V uplynulom týždni hrali Záhoráci dvakrát na ľade súperov. Z Považia si priviezli tri body, keď boli hokejovejším mužstvom. Zo Šariša sa však vrátili s riadnym výpraskom, keď ich strelci sa pohnevali s koncovkou a nedokázali využiť niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ani presilovku o dvoch hráčov.

1. kolo

Pov. Bystrica – HK Skalica 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Góly: 15. M. Záborský, 31. J. Kubiš, 38. F. Stanislav – 17. Ľ. Škápik, 19. P. Janáč, 22. R. Dvonč, 24. J. Bezúch, 51. R. Vereš.

Pred 135 divákmi rozhodoval Hatala.
Vylúčení 6:7 na 2 min. Presilovky 2:1, oslabenia 0:0. Brodek (SK), 10 min. OT.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Bezúch – Drahorád, Grman, Janáč, Kučera, Hlúch – Pavešic, Mikéska, M. Romančík, Brodek, Dvonč – Kukliš, Halabrín, Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Záhoráci pôsobili hokejovejším dojmom, no ako prví udreli domáci, keď vylúčenie Brodeka potrestal v 15. minúte Záborský – 1:0. Kvalita hostí sa však prejavila, keď v 17. minúte vyrovnal Škápik a o dve minúty obrat v zápase dokonal Janáč – 1:2. V nastúpenom trende pokračovali hostia hneď na začiatku druhej tretiny, keď v priebehu dvoch minút zvýšili Dvonč a Bezúch už na 1:4. Mierne uspokojenie využili domáci na zníženie Kubišom a v 38. minúte vylúčenie Mikésku potrestal F. Stanislav – 4:3. V záverečnej tretine však pozornou hrou Záhoráci do vyložených šancí domácich nepúšťali a v 51. minúte dal poistný gól na 35 Rasťo Vereš.

Ďalšie výsledky 32. kola
Trnava – Topoľčany 2:5
Spiš. N. Ves – Martin B 9:0
Detva – Prešov 1:3
voľno – Michalovce

1. kolo

HC Prešov – HK Skalica 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)
Góly: 10. a 28. D. Šimčák, 18. O. Jokeľ, 19. A. Lipovský, 29. S. Chalupa, 32. J. Abdul – 9. T. Hlúch.

Pred 727 divákmi rozhodoval Tornay.
Vylúčení 6:7 na 2 min.
Presilovky a oslabenia 0:0.
Skalica: P. Romančík (21. S. Košút) – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Janáč – Grman, Drahorád, Kňazev, Kučera, Hlúch – Mikéska, Pavešic, Dvonč, M. Romančík, P. Kotzman – Kukliš, Halabrín, Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Domáci sa hneď od úvodu vrhli na súpera a hneď v úvodnej minúte viackrát ohrozili brankára hostí. HBoli to však hostia, ktorí sa v 9. minúte dostali do vedenia gólom Tomáša Hlúcha – 0:1. Skalická radosť však netrvala ani minútu, keď vyrovnal Šimčák – 1:1. Skalica si postupne vypracovala niekoľko gólových príležitostí, no keď ani jednu nevyužila prišiel krutý trest, keď v priebehu minúty dvakrát inkasovala. V 18. minúte prekonal Romančíka Jokeľ a o minútu aj Lipovský – 3:1. Od druhej tretiny stál v bráne hostí Košút. Snaha Skalice o kontaktný gól trvala do 28. minúty, kedy zvýšil svojím druhým gólom Šimčák už na 4:1 a po 65 sekundách Chalupa zvýšil už na 5:1. Dva rýchle góly Záhorákmi otriasli a v 32. minúte po krásnej strele Abdula už bolo 6:1.

V tretej tretine nevyužila Skalica ani minútovú presilovku o dvoch hráčov na korigovanie výsledku. V ďalšom priebehu domáci už len kontrolovali hru a pohodlne svoje päťgólové vedenie udržali až do záverečnej sirény.

10. SR 20 9 3          0          0          6          19:32    9

V utorok 20.12. hrá Skalica v Topoľčanoch a vo štvrtok 22.12. o 17 h privíta doma Martin B.

1. liga
  1. kolo

Dolný Kubín – HK 91 Senica 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)
Góly: 4. A. Zámečník, 14. a 44. R. Budaj, 16. a 42. J. Michalica, 18. I. Oško, 39. K. Divok, 59. R.Had – 17. a 50. S. Boor, 39. Š. Szalva.

Pred 212 divákmi rozhodoval Valach.
Vylúčení 6:3 na 2 min. Paračka (SE) 10 min. OT.
Presilovky 1:0, oslabenia 1:0.
HK 91 Senica: Lutovský – Klíma, Štefanka, Boor, Szalva, Kollár – Záviš, R. Zahumenský, Lacho, Konečný, Pavlík – Paračka, Volek, Kucbel, tréner Boris Záhumenský.

K poslednému tohtoročnému stretnutiu vycestovali Záhoráci do Dolného Kubíne s torzom hráčov. Tréner Boris Zahumenský mal k dispozícii iba dve obranné formácie a tri útočné.

Domáci boli favoritom, točili štyri kompletné formácie a tak hosťom rýchlejšie ubúdali sily. Domáci sa ujali vedenia už v 4. minúte Zámečníkom a po štvrťhodine hry pridali ďalšie dva góly. Hostia korigovali Stanom Boorom na 3:1, no pred odchodom do kabín ešte raz Lutovský inkasoval – 4:1. V druhej tretine sa na góly čakalo až do  samého záveru. Nádej Záhorákov vykresal v 39. minúte Šimon Szalva gólom na 4:2, no už po štrnástich sekundách zvýšil domáci  Divok opäť na rozdiel troch gólov – 5:2. Domáci nenechali nič na náhodu a už v úvode tretej tretiny ďalšími dvomi gólmi definitívne zlomili odpor súpera. V 50. minúte ešte Stano Boor svojim druhým gólom korigoval na 7:3, no v 59. minúte dal výsledku definitívnu podobu Had – 8:3.

10. Púchov 16 2          0          1          13         50:104   7

Súťaž bude pokračovať až po Novom roku. V sobotu 7.1. o 18 hod. privíta Senica doma Dynamax Nitra.