53.ročník Malackej hudobnej jari je za dverami. Začíname prvým koncertom už 26. marca o 16.00 h v Kultúrním domečku. Predstaví sa ANDREA ZIMÁNYIOVÁ so svojou kapelou.


Slovenská multižánrová speváčka si pre svojich fanúšikov, pri príležitosti vydania svojho debutového albumu „Okno do duše“, pripravila zmes obľúbených šansónovo-jazzových piesní z nového CD. Na koncerte zaznie autorská tvorba od Juraja Buriana, Adrieny Bartošovej  a iných. Žánrovo pestré a inštrumentálne nápadité diela  s vynikajúcimi domácimi  textami od Zora Laurinca , s presahom k iným žánrom, sú zárukou jedinečného koncertu. Koncert nadväzuje na tradíciu  šírenia idey Šansónových večerov režiséra Jožka Bendárika, pre ktorého bola Andrea Zimányiová akýmsi precítením a naplnením myšlienky spievaného šansónu. S úctou a odkazom  k spievanému šansónu tak zaznejú  obľúbené Bednárikove šansóny a nová tvorba talentovanej speváčky. A za pozornosť isto stojí i to,
že v kapele hrá na bicie Malačan Anton Zajaček.
Obsadenie kapely: Juraj Burian -gitara, Anton Zajaček-bicie, Tamás Belicza-basova gitara, Erik Dimitrov-klavír, Viliam Majer-akordeón.

Viac informácii na www.mckmalacky.sk alebo na fb Mestské centrum kultúry Malacky.

Predpredaj vstupeniek na všetky podujatia MHJ je možný od 1. 3. 2017 v KD (kino), Hviezdoslavova ul. 3, pokladňa je otvorená vždy hodinu pred akýmkoľvek podujatím alebo online www.kinomalacky.sk.


.

Osobnosti kraja BSK