Rozlúčka s jesennou časťou nedopadla pre Záhorákov najlepšie. Na Liptove podľahli v zápase 19. Kola Fortuna ligy domácemu Ružomberku tesne 2:1, bol to ich už 14 zápas v rade, v ktorom nedokázali získať plný počet bodov a tak zimná príprava bude pre nich poriadne náročná.

Keďže Prešov na ihrisku Podbrezovej remizoval 1:1, dotiahol sa bodovo na Záhorákov a obidve mužstvá delí na posledných dvoch miestach tabuľky od seba iba skóre.

Ružomberok – FK Senica 2:1 (1:0)
Góly: 10. Mareš, 72. Gál-Andrezly – 82. vlastný (Kolčák).

Pred 1075 divákmi rozhodovali Pavlík – Ferenc, Pozor.
ŽK 3:1 (35. Lačný, 65. Chrien, 81. P. Maslo – 42. Březina).
Ružomberok: Macík – Kolčák, J. Maslo, Kružliak – Nagy, Daniel (46. P. Maslo), Chrien, Ďubek – Gál-Andrezly – Mareš (88. Menich), Lačný (73. Lovás), tréner Norbert Hrnčár.
Senica: Šulla – J. Kosorin, Březina, Pillár, Delgado (46. Ebwelle, 76. Blažek) – Varga (34. Turyna), Kopičár – Weriton, Mráz, Pirulo – Guillermo, tréner Miroslav Mentel.

Od začiatku sa hral svižný futbal. Domáci začali náporom a už v 4. minúte musel Šulla zasahovať po hlavičke J. Masla. V 10. minúte po prihrávke Chriena otvoril skóre zápasu technickou strelou Mareš – 1:0. Následným sľubným útočným ťahom Liptákov chýbala presnejšia finalizácia. V 24. minúte zakončoval opäť Mareš a Šulla vytlačil loptu na roh. V 32. minúte Daniel potiahol rýchlu akciu po pravej strane, no stroskotal na senickom brankárovi. V 34. minúte hostia nútene striedali, keď zraneného Vargu nahradil Turyna, ktorý už v 37. minúte mohol vyrovnať, keď po peknej prihrávke Mráza sa ocitol sám pred Macíkom, no neprekonal ho.

V druhom polčase sa Seničania osmelili, poväčšine udávali tempo hry, ale len veľmi ťažko sa dostávali do gólových príležitostí. Po zmene strán prvú strelu kryl Macík, keď ho z diaľky otestoval Guillermo. V 56. minúte ružomberský brankár strelu Pirula len vyrazil, no nikto z hosti nebol pripravený na dorážku. Senica v druhom dejstve bola aktívnejia než do prestávky a snažila sa o zmazanie jednogólového manka. Po akcii Chriena mal možnosť na zvýšenie opäť Mareš, no Šullu neprekonal. Až v 72. minúte prekonal senického brankára technickou strelou z hranice šestnástky Gál-Andrezly – 2:0. Iskierku nádeje aspoň na bod vykresal hosťom v 82. minúte vlastencom Kolčák, ktorý v tiesni poslal do vlastnej siete prihrávku Pirula – 2:1. V záverečnej desaťminútovke si Záhoráci nevypracovali žiadnu príležitosť na zrovnanie stavu, vyhrať tak už nedokázali v štrnástom ligovom súboji za sebou. Zima bude pre nich veľmi ťažká.

Povedali po zápase

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, okrem gólu malo mužstvo štyri až päť ďalších príležitostí na skórovanie. Senicu podržal brankár Šulla. Po prestávke akoby na nás padla nervozita a obava z toho, že zápas môžeme priviesť do víťazného konca. Napriek tomu, prišiel náš druhý poisťovací gól, no vlastnými chybami sme umožnili súperovi znížiť. Napokon sme dotiahli stretnutie do trojbodového konca.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Presne tak ako v predchádzajúcich zápasoch sme mali zlý vstup. Toto mužstvo je mladé, neskúsené, pre nich je každé prostredie nové. V prvom polčase boli aktívnejší domáci, nás dva až trikrát svojimi zákrokmi podržal Šulla. V druhej polovici akoby z nášho mužstva všetko spadlo a nastúpilo do nového zápasu. Druhé 45-minútovky máme vždy lepšie, čo sa aj dnes potvrdilo. Škoda, že v závere sme nepridali druhý gól, remíza na konci roka by nás potešila.“

Ďalšie výsledky 19. kola
Myjava  – ŠK Slovan 1:1, Pekár – Oršula
Podbrezová – Prešov 1:1, Breznaník – Kubus
Dun. Streda – Zlaté Moravce 1:0, Vida
Žilina – Michalovce 7:1, Haskič a Hlohovský 2, Špalek, vlastný (Podhorin),Kaša – Mensa

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…