Skalickým hokejistom ich vlastný ľad akoby nesvedčil. Prehrali tu tri z posledných štyroch stretnutí, keď iba s priemernou Považskou Bystricou si dokázali poradiť.

Hokej 1. liga
42. kolo
HK Skalica – HC Prešov 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
Góly
: 8. Hluch, 30. Halabrín, 31. a 50. Kučera – 16. a 60. Jokeľ, 23. Chalupa, 23. Šimčák, 26. Abdul, 29. Šaršok, 542 divákov
Pred 542 divákmi rozhodoval Krist. Vylúčení 4:6 na 2 min. Kokavec (PRE) 10 min. OT + DKZ
Presilovky 0:2, oslabenia 1:0. Strely 34:26.
Skalica: P. Romančík (26. Košút) – Škápik, Horváth, Vaškovič, M. Romančík, Janáč – Grman, Kukliš, Hluch, Kučera, Kňazev – Vanek, Hílek, Smetana, Halabrín, Dvonč – Mikéska, Pavešic, A. Kotzman, Petráš, tréner Peter Oremus.

Do Skalice prišiel k zápasu 42. kola líder súťaže z Prešova. Vo výbornom zápase sa ujali vedenia domáci už v 8. minúte, dokonca vo vlastnom oslabení. Pri vylúčení M. Romančíka po rýchlom protiútoku sa presadil Hlúch – 1:0. Ani Skalica svoju presilovku nevyužila, no Prešov zo svojej druhej presilovky udrel. Vylúčenie Kukliša potrestal Jokeľ – 1:1. Domáci potom nevyužili presilovku o dvoch hráčov, tá však bola prerušená prestávkou medzi prvou a druhou tretinou. Keď hostia ustáli toto dvojnásobné oslabenie, tak udreli a to dokonca trikrát a v 26. minúte už bolo 1:4. Do brány domácich po štvrtom góle prišiel Košút, no aj ten o chvíľu inkasoval od Šaršoka – 1:5. Domáci v priebehu necelej minúty znížili po góloch Halabrína a Kučeru na rozdiel dvoch gólov (3:5) a vykresali iskierku nádeje na zvrat v stretnutí. To sa začalo napĺňať v 50. minúte, kedy znížil Kučera na 4:5 a v 56. minúte mohol vyrovnať Halabrín, ktorý bol v čistej šanci faulovaný, no nariadené trestné strieľanie nepremenil. V závere domáci skúsili hru bez brankára, no tento risk im nevyšiel, naopak, v 60. minúte Jokeľ strelou do prázdnej bránky uzavrel skóre na konečných 4:6.

Ďalšie výsledky 42. kola
Pov. Bystrica – Spiš. N. Ves 5:1

Trnava – Martin B 10:2
Michalovce – Topoľčany 3:2 s. n.
voľno – Detva

41. kolo
HK Skalica – Pov. Bystrica 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 8., 32. a 44. Dvonč, 19. Kučera, 29. Horváth, 52. Janáč, 58. Petráš.
Pred 505 divákmi rozhodoval Mĺkvy. Vylúčení 4:2 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely 51:34.

Na Záhorie pricestovala Považská Bystrica, ktorá je zrejme vo veľkých problémoch, čo dokazujú prehry v posledných desiatich kolách, keď na majstrovský zápas do Michaloviec ani nevycestovala.

Domáci boli tak jasným favoritom, hoci sa im v posledných dvoch domácich zápasoch nezadarilo. V prvých dvoch tretinách snaživí hostia s domácimi držali krok, no Skaličania boli pri pomerne vyrovnaných streleckých pokusoch vysoko efektívnejší. Ich vedúci gól dal v 8. minúte Dvonč a druhý pridal v závere tretiny pri presilovke 5 na 3 Kučera – 2:0. Aj v  druhej tretine sa domáci strelci presadili dvakrát. Najskôr v 29. minúte sa v čistej šanci nemýlil Horváth a v 32. minúte sa druhýkrát v zápase presadil Dvonč – 4:0.

Tretia tretina už bola riadne v rukách Záhorákov. V 44. minúte uzavrel svoj hetrik Ronald Dvonč gólom na 5:0. V poslednej desaťminútovke prekonali Kompasa v bráne hostí ešte Janáč s Petráčom a domáci tak brali všetky body za presvedčivých 7:0.

10. SR 20 9 3 0 0 6 19:32 9

V tomto týždni budú hrať Skaličania iba jedno stretnutie. V stredu 11.1. majú voľno, v piatok 13.1. o 17 hod. privítajú doma Topoľčany.

Hokej 2. liga

Senica neudržala s Dynamaxom dvojgólové vedenie

1. kolo

HK Senica – Dynamax Nitra 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 25. a 32. M. Daniel – 39. R. Drgoň, 50. O. Golas, 59. M. Molnár.
Pred 243 divákmi rozhodoval Valachovič.
Vylúčení 7:8 na 2 min. Golas (NR) 10 min. OT.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely 35:36.
HK 91 Senica: Lutovský – Klíma, B. Záhumenský, Krč, R. Záhumenský, Štefanka, Čech – Dolinajec, Szalva, Kollár – Paračka, Konečný, Pavlík – Plánka, Daniel, Krumpál – Strýček, Volek, Tóth, tréner Boris Záhumenský.

Vo vyrovnanom stretnutí sa po bezgólovej prvej tretine ujali v druhej tretine vedenia domáci hráči, keď v 25. minúte akciu Plánku so Szalvom zakončil Michael Daniel – 1:0. O sedem minút si to táto trojica zopakovala a domáci vyhrávali o dva góly – 2:0. Keď sa už obidve mužstvá chystali na druhú prestávku, Strýček zbytočne fauloval a jeho vylúčenie potrestal v 39. minúte Drgoň – 2:1.

V tretej tretine sa domáci sústredili najmä na udržanie svojho vedenia a dopredu sa príliš nehrnuli. To sa im stalo nakonie aj osudným, keď v poslednej desaťminútovke dvakrát inkasovali. Najskôr ich pasivitu potrestal v 50. minúte Golas gólom na 2:2 a z „hrnca im vykypelo“ presne minútu pred koncom, kedy rozhodol o víťazstve Nitry Molnár. Víťazstvom na Záhorí Nitra preskočila v tabuľke Piešťany a vyšvihla sa na 3. miesto.

Ďalšie výsledky 17. kola: Dolný Kubín – Partizánske 5:4, Dubnica – HC Bratislava 3:2, Prievidza – Levice 6:2, Púchov – Piešťany 5:4.

10. Púchov 17 3 0 1 13 55:108 10

2. liga pokračuje až za dva týždne, v sobotu 21.1. hrá Senica v Bratislave s HC.

Nadstavba – 5. kolo
HK 91 Senica – Nové Zámky 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), g. d. J. Čederle, D. Sova, M. Kondratenko
Piešťany – Topoľčany 8:6
Dubnica – Hoba Bratislava 8:3