Finálová séria play off o víťaza 1. ligy nabrala rýchly spád. Detva vyhrala na zápasy hladko 3:0 a zaslúžene sa tešila zo zlatých medailí. Skaličania po 4. mieste po základnej časti poskočili o dve miesta vyššie a tešia sa zo zisku strieborných medailí.

1.zápas
HC Detva – HK Skalica 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 19. a 22. Gašpar, 33. Török, 41. Škvaridlo, 59. Zorvan – 44. Horváth, 45. Kňazev.
Pred  730 divákmi rozhodovali Stano a Mĺkvy. Vylúčení 6:6 na 2 min.
Presilovky 0:1, oslabenia 1:0. Strely: 49:25.
Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Hílek, Krýdl – Petráš, Vereš, A. Kotzman – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, M. Romančík, Halabrín, tréner Peter Oremus.

Prvý finálový zápas Budiš 1. Hokejovej ligy medzi Detvou a Skalicou sa hral v réžii domácich. Skaličanom vypadol na zvyšok sezóny kapitán mužstva a najproduktívnejší hráč Vaškovič, čo je pre Záhorákov citeľné oslabenie. Navyše domáci hrali v prvej tretiny až tri presilovky po sebe, čo hosťom ubralo mnoho síl. Domácim vyšiel záver prvej a začiatok druhej tretiny, kedy sa dvakrát presadil Gašpar a domáci viedli o dva góly – 2:0. O chvíľu domáci nevyužili presilovku o dvoch hráčov, no v 33. minúte Török v oslabení zvýšil na 3:0. Už 16 sekúnd po začatí tretej tretiny dal štvrtý gól domácich Škvaridlo a domáci ubrali z pozornosti, čo hostia využili na skorigovanie. Najskôr v presilovke znížil Horváth a po necelej minúte sa presadil aj Kňazev – 4:2. Zo strany hostí to však bolo všetko. Naopak, domáci pri power play Skalice zvýšili Zorvanom strelou do prázdnej brány na 5:2.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Vieme, že Detva je silné mužstvo a náš vstup do zápasu nebol dobrý. Neboli sme agresívni, čiže ten výsledok zodpovedal predvedenému na ľade. Podarilo sa nám Detvanom trošku duel skomplikovať. Ak však chceme byť úspešní, musíme predviesť oveľa lepší výkon ako sme predviedli dnes. Vo finále sa hrá naplno v každom zápase a ja zopakujem, ak chceme byť úspešní, nemôžeme hrať na pol plynu.“

2.zápas
HC Detva – HK Skalica 3:1 (0:1, 0:0, 3:0), stav série 2:0
Góly: 44. Petro, 48. Říha, 59. Žilka – 10. Pavešic.
Pred 700 divákmi rozhodoval Snášel a Mihaľov.
Vylúčení 8:9 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely 38:27.
Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešic, Mikéska, Hílek, Vanek – Petráš, Vereš, M. Romančík – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Krýdl, Halabrín, tréner Peter Oremus.

V druhom stretnutí bola hra vyrovnaná. Hostia sa v 10. minúte ujali vedenia Pavešič po presilovke v momente, keď vylúčený Říha naskočil na ľad a tak gól už ako presilovkový nebol označený. Domáci z prevahy nevyužili nič vo zvašku úvodnej tretiny, ani v druhej. Až v tretej tretine vyrovnal v 44. minúte Petro a od 47. minúty domáci už vyhrávali, keď vylúčenie Vereša potrestal Říha – 2:1. Skaličania sa po inkasovanom góle snažili o vyrovnanie, no v 59. minúte rozhodol Žilka opäť strelou do prázdnej brány.

Peter Oremus, tréner Skalice: „Dnes to bol z našej strany lepší výkon ako tomu bolo včera. Som veľmi rád, že sme sa zlepšili a dokázali si nahrať. Mrzí ma však, že za stavu 1:0 v náš prospech sme urobili školácku chybu pred našou bránou a súper to využil. Musíme hrať celých 60 minút, aby sme dokázali súpera ako je Detva poraziť. Prehrávame v sérii 0:2 a nič iné ako vyhrať trikrát po sebe nám nezostáva.“

3.zápas
HK Skalica – HC Detva 1:2 p. p. (0:1, 1:0, 0:0), konečný stav série 0:3
Góly: 25. Kučera – 6. Videlka, rozh. náj. Gašpar.
Pred 3642 divákmi rozhodoval M. Novák a J. Konc.
Vylúčení 4:5 na 2 min. Presilovky a oslabenia 0:0.
Skalica: Petrík – Horváth, Škápik, Drahorád, Kukliš, Pavešič, Mikéska, Hílek, Smetana – Petráš, Vereš, M. Romančík – Kňazev, Kučera, Hluch – Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Janáč, Halabrín, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Skaličania ak chceli ešte zabojovať o zlaté medaily, museli bezpodmienečne vyhrať nielen v tomto zápase, ale aj nasledujúce dva. Plány im však skrížil už v 6. minúte hosťujúci Videlka – 0:1. V druhej tretine sa hral sa hral obojstranne zaujímavý hokej, domácim sa podarilo vyrovnať v 25. minúte Kučerom na 1:1. Napriek množstvu šancí na obidvoch stranách už diváci gól nevideli ani v riadnom hracom čase, ani v predĺžení, hoci domáci v ňom mali výhodu presilovej hry. A tak o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Jediným úspešným strelcom bol hosťujúci útočník Gašpar a tak sa Detvanci mohli tešiť z titulu víťaza 1. ligy.

Zrejme zaslúžene, keďže boli aj víťazmi základnej časti.