi gólmi Pavešic a Bezúch. Hostia sa z tohto šoku už nespamätali, Skalica si vedenie udržala a svojho súpera zosadila z čela tabuľky.

9. Martin B 27 3          1          1          22         53:142   12

10.SR 20           9          3          0          0          6          19:32    9

V stredu 14.12. hrá Skalica v Pov. Bystrici, v piatok 16.12. v Prešove, a v nedeľu 18.12. má voľno.

2.liga
V 15. kole 2. hokejovej ligy zavítalo na Záhorie piate mužstvo tabuľky z Partizánskeho.
Hostia boli miernym favoritom stretnutia, no nakoniec boli radi aj za víťazstvo po samostatných nájazdoch, keďže v samotnou zápase neustále doťahovali náskok domácich, aj zásluhou strelecky disponovaného Káčera, autora štyroch gólov..

15.kolo
HK 91 Senica – Partizánske 5:6 s. n. (3:2, 1:0, 1:3)
Góly: 11. a 16. Jamárik, 20. Konečný, 27. Kollár, 52. Strýček – 14. Sapár, 17., 43., 50. a 53. Káčer, rozh. náj. Tvrdík.
Pred 246 divákmi rozhodoval Bulko.
Vylúčení 1:2 na 2 min. Fian (SE) 5 min. + DKZ, Peniaška (PAR) 10 min. OT.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
HK 91 Senica: Lutovský – Kollár, Konečný, Pavlík, Szalva, Tóth, Klíma, Volek, Paračka, Strýček, Fian, Krč, Štefanka, B. Zahumenský, Záviš, Hrnčirík, Jamárik, tréner Boris Záhumenský.

Záhoráci proti favoritovi stále vyhrávali, v prvej tretine Partizánske dvakrát dokázalo zrovnať nepriaznivý stav, ktorý domácim zabezpečil dvakrát Jamárik a raz tesne pred prvým klaksónom Konečný. V druhej tretine zvýšil Miro Kollár už na rozdiel dvoch gólov a črtalo sa prekvapenie. V záverečnej tretine však začal „úradovať“ hosťujúci Káčer. V 43. minúte skončil dlhý trest Fianovi a ihneď po návrate vylúčeného hráča na ľad znížil Káčer na 4:3. Keď domáci nevyužili početnú výhodu, odišiel na trestnú lavicu Kollár a v 50. minúte potrestal Káčer toto jediné dvojminútové vylúčenie domáceho hráča v tomto zápase – 4:4. Domáce mužstvo ani tieto dva tvrdé údery nepoložili a od 52. minúty opäť vyhrávali po góle Strýčka 5:4. Po minúte však už bol stav opäť zrovnaný, strelcom bol opäť Káčer – 5:5. V závere mohli obidve mužstvá strhúť víťazstvo na svoju stranu. Strelci sa však už nepresadili, ani v nadstavenom čase a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy.