Trdlofest – festival plný hudby, trdelníka, vína a dobrej nálady, ktorý sa bude konať už túto sobotu (20.5.). Počas celého dňa je pripravený bohatý kultúrny program. Trdlofest sa začína o 10. hodine vo Františkánskej záhrade.

Návštevníci si môžu pozrieť pestrý program, počas ktorého sa predstavia: ĽH Pláňava, FS Skaličan, DFS Skaličánek, tanečná skupina TAXIS, divadelný spolok B.Ú.D.A s rozprávkou FERDO MRAVEC, hudobná skupina Vinohrad.

Vo večerných hodinách sa divákom prihovorí primátor Skalice – Ľudovít Barát, vyhlásia sa výsledky ochutnávok Skalického trdelníka a Skalického rubínu a oficiálne sa otvorí letná turistická sezóna pre rok 2017. Zvyšok večera vyplní pokračovanie kultúrneho programu. Predstaví sa český pesničkár Pavel Helan, český spevák Voxel, slovenská speváčka Kristína a koniec festivalu uzavrie skupina Energia.

Počas celého podujatia sa môžu návštevníci zúčastniť rôznych súťaží, ako napríklad súťaže v jedení fazolnice a trdelníka, súťaže upeč si svoj trdelník, súťaže vo varení kotlíkového guláša s Keltom. Organizátori mysleli aj na najmenších návštevníkov festivalu, pre ktorých budú pripravené atrakcie a poobede rozprávka.

Festival bude mať taktiež bohaté sprievodné akcie. V galérii u Františkánov budú mať návštevníci možnosť pozrieť si výstavu vyšívaných kabeliek zo súkromnej zbierky Marty Pěčkovej. Záhorské múzeum Skalica ponúka výstavu Laco Csurma: Detská ilustrácia a komiks.

Počas celého dňa budú pre verejnosť sprístupnené historické pamiatky mesta Skalica zdarma. Návštevníci budú môcť navštíviť 12 kultúrno-historických pamiatok a to: Farský kostol sv. Michala Archanjela + jeho vežu, Dom kultúry, Evanjelický a.v. kostol + jeho vežu, Kostol milosrdných bratov, Rotundu sv. Juraja, Františkánsky kláštor, Františkánsky kostol, Mlyn bratov Pilárikových, Ľadovňu a Jezuitský kostol. V deň Trdlofestu bude Turistická informačná kancelária mesta Skalica otvorená od 10:00 do 18:00 hod. Návštevníci tu dostanú informácie o pamiatkach, budú mať možnosť zakúpiť si suveníry, takisto TIK zabezpečuje: úschovňu batožín, požičovňu bicyklov, internet pre verejnosť, praktické informácie pre turistov.

Počas Trdlofestu na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky v podobe tradícií, hudby, výstav a zábavy pre rôzne vekové kategórie.


.

BM: Ustekana sobota