Počas víkendov a sviatkov v období od 29. 4. do 1. 10. 2017 ožije osobná železničná doprava na trati Zohor – Plavecké Podhradie. Vlak tam bude zachádzať zo Záhorskej Vsi. 

 

Ak chcete byť svedkami výnimočnej historickej udalosti, príďte v sobotu 29. apríla o 9:30 na železničnú stanicu do Plaveckého Podhradia na slávnostné otvorenie prevádzky pri príchode prvého vlaku „Záhoráčik“. 

Turistický vlak Záhoráčik bude premávať na trati Záhorská Ves – Zohor – Plavecké Podhradie. Projekt realizuje Bratislavský samosprávny kraj, odbor cestovného ruchu a kultúry, v spolupráci s národným dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko a Krajskou organizáciou cestovného ruchu Bratislava Region Tourism.

 

Jedným z najdôležitejších predpokladov pre príchod turistov do regiónu je dopravná infraštruktúra, v tom aj verejná doprava. Projekt je zameraný na podporu cestovného ruchu, preto vlak s menom „Záhoráčik“ bude premávať na tejto trati v sezóne od 29.apríla do 1. októbra 2017, a to v sobotu, nedeľu a v dňoch pracovného pokoja. Súpravu tvorí modernizovaná motorová jednotka s kapacitou 88 miest na sedenie. Táto súprava premáva celoročne každodenne na trati Zohor – Záhorská Ves, a cez víkend a vo sviatkoch bude zo Záhorskej Vsi cez Zohor do Plaveckého Podhradia a späť premávať dva razy za deň.

 

 

Súprava bude mať v týchto termínoch pripojený špeciálny vozeň pre prepravu bicyklov, rekonštruovaný v réžii ZSSK, ktorý má umožniť cykloturistom, mieriacim do severozápadných svahov Malých Karpát a dolnozáhorských lesov, aby sa pritom vyhli pre cyklistov nebezpečnej ceste z Lozorna do Plaveckého Podhradia. Cesta vlakom je však príťažlivá aj pre rodiny s deťmi, milovníkov železnice, alebo partie peších turistov, ktorí preferujú verejnú dopravu.

 

Turisticky zaujímavým je tiež prepojenie okolia Plaveckého hradu s obcou Záhorská Ves, ležiacej na rieke Morava a zároveň na medzinárodnej cyklotrase Eurovelo 13 pozdĺž Železnej opony, s kompou do rakúskej obce Angern, čím sa Záhorie stáva dostupným  pre turistov z Rakúska.

V železničnej stanici Zohor je možné prestúpiť z a do prípojných vlakov z Bratislavy.  Na trati platia okrem tarifných cestovných lístkov ZSSK aj cestovné preukazy Bratislavskej integrovanej dopravy (BID).

Celková maximálna kapacita sediacich cestujúcich jedným smerom v 31 prepravných dňoch sezóny 2017 je 5 456 osôb.
 

 


.
Toto je čítané

Amfiteáter v Senici dostane novú podobu

Koncom mája sa v Trnave rokovalo o schválení projektových zámerov, ktoré sa môžu spolufinancovať…

BM Záhada Vedy