Prinášame futbalové výsledky a komentáre k zápasom záhoráckych družstiev v súťažiach Západoslovenského futbalového zväzu.

Ilustračné foto 123rf.com

Holíč – Domaniža 1:0 (0:0)
Gól: 78. Tomáš Slovík.
Pred 100 divákmi rozhodoval Jeremias.
ŽK 3:4 (Blažek, Španka, Dubec).
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, T. Milota, Privrel, Dubec, Španka, Konečný (72. Ružička), Mihálik (65. M. Nečas), T. Slovík (89. Nečas), S. Milota, tréner Vladimír Včelka.

Predzápasová gratulácia k životnému jubileu tajomníčke domácemu klubu Bradáčovej bolo to najpríjemnejšie, čo sa na štadió-ne v Holíči v nedeľu udialo. Za silného studeného vetra sa totiž hral nemastný neslaný futbal na oboch stranách.

Iba priemerný futbal s minimom šancí sa hral v Holíči. Ako prvý vystrelili medzi tri žrde hostia, no brankára Ravasa neprekovali. Rovnako ani brankár hosti sa nedal prekonať po možnosti domácich. V závere prvého polčasu mal veľkú šancu Konečný, no ani nevystrelil. O chvíľu zachránila hostí branková konštrukcia po strele Mihálika. Ani po prestávke futbal divákov nebavil, hralo sa od šestnástky po šestnástku. Vykúpením pre domácich bola 78. min., kedy trestný kop Tomáša Slovík aj s dávkou šťastia skonšil v sieti. Ľahučko zahraný kop doplával pomedzi – 1:0.

Ďalšie výsledky: Jasl. Bohunice – Myjava B 1:1 (1:0) g. h. Horeš, Partizánske – Prečín 4:0, Borčice – Šimonovany 4:1, Nová Dubnica – Boleráz 0:1, Hlohovec – Malženice 1:6, Trenč. Teplice – Vrbové 1:0, Trenč. Stankovce – Častkovce 1:0.

Trebatice – Stráže 5:2 (2:0)
Góly: 12., 35., 52. a 72. O. Macháč, 70. M. Směřička – 63. a 76. P. Rankič.
Pred 100 divákmi rozh. Martiška.
ŽK 1:1 (87. D. Chebeň – 80. P. Rankič).
ČK 0:1 (87. M. Danihel).
Stráže: J. Lánik – I. Letko, L. Letko, E. Brunner, L. Matuský, B. Daniel (74. E. Pollák), M. Konečný, M. Šimo, M. Šúrek (46. D. Bakič), P. Rankič, T. Polák (46. M. Danihel), tréner Milan Novák.

Katom Stražanov bol domáci Machač, autor štyroch gólov. Dal úvodné tri góly, až potom znížil zo svojej druhej šance Petar Rankič, keď mal aj úvodnú šancu zápasu. Trebatice na gól hostí odpovedali ďalšími dvomi presnými zásahmi, Směřička na 4:1 a svojim štvrtým Macháč zvýšil na 5:1. Na konečných 5:2 uzavrel v 76. minúte opäť Rankič. Hostia dohrávali bez vylúčeného Mariana Danihela.

Horné Orešany – Oreské 1:3 (1:0)
Góly: 44. D. Blažo – 57. a 85. L.. Pavlačka, 72. T. Jarábek.
Pred 100 divákmi rozh. Zachara.
ŽK 1:2 (39. D. Blažo – 54. S. Regásek, 79. D. Ferík).
ČK 1:0 (79. D. Blažo).
Oreské: A. Bernát – D. Ferik, A. Baláž, O. Kralovič, T. Jarábek, M. Baláž (18. S. Regásek), S. Starych R. Šefčík, L. Pavlačka, J. Bederka (81. P. Štefka), P. Mikuš, tréner Dušan Ferik.

Hostia boli lepším mužstvom, no tesne pred odchodom do kabín inkasovali po hlavičke Blaža – 1:0. Ten bol mimoriadne aktívny, keď okrem gólu a žltej karty uvidel po prestávke aj červenú a dopomohol hosťom k trom bodom. Tí po prestávke ešte zvýšili svoje úsilie, Pavlačka vyrovnal a ich vedúci gól dal Jarábek. Už v početnej výhode dal ich gólovú poistku v 85. Minúte opäť Pavlačka – 1:3.

Križovany – Mor. Sv. Ján 1:0 (1:0)
Gól: 38. J. Šiška.
Pred 100 divákmi rozh. Mögyörósi. ŽK 1:2 (41.S. Demovič – 44. Do. Bolf, 90. F. Chvál), ČK 1:0 (70. S. Demovič).
Mor. Sv. Ján: J. Stupavský – R. Mach, M. Vrábel, A. Šimonovič, D. Chvátal, A. Kudlička, F. Chvál, Denis Bolf, E. Šimonovič, M. Vávra, O. Nemec, tréner Marek Emrich.

V zápase tabuľkových susedov siahali Jáňania po bode, no v 38. minúte dal rozhodujúci gól domáci Šiška. Hostia hrali od 70. minúty v početnej výhode, keď bol vylúčený domáci Demovič, no prekonať pozornú obranu súpera sa im nepodarilo. Šance mali Šimonovič a Dominik Bolf, no nesupeli.

Krakovany – Gbely 0:2 (0:1)
35. P. Zajíček, 81. D. Nemec.
Pred 100 divákmi rozh. Vörös.
ŽK 0:5 (Dvořák, D. Nemec, M. Karas, J. Jurka, D. Lukáč).
Gbely: J. Herda – T. Uhrinec, R. Bolebruch, D. Karas, J. Dvořák, M. Žáček, P. Zajíček (52. D. Lukáč), T. Kratochvíl, F. Kučera (82. F. Sloboda), D. Nemec, L. Nemečkay (83. M. Mihálik), tréner Michal Fedoráš.

Gbely na ihrisku posledného boli lepším mužstvom, no brzdil ich rozhodca množstvom žltých kariet. Ani to však nezabránilo Zajíčkovi dať vedúci gól Naftárov, keď predtým dve šance zahodoli Nemec s Kučerom. Po prestávke domáci v snahe vyrovnať pridali, no do šancí sa nedostávali. Druhý gól dal kanonier Záhorákov Dominik Nemec v 81. minúte a hostia si zaslúžene odviezli tri body.

Zvončín – Mokrý Háj 4:0 (0:0)
66. P. Dolinaj, 72. a 87. M. Klenkovič, 81. T. Ekhardt.
Pred 150 divákmi rozh. Murín.
Mokrý Háj: T. Juračka – M. Chrenka, M. Valúch, M. Rampáček, F. Kaprálik, V. Regásek, R. Valúch, J. Pobuda, M. Komárek (28. M. Biskupič), J. Mucha (57. J. Peška), T. Kopálek (70. S. Rapant), tréner František Kaprálik.

Líder tabuľky malod začiatku hru v rukách, no Mokrý Háj dlho držali bezgólový stav, keď domáci zahodili viaceré strelecké príležitosti. Ostia tlak domácich nevydržali apo vyše hodine hry v priebehu 20 minút štyrikrát inkasovali.

Dráhovce – Veľké Kostoľany 0:2.