V sobotu 4. marca začína jarná časť 2. futbalovej ligy. Skalica začína zápasom 19. kola v Novom Meste nad Váhom. Počas predchádzajúceho víkendu odohrala generálku na toto stretnutie v Opave, kde uhrala remízu 1:1, keď o víťazstvo prišla až v nadstavenom čase.

Ilustračné foto.

SFC Opava – MFK Skalica 1:1 (0:0)
Góly: 90+. Schaffartzik (11) – 59. Ulrich.
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Söcz, Mizerák – Pankaričan – Hlavatovič, Ulrich (77. Hruška), Vaščák (77. Človečko) – Milunovič, Šebesta (87. Jakubek), tréner Jozef Kostelník.

Generálka to bola nielen pre Záhorákov, ale aj pre domácich futbalistov, ktorí bojujú o postup do najvyššej súťaže. V prvom polčase diváci gól nevideli. Viac z hry mali hráči Opavy, ale Čikoš-Pavlička v bráne hostí nedokázali prekonať. Jedinú vážnejšiu príležitosť hostí mal Vaščák, jeho strela však skončila tesne vedľa opavskej brány.
Po prestávke sa ako prvý dokázali presadiť hostia, keď z pomerne veľkej vzdialenosti sa odhodlal k strele Ľubomír Ulrich a parádnou strelou vyhnal všetkých pavúkov z horného rohu domácej brány – 0:1. Svoje vedenie držali hostia až do samého záveru. Keď už bežal nadstavený čas, domáci dostal šancu v podobe pokutového kopu a Jan Schaffartzik ju premenil na konečných 1:1.

Zimný turnaj v Dubňanoch

Dve mužstvá zo Záhoria absolvujú časť svojej zimnej prípravy na Zimnom turnaji v Dubňanoch.

Po vzájomnom zápase v úvodnom kole, ktorý lepšie zvládli Gbely, sa Naftárom darilo aj v ostatných dvoch kolách, kedy nastrieľali rovných desať gólov, z toho Dominik Nemec šesť, čo ho vynieslo na čelo strelcov turnaja so siedmymi gólmi. Darilo sa mu najmä v zápase s Osvětimanmi, kedy dal všetky štyri góly svojho mužstva.
Mokrý Háj prehral s domácim mužstvom aj tretí zápas na turnaji, v tom nasledujúcom sa dočkal prvého víťazstva, keď presvedčivo zdolal Osvětimany .

Osvětimany – Mokrý Háj 2:5 (2:3), O. Zýbal 2 – T. Kopálek a R. Valúch 2, Kubík
Gbely – Hovorany 6:3 (3:1), M. Žáček a D. Nemec 2, Uhrinec, Mihálik – L. Vacenovský, vlastný

8. Hovorany 4 0 0 4 9:23 0

Najlepší strelec: 7 gólov – Dominik Nemec (Gbely).

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…