Šlágrom III. Tipos ligy BFZ na Záhorí bolo v nedeľu regionálne derby v Lozorne, kde privítali lídra súťaže z neďalekého Rohožníka. Hoci hostia sa na víťazstvo nadreli, prvé miesto tabuľky si udržali. Malacky nepotvrdili dovezený bod a podľahli Rači, za ktorú skóroval aj Malačan František Lörinczi.

Lozorno – Rohožník 1:2. Foto: Martin Goga

ŠK Lozorno – FC Rohožník 1:2 (0:1), 64. Ščepka – 6. Nemec (11 m), 54. Michal Lörinczi. ŽK 3:0 (Javorský, Repiský, Horvát). ŠK: Javorský – Sagula,  Lazar (82. Poncer), Ščepka, Čermák, Repiský, Miklušičák, Horvát, Ronec, Sirota, Švajdlenka, tréner Tibor Horváth. FC: Adamovič – Troják (64. Pelikán), Škuta, Vaniš (84. Jankovič),  Zajíc, Michal Lörinczi, Uhrinec (67. Marko Lörinczi), Nemec, Kalanka, Kadera, Filípek, tréner Marian Tóth.

Už v 6. min. po chybnej rozohrávke domácich fauloval brankár Javorský v šestnástke Vaniša a Nemec penaltu s prehľadom premenil: 0:1.  V 12. min. mal líder ďalšiu šancu, keď po štandardke Kalanka hlavičkoval tesne vedľa.  Domáci sa do šance dostali v 16. min., Švajdlenkovu strelu odvrátil Adamovič na roh a po ňom vyprášil Ščepka len bočnú sieť. Do 2. polčasu nastúpili domáci ofenzívnejšie naladení, v 50. min. prenikal do šance Ščepka, ale pred Adamovičom zaváhal. Vzápätí sa dostal do úniku Vaniš, jeho prihrávka našla M. Lörincziho a ten nezaváhal: 0:2. Zápas mohol rozhodnúť Kadera, ktorý išiel nám na Javorského, no ten predviedol skvelý zákrok. Na opačnej strane v 64. min. sa dostal do brejku Ščepka a zasunul loptu do Adamovičovej siete : 1:2. Domáci mali potom viacero náznakov šancí, ale gól sa im dať nepodarilo. Ďalšie šance hostí spálil M. Lörinczi a Nemec pálil z priameho kopu do brvna…

Vladimír Rybár, tajomník ŠK: „Opäť sa ukázalo, že derby zápasy sú príťažlivé pre divákov a nerozhoduje pri nich postavenie v tabuľke. Chlapcov musím pochváliť, škoda nevyužitých šancí, aj keď Rohožník bol o ten gól lepší.“

Štefan Rusnák, asistent trénera FC: „Začali sme veľmi dobre, ale po úvodnom góle domáci zavreli obranu, cez ktorú sa nám ťažko prechádzalo.  Po prestávke sme zvýšili na 0:2, no potom stav skorigoval náš hráč Ščepka na 1:2.  Domáci bojovali, pre nás to bolo vydreté víťazstvo. Tri body nás tešia, ale z našej strany to nebolo to pravé orechové…“

FC  Malacky – FK Rača 1:3 (0:0), 90. Uhrinec – 77. Komorovský, 79. Lenghardt, 87. F. Lorinci. ŽK: 0:2. FC:  Marek  – Mikula (63. Kovárik), Zváč,  Uhrinec, Junas (75. Sloboda), Michalovič, Michalek (27. Čikoš), Beňa, Režný, P. Haľko, Havlík, tréner Dušan Rupec.

V 1. polčase sa obe mužstvá sústredili na obranu, takže ani jedno si výraznejšiu šancu nevypracovalo. Aj po prestávke sa zápas niesol v podobnom duchu, aj keď miernejšiu prevahu mali Malačania,. Opäť sa však ukázalo, že ani z dobrých šancí nevedia streliť vytúžený gól.  Naopak, hostia v závere zúročili tri brejky a domáci stačili výsledok už len skorigovať, keď po strele Haľka tečoval loptu do siete Uhrinec: 1:3.

Lukáš  Višváder, vedúci mužstva FC: „Dnešná prehra nás mrzí, pretože výsledok neodzrkadľuje priebeh zápasu.  V stredu nás čaká Inter, takže na túto prehru musíme rýchlo zabudnúť…“

Ďalšie výsledky: Pezinok – Tomášov 3:0, Vajnory – D. N. Ves 2:1, Ivanka – Rovinka 4:1, Bernolákovo – Kráľová 3:0, Most – Inter 0:1, D. Lužná – Báhoň 2:0.

Jakubov Jablonové nešetril

V IV. Tipos lige bolo na programe aj záhorácke derby v Jakubove, kde domáci tím posledné mužstvo tabuľky z Jablonového vôbec nešetril. Dobrú formu na súperových ihriskách potvrdila Borinka, ktorá vyučovala v Šenkviciach

Jakubov – Jablonové 6:0 (1:0)
Valla 2, Sobolič, Štefanovský, Malina, Petrík.

Veľké Leváre – Vrakuňa 2:2 (1:1)
Skácal, Hájek – Zakovič (11 m),  Porth

Limbach – Závod 4:2 (3:1)
Drahoš, Kuklovský

Šenkvice – Borinka 0:4 (0:1)
Martinkovič, Ščasný, Piaček, Pešl.

Ďalšie výsledky: Domino – Petržalka 0:2, Kalinkovo – Čunovo 6:1, Viničné – Sl. Grob 1:1, Rusovce – Lamač. 1:0.

V. liga
Budmerice – Záhorská Ves 5:0 (3:0), Vaško 4, vlastný (Šušuk).

Plavecký Štvrtok – Sv. Jur B 3:0 kont

Grinava – Vištuk 1:2, Modra – Jablonec 3:0.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…