Jubilejný 20. ročník Zimnej Tipsport ligy. Až v treťom, poslednom zápase C – skupiny futbalovej Zimnej Tipsport ligy, dosiahli skalickí futbalisti prvé víťazstvo.

Po remíze s Pardubicami (1:1) a s domácim Brnom (3:3) vyhrali so Znojmom 3:0. Týmto víťazstvom preskočili domáce Brno na druhom mieste tabuľky, no víťaznú pozíciu Pardubic a ich postup do záverečného play off, ktoré sa bude hrať v Mladej Boleslave

MFK Skalica – Znojmo 3:0 (2:0)
Góly: 11. Hruška, 24. Ulrich (11), 69. Šebesta.

Skalica: Fišan – Švrček (65. Vrablec), Majerník, Szöcs, Mizerák – Pankaričan, Hlavatovič (46. Neoveský) – Hruška (25. Mészáros), Milunovič (60. Jakubek), Ulrich (46. Vaščák) – Šebesta, tréner Jozef Kostelník.

Znojmo začalo aktívnejšie so snahou neostať na turnaji bez bodu. Favoritom však boli Záhoráci, ktorí začali postupne preberať hru do svojich rúk a v 11. minúte sa aj ujala vedenia, keď z druhej šance otvoril skóre Lukáš Hruška – 1:0. Znojmo zvýšilo aktivitu, no v 22. minúte po štandartnej situácii bol nariadený v prospech Záhorákov pokutový kop, ktorý premenil Ľubomír Ulrich – 2:0. Po tomto góle sa Skalica zamerala viac na obranu a rýchle protiútoky. Až v závere prvého polčasu prebrala Skalica hru, no ďalší gól nepridala. Po prestávke sa hral zaujímavý futbal, no strelci sa príliš nevyznamenali. Až v 69.minúte pridal tretí gól Skalice Daniel Šebesta, ktorým definitívne zobral vietor z plachiet súperovi – 3:0.

1. Pardubice 3 2          1          0          8:2        7
  2. Skalica 3 1          2          0          7:4        5
  3. Brno 3 1          1          1          8:9        4
  4. Znojmo 3 0          0          3          2:10      0

MTK Budapešť – FK Senica 2:0 (1:0)
Góly: 33. Kolomoec, 59. Vogyicska,

Senica: Šulla (46. Plach) – Červeňák, Pillár, Pajer, Krč – Mravec (62. Gončar) – Kováč, Mráz, Kratochvíl (46. Blažek), Bališ – Turyna, tréner Miroslav Mentel.

Prvých pätnásť až dvadsať minút zápasu bolo opatrných, loptu viac držali na kopačkách domáci, ktorí sa snažili hrať najmä po krídlach. V 27. minúte ešte prvýkrát nevyzrel na výborný zákrok Šullu ukrajinský ofenzívny hráč MTK Kolomoec. Ten istý futbalista hrozil aj v nasledujúcich minútach. Po druhýkrát ho vychytal senický kapitán v 32. minúte. O necelé dve minúty už center Bakiho poslal Kolomoec do siete a domáci viedli – 1:0. V 43. minúte ešte Šulla zneškodnil strelu dlhoročného maďarského reprezentanta Torghelleho a do kabín sa išlo za najtesnejšieho vedenia MTK.

Po zmene strán mal dobrú príležitosť na zmenu skóre Kanta, loptu však spod brvna vyškriabal striedajúci brankár Plach. Krátko nato, približne po hodine hry zvýšil peknou strelou domáci Vogyicska na 2:0. Postupne sa viac do šancí dostávali aj Seničania. Obaja stopéri Pillár a Pajer (na skúške z Mladej Boleslavi) dvakrát orazítkovali brvno domácej brány a v závere zápasu po závaroch musel dvakrát zasahovať brankár MTK Groppioni, skóre sa však už nezmenilo. Záhoráci odohrali v oklieštenej zostave kvalitný zápas.

Rohožník otočil stratený zápas
FK Senica U19 – Rohožník 2:3 (1:1)
Góly: Martišiak, Reľovský – Horváth, Filípek (11), Vaniš.

Druhé mužstvo bratislavskej 3. ligy sa so senickými dorastencami riadne natrápilo a k víťazstvu sa dopracovalo až v samom závere zápasu.

Senickí mladíci dvakrát v zápase vyhrávali. Po góle Martišiaka na 1:0 odpovedal ešte do prestávky vyrovnávajúcim gólom Horváth – 1:1. Aj po prestávke sa ako prví presadili senické nádeje zásluhou Reľovského – 2:1. Zdalo sa, že týmto výsledkom sa stretnutie aj skončí, no dvomi ľahkovážnymi chybami mladíci v poslednej päťminútovke doslova darovali Rohožníku dva góly. Najskôr po zlej rozohrávke bol v šanci faulovaný Vaniš a Zdeno Filípek z penalty vyrovnal na 2:2. V samom závere ešte po zlej rozohrávke brankára skóroval do prázdnej brány Vaniš a rozhodol o víťazstve Rohožníka – 2:3.