Dnes (6.1.) odohrajú hokejisti Skalice prvé tohtoročné majstrovské stretnutie, keď sa na domácom ľade privítajú o 17. hod. Považskú Bystricu.

Ilustračné foto.

Medzi Vianočnými sviatkami a Novým rokom odohrali mužstvá 1. ligy štyri kolá, v ktorých Skaličania dosiahli pozoruhodné výsledky. Obidve domáce zápasy prehrali (so Spišskou Novou Vsou i Michalovcami), kým obidva zápasy vonku vyhrali (v Trnave i na ľade lídra v Detve).

Doma prehrali so Spišiakmi, hoci ich prestrieľali pomerom striel 37:23, no brankára Suráka prekonať nedokázali. V ďalšom kole presvedčivo vyhrali v krajskom derby v Trnave. Ďalší domáci zápas s Michalovcami mali veľmi dobre rozbehnutý. Vyhrávali už 2:0, no v posledných desiatich minútach trikrát inkasovali a body sa sťahovali na Zemplín. Presne opačný priebeh mal zápas v Detve. Skalica ešte na začiatku tretej tretiny prehrávala, no tri góly v priebehu 42 sekúnd v sieti domácich priniesli dokonalý obrat a všetky body si odviezli Záhoráci.

Držíme palce Skaličanom, aby túto nepriaznivú sériu na domácom ľade pretrhli už dnes s Považskou Bystricou.

37.kolo
Skalica – Spiš. N. Ves 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly: 23. Osuský, 34. Giľák, 55. Hamráček, 55. Vantroba.
Pred 604 divákmi rozhodoval Mĺkvy. Vylúčení 1:5 na 2 min.
Presilovky i oslabenia 0:0. Strely 37:23.

Trnava – HK Skalica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
Góly: 10. Jurák, 57. Hrbáčik – 18. Vereš, 20. Dvonč, 24. Mikéska, 27. M. Romančík, 29. Petráš.
Pred 245 divákmi rozhodoval Píšťanský. Vylúčení 4:3 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely 23:37.

Ďalšie výsledky 38. kolo
Spiš. N. Ves – Prešov 4:3 p. p.
Michalovce – Detva 3:4 s. n.
Pov. Bystrica – Topoľčany 0:8
voľno – Detva

39.kolo
HK Skalica – Michalovce 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Góly: 21. Vaškovič, 22. Pavešic – 51. Ščurko, 56. Kohutiar, 59. Hančák.
Pred 727 divákmi rozhodoval Mĺkvy.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Strely 23:46.

Detva – HK Skalica 4:5 (2:1, 0:0, 2:4)
Góly: 1. V. Fekiač, 15. a 60. Török, 59. Sládok – 3. Dvonč, 43. Horváth, 43. Ivičič, 44. Halabrín, 50. Kučera.
Pred 300 divákmi rozhodoval Majling. Vylúčení 3:5 na 2 min. Říha (DET) 10 min. OT.
Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Strely 50:30.
Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, Vaškovič, M. Romančík, Petráš – Grman, Gula, Hluch, Kučera, Kňazev – Mikéska, Pavešic, A. Kotzman, Ivičič, Janáč – Kukliš, Drahorád, Smetana, Halabrín, Dvonč, tréner Peter Oremus.