Skalickí hokejisti po dvoch domácich prehrách vycestovali v uplynulom týždni dvakrát na ľad súpera a dvakrát sa vrátili s plným počtom bodov.

Kým s víťazstvom v Martine sa počítalo, víťazstvo v Humennom sa môže považovať za prekvapenie, keďže Humenné nedávno vyhralo na Záhorí 4:0.

Hokej 1. liga
45. kolo
Martin B – HK Skalica 2:6 (0:0, 1:4, 1:2)
Góly: 30. Nauš, 53. Rudzan – 31. a 58. M. Romančík, 22. Kučera, 32. Vaškovič, 35. Kňazev, 55. P. Kotzman.
Pred 72 divákmi rozhodoval Valach. Strely 34:48.
Vylúčení 7:7 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:1.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Drahorád, Gründling, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Smetana – Hlúch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Romančák, Dvonč – Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Skalica vstúpila do stretnutia aktívne, v úvodnej tretine sa jej ale nepodarilo prekonať pozorne hrajúcu domácu obranu na čele s brankárom Barnátom. Ich gólostroj sa však naplno rozbehol v druhej tretine, v ktorej súperovi nastrieľali štyri góly. V aktivite ich nezastavil ani vyrovnávajúci gól Nuša v polovici zápasu, ktorým odpovedal na vedúci gól Kučeru z 22. minúty. Odpoveď hostí však bola okamžitá. Už po 40 sekundách po vyrovnávajúcom góle dostal hostí opäť do vedenia Michal Romančík a po necelej minúte zvýšil Ľubomír Vaškovič už na 1:3. Domáci nevedeli kam skôr, v 35. minúte bol vylúčený domáci strelec gólu Nauš a po akcii Pavešica s Kučerom využil presilovú hru Valerij Kňazev – 1:4. V tretej tretine vykresal iskierku nádeje pre domáci tím v 53. minúte Rudzan gólom na 2:4, no odpoveď hostí bola podobne ako v druhej tretine okamžitá. V 55. minúte zvýšil Pavol Kotzman na 2:5 a v 58. minúte, v čase keď na trestnej lavici sedel hosťujúci Horváth, uzavrel strelecký účet zápasu vo vlastnom oslabení Michal Romančík 2:6. V samom závere boli vylúčení ešte Kučera s Hlúchom a domáci Olejník, domácim sa však ani v power play skóre zmeniť nepodarilo.

Ďalšie výsledky 45. kola: Trnava – Michalovce 2:6, Spiš. N. Ves – Detva 3:8, Topoľčany – Prešov 1:0 p. p., voľno – Pov. Bystrica.

46. kolo
Spiš. N. Ves – HK Skalica 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Štrauch – 21. Škápik, 26. Pavešic, 49. Vereš.
Pred 350 divákmi rozhodoval Mihaľov. Strely: 35:29.
Vylúčení 3:6 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:1.
Skalica: P. Romančík – Škápik, Horváth, Mikéska, Pavešic, Grman, Gründling, Vaškovič, Vereš, A. Kotzman – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Ivičič, Dvonč, tréner Peter Oremus.

Prvá tretina zápasu priniesla hokej slabšej úrovne. Hral sa obojstranne útočný hokej, ale bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. Hostia mali miernu prevahu, častejšie skúšali pozornosť domáceho brankára, ten však bol pozorný a nedovolil hosťom skórovať. V závere prvej tretine bol vylúčený domáci hráč, hostia však výhodu presilovky využili až po prestávke, keď už po 19 sekundách akciu Horvátha s Vaškovičom zakončil Škápik – 0:1. Domáci zvýšili iniciatívu, no ich snahu pribrzdil druhý gól v ich sieti, keď v 26. minúte po prihrávke Kučeru spoza brány prudkou a presnou strelou zvýšil Pavešic na 0:2.

Domáci ani v tretej tretine nedokázali prekonať obranu hostí a streliť kontaktný gól, čím uľahčili Záhorákom cestu k zisku troch bodov. Od 47. minúty hrali 71 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no ani túto nevyužili. Naopak, po návrate štvrtého Skaličana na ľad zvýšil v 49. minúte pri vlastnom oslabení Vereš už na 0:3. Nakoniec táto presilovka priniesla gól aj domácim, no stalo sa tak až sekundu po návrate vylúčeného Grmana na ľad zásluhou Štraucha – 1:3. Víťazstvo hostí je naprosto zaslúžené.

Ďalšie výsledky 46. kola: Trnava – Detva 2:4, Prešov – Martin B 5:0, Pov. Bystrica – Michalovce 4:2, voľno – Topoľčany.

1. Prešov 42 27         4          3          8          178:102 92
  2. Detva 42 28         2          2          10         198:102 90
  3. Michalovce 41 24         5          3          9          163:98               85
  4. Skalica 41 22         1          3          15         148:122 71
  5. Topoľčany 41 18         5          2          16         143:125 66
  6. Spiš.N.Ves 42 19         2          3          18         135:132 64
  7. Trnava 42 16         1          4          21         141:181 54
  8. P.Bystrica 41 7          2          2          30         99:184               27
  9. Martin B 41 4          1          1          35         79:225               15
  10. SR 20 9 3          0          0          6          19:32                9

V tomto týždni v stredu 25.1. o 17. hod. hrá Skalica doma s Trnavou, v piatok 27.1. v Michalovciach a v nedeľu 29.1. o 17. hod. privíta Detvu.

2.liga
18.kolo
HC Bratislava – HK Senica 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 8. a 58. S. Gron, 22. a 26. J. Haring, 54. S. Krajč.
Pred 294 divákmi rozhodoval Valko.
Vylúčení 5:4 na 2 min. Lisoň (BA) 10 min. OT + DKZ.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely 36:23.
HK Senica: F. Lukáč – Klíma, E. Štefanka, F. Plánka, Š. Szalva, Daniel, M. Krumpál – P. Záviš, R. Záhumenský, L. Dolinajec, M. Konečný, T. Pavlík – M. Volek, R. Fian, T. Jamárik. M. Daniel, V. Tóth – M. Kucbek, T. Čech, tréner Boris Záhumenský.

K poslednému zápasu základnej časti 2. ligy vycestovali hokejisti HK 91 Senica do Bratislavy. Ak si domáci chceli udržať druhé miesto pre lepšie nasadenie pre play off, museli bezpodmienečne vyhrať, inak by ich predbehla Nitra. Už v 8. minúte otvoril skóre bývalý senický hráč Stano Gron. Hneď na začiatku druhej tretiny zlomil odpor Záhorákov dvomi rýchlymi gólmi Haring a v záverečnej päťminútovke pridali ďalšie dva góly Krajč a opäť Gron. Keďže prehral aj Púchov v Partizánskom, Senica si udržala 9. miesto pre lepšie nasadenie do play off o 17. – 20. miesto.

Ďalšie výsledky 18. kola: Partizánske – Púchov 6:3, Piešťany – Prievidza 0:3, Levice – Dubnica 2:5, Dynamax Nitra – Dolný Kubín 5:2.

10. Púchov 18 3          0          1          14         58:114   10

V druhej časti bude Senica hrať o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste. V tejto skupine sa stretnú dve posledné mužstvá z A aj B – skupiny, Senica, Púchov, KMH Budapešť a Bardejov. V semifinále budú 28.1. hrať Bardejov – Senica a Púchov – Budapešť. Odvety 4.2. o 17. hod. a prípadné tretie rozhodujúce zápasy 11.2. o 17. hod. sa budú hrať v opačnom poradí. Termíny na zápasy o konečné umiestnenie sú 18., 25., prípadne 26.2.