Futbalisti MFK Skalica vycestovali k prvému jarnému zápasu na Považie, kde ich súperom bolo silné mužstvo domáceho Považanu, stále bojujúce o účasť v prvej polovici tabuľky.

Prezentovanou snahou hostí bol zisk troch bodov, čo sa im nakoniec aj s dávkou šťastia podarilo, keď domáci v posledných sekundách zápasu nepremenili pokutový kop.

2.liga 19. kolo
Nové Mesto – MFK Skalica 0:1 (0:0)
Gól: 69. D. Šebesta (11)
Pred 445 divákmi rozhodoval Straka.
ŽK 3:2 (19. Vlado, 68. Šupka, 90. Múdry – 39. Švrček, 40. Milunovič.
Nové Mesto: Belic – Beňo, Múdry, Šupka, Jurica, L. Šebek, Živčic (66. Rapavý), Mikuš, Kurtin (80. Bošanský), M. Šebek, Vlado, tréner Dušan Kramlík.
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Szöcs, Mizerák – Pankaričan, Hlavatovič – Milunovič (48. Hruška), Vaščák (86. Jakubek), Ulrich (90. Človečko) – Šebesta, tréner Jozef Kostelník.

Zápas ovplyvnil silný vietor, ktorý znemožňoval kombinačnú hru obidvoch mužstiev, ktoré si v prvom polčase vypracovali niekoľko sľubných streleckých príležitostí, no ani jeden z hráčov sa do streleckých štatistík nezapísal. Hostia boli trpezlivý a dočkali sa v 69. minúte, kedy za ruku v šestnástke bol nariadený pokutový kop, ktorý Daniel Šebesta premenil – 0:1. Domáci po ínkasovanom góle v snahe vyrovnať vrhli všetky sily do útoku, mali aj niekoľko zakončení, no Čikoš-Pavlíčka v bráne hostí neprekonali. Dokonca ani Martin Šebek z pokutového kopu, ktorý bol už v nadstavenom čase nariadený proti hosťom, ktorí tak svoj predzápasový cieľ naplnili.

Povedali po zápase
Hráč Skalice Ladislav Szöcs: „Po dlhej prestávke sme sa dočkali prvého majstrovského zápasu, na ktorý sme všetci tak dlho čakali. Chceme poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás v tak hojnom počte celý zápasvpovzbudzovali. Vedeli sme, že to nebude jednoduché, ale boli sme dobre pripravení. Do Nového Mesta sme prišili vyhrať. S pomocou vetra sme po prestávke dostávali súpera pod tlak. Myslím si, že sme zápas mali pod kontrolou, súpera sme do ničoho nepustili, až na tú penaltu v samom závere. Našťastie pre mňa i pre mužstvo sme to ustáli.“

Zimný turnaj v Dubňanoch

Dve mužstvá zo Záhoria na Zimnom turnaji v Dubňanoch pokračujú v zlepšenej forme.

V 5. kole vyhrali Mokrý Háj i Gbely. Mokrý Háj už druhý zápas po sebe a Naftári dokonca tretí, keď v divokej gólovej prestrelke s Miloticami boli o jeden gól  lepší a poskočili v tabuľke na 2. miesto.

8. Hovorany 5 0          0          5          9:29      0

Najlepší strelec: 8 gólov – Dominik Nemec (Gbely).

Dohrávka: Dubňany – Milotice 10.3.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…