Polícia v ranných hodinách (piatok 20.1.) dokumentovala dopravnú nehodu, pri ktorej sa ťažko zranila v Skalici chodkyňa.

34 ročný vodič osobného auta Škoda Octavia zo Skalice prechádzal v Skalici o 05.30 h z Komenského ulice na Kráľovskú ulicu. Z nezistených príčin si nevšimol ženu prechádzajúcu po  priechode pre chodcov a prednou časťou auta do nej narazil. V dôsledku zrážky utrpela 59 ročná pani, tiež zo Skalice, ťažké zranenia. Dychovou skúškou polícia alkohol vodičovi auta nezistila, chodkyni bude za týmto účelom odobratá krv. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje, bolo začaté trestné stíhanie z prečinu ublíženia na zdraví.

Polícia odporúča vodičom, aby sa na jazdu autom stopercentne sústredili a sledovali situáciu v cestnej premávke. Koncentrácia za volantom je potrebná v každom okamihu a treba mať stále na pamäti, že na cestách  často rozhodujú sekundy. Chodcom pripomíname, aby pre zvýšenie vlastnej bezpečnosti nezabúdali na reflexné prvky a aby vstupovali na cestu s ohľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel.

Záhorí.sk informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.


.
Toto je čítané

Bratislavský kraj rekonštruuje cesty v úseku Rohožník-Plavecký Mikuláš a v intraviláne obce Kuchyňa

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) rozbehla dnes, v pondelok 17.6.2024 revitalizáciu…

BM Záhada Vedy