Prinášame výsledky a komentáre k zápasom súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica.

Zo zápasu Kunov – Rovensko. Kováčik akurát dáva svoj druhý gól v zápase.

MO 21. kolo

Š. Humence – Rohov 2:2 (1:1)
Góly: Horváth, Kuček – Cibula, Ravas.
Zápas sa z pohľadu domáceho mužstva vyvíjal na začiatku dobre, domáce mužstvo otvorilo skóre, no vzápätí dostalo vyrovnávajúci gól a za stavu 1:1 aj odchádzalo do kabín. Hneď z prvého útoku v druhom polčase išli domáci opäť do vedenia zásluhou Kučeka, no hostia to nevzdali a v 84. minúte dokázali vyrovnať gólom Ivana Ravasa – 2:2. Domácim sa už víťazný gól nepodarilo streliť. Rozh. Lapoš, Škrinár

Radošovce – Bor. Sv. Jur 2:1 (1:0)
Góly: R. Drgon, Tulák – Šimkovič.
Vyrovnaný a slušný zápas, kde domáci mali viac šancí, z toho dve sa im podarilo premeniť. Rozh. Martin Dutka

Kúty – Jablonica 1:2 (0:1)
Góly: A. Šimek – P. Mihalcsak, S. Olah.
Hostia boli futbalovejší po väčšinu zápasu. Po góloch Oláha a Patrika Mihalcsaka získali dvojgólové vedenie, domácim podarilo už len znížili Tonom Šimekom na 1:2, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Rozh. Mráz

Kopčany – Hlboké 1:1 (1:0)
Góly: Mišík – Krč.
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, domáci ku koncu polčasu strelili gól Mišíkom. V druhom polčase sa domáci uspokojili s jednogólovým vedením, za čo ich hostia potrestali päť minút pred koncom zápasu, kedy vyrovnali gólom Krča – 1:1. Rozh. Prelec.

Šaštín – Rybky 2:1 (0:1)
Góly: Schlosser (11), Mošať – Vrablic.
V priemernom futbalovom stretnutí sa viac bojovalo ako hralo, v prvom polčase  s minimom šancí na obidvoch stranách. V 3. min. mohli ísť do vedenia domáci, no Mošať sám v 16-ke strelil brankárovi priamo do rúk. Po rýchlom protiútoku v 17. min. a vyrazenej strele domácim brankárom vrátil loptu z hranice 16-ky do siete voľný Vrablic. Ten istý hráč v 36. min. po rohu hlavou opečiatkoval brvno domácej brány. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, obidve mužstvá srdnato bojovali, so snahou po víťazstve. Bolo viac vzruchu aj šancí na obidvoch stranác.V53. min. hosťujúci Burian hlavou dobre netrafil zblízka. V 56. min. domáci Bulka z trestného kopu natiahol brankára hostí, ktorý jeho prízemnú strelu vyrazil. Blízko k streleniu gólu mal domáci Slovák v 63. min., no z desať metrov mieril tesne vedľa. Zvrat v stretnutí priniesla 71. min., keď po faule na Slováka premenil pokutový kop Schlosser a vyrovnal na1:1. Hostia sa nevzdávali, bojovali o víťazstvo, blízko ku gólu mali v 86. min., keď z diaľky nastrelil brvno Miroslav Šefčík. No nakoniec sa dočkali domáci, keď  v 88. min. po rýchlom protiútoku Bartala a jeho nezištnej prihrávke z 8 metrov víťazný gól nekompromisne strelil Mošať. Rozh. Otočka.

Radimov – Dubovce 3:0 (2:0)
Góly: Božek, Foriška, Drápal.
Domáci sa po prvej prehre v súťaži vrátili na víťaznú vlnu. Hostia sa po celý zápas bránili, len jedenkrát ohrozili bránu domácich, keď za stavu 2:0 v 52. min. strelu Madáka zastavila žrď. To však bola z ich strany jediná šanca zápasu. Rozh. Vlk

Cerová – Brodské 1:4 (0:1)
Góly: vlastný (Blecha) – Trubiroha 3, Gál.
Hostia boli počas celého zápasu lepší, domácim dokonca dopomohli aj k vyrovnaniu vlastným gólom Blechu. Mali však vo svojom strede skvelého Gaba Trubirohu, autora hetriku, štvrtý gól hostí pridal v 80. minúte David Gál. Rozh. Hurbánek, Mikúš.

Bor. Mikuláš – Koválov 3:1 (2:1)
Góly: Mička, Cintula 2 – L. Slezák. Domáci sa ujali vedenia už v 1. minúte gólom hrajúceho trénera Tomáša Mičku, no hostia v 9. minúte dokázali vyrovnať Lukášom Slezákom. Domáci však v ďalšom priebehu boli lepším mužstvom a svoju prevahu vyjadrili dvomi gólmi Roberta Cintulu. Rozh. Štora, Hušek.

Hradište – Petr. Ves 2:1 (1:1)
Góly: 82. L. Štefka (11), 90. R. Barcaj – 87. P. Pochylý ml.
V zaujímavom zápase padali všetky góly až v záverečnej desaťminútovke. Domáci sa ujali vedenia Štefkom z penalty, no v 87. Pochylý mladší vyrovnal. Hostia sa však z bodu tešili predčasne, keď v poslednej minúte o víťazstve domácich rozhodol Barcaj. Rozh. M. Dutka, Podzámsky.

