Štvrťfinále play off – hokej 1. liga: Najdramatickejšia štvrťfinálová séria medzi Skalicou a Topoľčanmi vyvrcholila až v piatom zápase, pričom zvyšným trom duelom stačili iba tri zápasy. Do semifinále postúpila Skalica aj bez víťazstva v riadnom hracom čase.

5. zápas
HK Skalica – HC Topoľčany 2:1 p. p. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0), stav série 3:2

Góly: 15. A. Kotzman, 61. Vaškovič – 8. Nemček.
Pred 2150 divákmi rozhodoval Konc a Adamec.
Vylúčení 5:3 na 2 min. M. Romančík (SK) 10 min. OT. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Strely 45:28.

Do vedenia išli hostia v 8. minúte, keď na trestnej lavici sedeli Romančík s Grmanom a Nemček využil dvojnásobnú presilovku – 0:1. Domáci vyrovnali v 15. minúte zásluhou Alexandra Kotzmana na 1:1, no keďže v ďalšom priebehu riadneho hracieho času už gól nepadol, aj napriek drvivému tlaku sa v Skalici tretíkrát predlžovalo. Z nadstaveného času neubehla ani celá minúta, keď Vaškovič rozjasal tribúny víťazným a postupovým gólom – 2:1.

Semifinále play off

1. zápasy
Prešov – HK Skalica 3:6 (0:0, 0:1, 3:5)

Góly: 45. Baláž, 47. Klíma, 50. Abdul – 21. Vaškovič, 42. Dvonč, 46. Vereš, 56. Kučera, 58. Kňazev, 60. Drahorád.
Pred 2890 divákmi rozhodoval Mihaľov a Kalina .
Vylúčení 4:7 na 2 min. Presilovky 3:1, oslabenia 0:0. Strely 53:37.

Domáci boli aktívnejší, mali aj šance, no po bezgólovej prvej tretine sa už po dvadsiatich sekundách ujali vedenia hostia Vaškovičom – 0:1. Po góle domáci pridali, no výborne chytajúceho Petríka neprekonali. Od polovice stretnutia mali šance aj Skaličania, no skóre sa menilo opäť na začiatku tretej tretiny a opäť zásluhou Skaličana Dvonča – 0:2. Potom nastala doslova gólová prestrelka a desať minút pred koncom bol stav 3:3. V posledných štyroch minútach však hostia prekonali. Najskôr v presilovke o dvoch hráčov dostal hostí opäť do vedenia Kučera, na 5:3 zvýšil Kňazev a skóre do prázdnej brány uzatváral Drahorád – 3:6.

Ďalší výsledok: Detva – Michalovce 5:4.

2. zápasy
Prešov – HK Skalica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
, v sérii 1:1.
Góly: 18. Michalčin, 29. Baláž, 52. Bylina – 46. Vaškovič.
Pred 3122 divákmi rozhodoval Orolin a Lauff.
Vylúčení 10:10 na 2 min. Jokeľ, Abdul a Kokavec 5 min. + DKZ, Hopkovič (všetci PRE) 10 min. OT, Horvát, Pavešič a Hluch (všetci SK) 5 min. + DKZ.
Presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Strely 45:25.
Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Smetana, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč.

Prešov v snahe vyrovnať stav semifinálovej série začal aktívnejšie, no gólu sa dočkal až v 18. minúte z hokejky Michalčina, keď bol avizovaný trest hosťujúcemu hráčovi – 1:0. Takmer so záverečnou sirńou mohol vyrovnať Škápik, no skóre sa nemenilo.

V druhej tretine mohol vyrovnať Dvonč, no ani on, ani ďalší sa v šanci nepresadili. V polovici stretnutia v hre 4 na 4 zvýšil Baláž na 2:0. Potom boli šance naobidvoch stranách, no brankári svojemužstvá podržali.

V tretej tretine Prešov nedokázal pridať tretí gól a tak v 46. minúte znížil Vaškovič, keď využil jedinú presilovku napriek množstvu vylúčených hráčov. V 52. minúte po úniku zvýšil Bylina na 3:1. Skalica aj napriek oddychovému času už nič nevymyslela, záver zápasu okorenila riadna bitka s množstvom vyšších trestov. Prešov vyrovnal stav série.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Na rozdiel od včerajšieho zápasu sme mali lepší úvod. Vytvorili sme si asi štyri situácie dvoch na jedného, z ktorých sme nedali gól. Určite to ovplyvnilo zápas. Prešov sa dostal do vedenia 2:0 a doťahovať to bolo veľmi ťažké. Bili sme sa, dali sme gól na 1:2 a škoda toho ďalšieho inkasovaného gólu. Odohrali sme dobrý duel. Čakal som, že to bude náročné a veľmi ma teší, že tie situácie, ktoré sme čakali, nám aj vyšli. Realizácia však mohla byť lepšia.“

Ďalší výsledok
Detva – Michalovce 5:4, v sérii 1:1.

Malavké pohľady Knihy.Zahori

Extraliga juniori

27. kolo
MHKM Skalica – Zvolen 2:3 p. p. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)
g. d. V. Melichárek, J. Bureš, Lipt. Mikuláš – Košice 0:1, Topoľčany – Žilina 3:4, voľno – Spiš. N. Ves.

28. kolo
MHKM Skalica – Žilina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
g. d. N. Šapovalov, A. Kotzman, Lipt. Mikuláš Spiš. N. Ves 1:3, Topoľčany – Zvolen 2:5, voľno – Košice.

1. zápasy
Trenčín – MHKM Skalica 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
g. h. A. Hús 2, T. Kukľa, Nitra – Žilina 2:1, Poprad – Zvolen 7:4, Slovan – Banská Bystrica 8:1.

2. zápasy
Trenčín – MHKM Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
v sérii 2:0, g. h. A. Hús, P. Pagáč, Nitra – Žilina 7:3, v sérii 2:0, Poprad – Zvolen 2:1 p. p., v sérii 2:0, Slovan – Banská Bystrica 6:3, v sérii 2:0.

Extraliga dorastu – Skupina o udržanie
1. kolo
Ružinov – MHKM Skalica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
g. h. V. Zujev 3, M. Pobuda, Prešov – Banská Bystrica 2:3 p. p. , voľno – Lipt. Mikuláš.