Prvý februárový víkend nám na Záhorie priniesol hádzanársky sviatok. Uskutočnil sa už štvrtý ročník obľúbeného ZORNO Cup-u. Dnes je to už známy pojem medzi chlapčenskou hádzanárskou mlaďou, od mladších žiakov až po mladších dorastencov.

Čo však je to samotné ZORNO?
Pred necelými ôsmymi rokmi sa trojica kamarátov, čašníkov, rozhodla pre otvorenie dobrej reštaurácie s dôrazom na kvalitnú gastronómiu. Ako išiel čas, tak aj títo páni zostarli, nabrali skúsenosti a boli ochotní urobiť dobrú vec pre dnešnú mládež. Slovo dalo slovo a už štvrtým rokom, ako spomenul jeden z nich, Ivan Kubíček, sponzorujú miestny turnaj, na ktorý v tomto roku zavítalo dovedna tridsaťšesť družstiev. Posedenie a debatovanie pre trénerov zo štyroch zúčastnených krajín na turnaji, ponúkala práve reštaurácia ZORNO, v ktorej dnes šéfuje v kuchyni Tomáš Zapletal. Jeho kumšt odporúčam niekedy vyskúšať, keď budete na Záhorí. Pre viac informácií  www.zorno.sk

Hrací formát
Mladší žiaci si svoje sily zmerali v školskej športovej hale v Stupave. Starší žiaci sa zase stretávali so svojimi súpermi v mestskej hale v Stupave a mladší dorastenci potili svoje dresy a hájili farby svojich tímov v športovej hale Malina v Malackách. V každej kategórií boli družstvá rozdelené do dvoch skupín. Po zápasoch v skupinách, systémom každý s každým, nasledovali v nedeľu zápasy o konečné umiestnenie. Vzhľadom na to, že sa nehralo systémom play-off, tak každý výsledok v základnej skupine bol pre konečné umiestnenie veľmi dôležitý. Víťazi skupín hrali medzi sebou o prvé miesto, druhí v skupinách o tretie miesto atď. Práve preto sme už po malých zaváhaniach, v piatkových či sobotných zápasoch, mohli vidieť nejedno lesklé oko našich ešte stále malých či mladých hádzanárov. Chcieť vyhrať, je predsa prirodzené.

SONY DSC

Tímy
Nejeden fanúšik hádzanej si v troch spomenutých halách prišiel na svoje. Tímy ako Dukla Praha, Margareten Wien, Tatran Prešov, Baník Karviná či aj iné ďalšie, nemá možnosť vidieť každý víkend. V týchto kluboch sa dnes stretáva tradícia s kvalitou a práve takéto zápasy posúvajú družstvá dopredu a nastavujú im zrkadlo ich vlastnej výkonnosti.

Dukla Praha
Klub, ktorí sa v každej kategórii predstavil s jedným tímom a môžeme povedať, že turnaj ovládol. Mladší  i starší žiaci Dukly Praha prešli základnou skupinou ako nôž maslom a finále im patrilo rovnako. Absolútnu dominanciu tohtoročného Zorno Cup-u potvrdili aj mladší dorastenci Dukly Prahy, ktorí prešli turnaj rovnako bez straty kvetinky. Bravó Dukla Praha, gratulujeme!

Poďakovanie
Okrem sponzorov, dobrovoľníkov a ostatných ľudí, čo prispeli k tomuto turnaju nemožno nepoďakovať aj všetkým trénerom, ktorí mnohokrát ukrajujú zo svojho voľného času pre napĺňanie svojich športových snov. Venujú tak čas dnešným mladým deťom a určite v kútiku duše dúfajú, že práve pod ich krídlami rastie reprezentant danej krajiny, či dokonca malá hviezdička budúcich svetových rozmerov.

Tabuľky s konečným umiestnením

Kategória: Starší žiaci
1. Dukla Praha (CZ)
2. Fivers WAT Margareten Wien (A)
3. Budaörs Handball (HU)
4. Tatran Prešov (SK)
5. Slavoj Trebišov (SK)
6. HBC Jičín (CZ)
7. HC Tatran Stupava (SK)
8. TJ Sokol Úvaly (CZ)
9. Sokol Sokolnice (CZ)
10. Tatran Litovel (CZ)
11. Strojár Malacky (SK)
12. SK Kuřim (CZ)

 

Kategória: Mladší žiaci
1. Dukla Praha (CZ)
2. HBC Jičín (CZ)
3. Tatran Prešov (SK)
4. Fivers WAT Margareten Wien (A)
5. STM Olomouc „A“ (CZ)
6. Centrum Haná (CZ)
7. HC Zlín (CZ)
8. STM Olomouc „B“ (CZ)
9. SK Velká Bystřice (CZ)
10. TJ Sokol Úvaly (CZ)
11. HC Tatran Stupava „A“ (SK)
12. Strojár Malacky (SK)
13. SK Kuřim (CZ)
14. HC Tatran Stupava „B“ (SK)

Kategória: Mladší dorastenci

1. Dukla Praha (CZ)
2. Fivers WAT Margareten Wien (A)
3. Budaörs Handball (HU)
4. Tatran Prešov (SK)
5. Slavoj Trebišov (SK)
6. HBC Jičín (CZ)
7. HC Tatran Stupava (SK)
8. TJ Sokol Úvaly (CZ)
9. Sokol Sokolnice (CZ)
10. Tatran Litovel (CZ)
11. Strojár Malacky (SK)


12. SK Kuřim (CZ) Daniel Jančár, 
Foto: Lesanka Jánošíková a Lucia Obžerová


.
Toto je čítané

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…

BM: Ustekana sobota