Kunov – Rovensko 8:0 (4:0)
Góly: 16. L. Blanárik, 30. R. Burian, 39. a 64. M. Kováčik, 45. a 58. J. Belohlávek, 75. a 84. P. Júva.
Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí v derby zápase ešte niekoľko ďalších šancí nepremenili. Hostia dohrávali od 55. minúty oslabení o vylúčeného hráča. ČK 0:1 (55. T. Kratochvíl). Rozh. Škrinár, Lapoš.

Letničie – Pop. Močidľany 1:1 (0:1)
Góly: Cao – Hološka.
Vyrovnaný zápas, domáci mali viac šancí v prvom polčase. Druhý polčas bol lepší zo strany hostí, ale domáci v 85. min. vyrovnali zo štandardnej situácie Danielom Caom. Slušný zápas dobrej úrovne. Dzindzík, Knap.

Sekule – Čáry 1:2 (1:1)
Góly: Andrej Trajlínek – Gabriš, F. Kuník.
Hostia boli lepší. Skóre síce otvorili domáci kapitánom Andrejom Trajlínkom, ktorý v 16. min. premenili nariadenú penaltu, no hostia po polhodine hry vyrovnali Gabrišom a v 89. min. dal Fabian Kuník ich víťazný gól – 1:2. Rozh. Holenka, Šefčík.

Smolinské – Chropov 1:3  (0:2)
Góly: R. Daniel – K. Krutý, L. Ivánek, O. Orth.
Domácii odohrali najhoršie stretnutie tejto sezóny, kedy zo začiatku zahodili dve čisté šance Štefanom Hricom. Trest prišiel v podobe protiútoku, ktorý zakončil Krutý. Druhý gól vyplynul po chybe v obrane, centre z pravej strany a zakončení Ivánkom. V druhom polčase hostia opäť potrestali chyby v obrane domácich gólom Ortha. Domáci sa už len zmohli na skorigovanie výsledku z priameho kopu René Danielom. Hostia si zaslúžene odviezli tri body za vôbec prvú výhru v tejto sezóne. Rozh. Túbl, Buzay.

Sobotište – Unín  3:0 (0:0)
Góly: Včelka, Hála, Kadlečík.
Prvý polčas bol obojstranne slabší, v druhom však už domáci dominovali a svoje šance úspešne pretavili na víťazstvo. Rozh. Ryčovský, Podzámsky.

Lakš. N. Ves – Štefanov  3:3 (1:2)
Góly: Michalica, F. Hubek, Haramia – Valla 3.
Domáci nezachytili brejkové situácie hostí – už v druhej minúte prehrávali 0:1 a v 20. minúte po chybe obrancu a brankára to bolo dokonca 0:2. Obidva góly hostí dal Marian Valla. Do polčasu sa domácim podarilo znížiť na 1:2 gólom Michalicu. V druhom polčase domáci opäť nezachytili brejkovú situáciu a z rohu dostali už v 47. minúte gól na 1:3, keď sa do tretice trafil Valla. Lakšárania sa uchytili až v posledných piatich minútach. V 85. minúte znížil Haramia a v 90. minúte vyrovnal Filip Hubek. Rozh. Polakovič, Thao.

Dojč – Trnovec 3:1 (0:1)
Góly: 55. a 88. Z. Čech, 86. R. Búzek – 40. J. Duban.
Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia, keď v 40. minúte dal ich vedúci gól Duban. Domáci  sa strelecky presadili až po prestávke. V 55. minúte vyrovnal Zdeno Čech a ďalšie dobíjanie súperovej bránky prinieslo úspech až v samom závere. Najskôr v 86. Robo Búzek dal ich vedúci gól a o dve minúty pridal gólovú poistku svojim druhým gólom Čech. Rozh. Polakovič, Daniš.

Prietrž – Vrádište 2:2 (0:2)
Góly: 47. a 53. Vlado Bôžik –  13. V. Huťťa, 31. R. Zongor.
V zápase kola druhé Vrádište sa v prvom polčase dostalo do dvojgólového trháku a zdalo sa, že si z Prietrže odvezie tri body. Lenže hneď po prestávke dal kontaktný gól Vlado Bôžik a ten istý hráč o šesť minút aj vyrovnal na 2:2. Do konca zápasu už ani jedno mužstvo súperovu obranu neprekonalo a tak sa body delili. Rozh. Otočka, Miro Šefčík

Osuské – Smrdáky 2:0 (2:0)
Góly: 5. Ľ. Danihel, 35. Š. Rechtorík.
Domáci prekvapili lídra rýchlym gólom, ktorý dal už v 5. minúte Ľ. Danihel. Snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla, naopak, v 35. minúte pridal druhý gól Rechtorík. Domáci brankár Andrej Černek si udržal čisté konto a domáci tak pripravili súperovi druhú prehru. Ich náskok je však aj naďalej dostatočný. ČK 0:1 (90. T. Danihel), rozh. Daniš.

Karting: Stupavčan Jakub Gašparovič vyhral prestížne preteky vo Francúzsku

Slovenský reprezentant, 13-ročný Jakub Gašparovič zo Stupavy, sa stal vo francúzskom Val…