Maraton Klub Kolárovo v okres Komárno zorganizoval v sobotu 7. januára 7. ročník Kolárovského trojkráľového maratónu a polmaratónu, ktorého súčasťou bola aj súťaž štvorčlenných štafiet na maratón.

Jakub Valachovič, Tomáš Skala

Pretek odštartoval výstrelom z dela a prvých 6 km bežali maratónci v doprovode „tradičných Maďarských jazdcov“ na koňoch.

Na trať sa vydalo 85 bežcov zo Srbska, Česka, Maďarska, Rakúska a Slovenska. Svoj prvý maratón v živote bežal Jakub Valachovič z AC Malacky a ten bol hneď víťazný. Jeho čas 2.46.01 hodiny je omnoho lepší, ako mal v pláne zabehnúť. Valachovič sa stal absolútnym víťazom maratónu pred Maďarom Gáborom Muhaiom zo Szolnok, ktorý tesne prekročil čas troch hodín (3.00.33 hod.), ako aj víťazom svojej vekovej kategórie nad 30 rokov. V nej dobehol na 16. mieste (celkovo 37.) Ján Bellay zo Skalice v čase 3.56.36 hod.

Kategóriu žien bez záhoráckej účasti vyhrala Katarína Janechová z Trnavy za 4.48.05 hod.

Polmaratón vyhral v absolútnom poradí i v kat. do 30 rokov Miroslav Kavský z Dubnice za 1.18.44 hod., pred Maďarom Balázsom Levente z Budapešti, ktorý vyhral kategóriu nad 30 rokov.

Na 2. mieste v kat. do 30 rokov (celkovo 4.) dobehol Tomáš Skala zo Záhoráckeho Friškého teamu Senica za 1.29.38 hod., štvrtý bol (celkovo 6.) Peter Bellay zo Skalice za 1.30.35 hod.