V 28. kole Majstrovstiev oblasti videli diváci dobrý zápas v Rybkách. Cerová prerušila sériu siedmych prehier domácou bezgólovou remízou s Kopčanmi. Koválov si pomohol víťazstvom so Šaštínom, aj keď hostia nie sú spokojní s dvomi penaltami nariadených proti nim.

V II. triede sa z najočakávanejšieho zápasu Kunov – Lakš. N. Ves hrali iba štyri minúty. Hostia prišli iba siedmy a po inkasovaní prvého gólu sa im zranil hráč a bolo dohrané. Škoda, prišla pomerne slušná návšteva aj zo širokého okolia.

Majstrovstvá oblasti ObFZ Senica 28. kolo
Rybky – Kúty 3:1 (2:0)
Góly: 35. R. Bayer, 37. D. Burian, 53. J. Červinka – 79. M. Zemánek.
Diváci v príjemnom prostredí videli obojstranne zaujímavý futbal. Domáci boli snaživejší, hostia futbalovejšie. Rybky išli v priebehu dvoch minút pomerne lacnými gólmi do pohodlného vedenia. Najskôr po centri Vrablica Bayer hlavičkou doslova zobral loptu z rúk brankára Valachoviča na 1:0 a o dve minúty Dominik Burian takmer z nulového uhla dostal loptu do siete na 2:0. Hostia hrozili zo štandardiek, po jednej trafil Zemánek brvno domácej brány. Po prestávke hostia pridali, no v 53. minúte opäť lacným gólom zvýšil Červinka z trestného kopu na 3:0. Zdalo sa byť „vymaľované,“ no hostia si hrali stále svoju hru a v 79. minúte Martin Zemánek znížil na 3:1. O chvíľu trafil Marcel Mihál žrď, Zemánek spálil tutovku a strelu Ondrisku z vinkla vyškriabal Harnoš na roh. Hostia bojovali do konca, no gól im nebolo súdené dať. Výška prehry je pre nich krutá. Rozh. Vlk, M. Dutka.

Brodské – Rohov 7:1 (4:0)
Góly: 1. D. Gál, 30., 44. a 55. G. Trubiroha, 32. a 64. M. Bartal, 86.P. Jakubec – 65. M. Ostrý.
Domáci mali rýchly vstup do zápasu, keď hneď prvú akciu v prvej minúte zakončil gólom David Gál. Druhý gól pridali domáci až v 30. min., keď po krásnom centre Bartala sa ešte krajšou hlavičkou presadil Gabo Trubiroha. O minútu neskôr na 3:0 zvyšoval Martin Bartal a v 44. min. po perfektnej prihrávke Bartala skóroval Trubiroh – 4:0. V 55. min. uzavrel hetrik Trubiroha na 5:0. V 62. min. na 6:0 zvýšil opäť Bartal. Hosťom sa podarilo v 65. min. znížiť na 6:1, keď strelu Ostrého si tečovali domáci do brány. V 87. min. na konečných 7:1 pre domácich zvýšil Jakubec mladší. Rozh. Vlk, Buzay.

Jablonica – Hlboké 3:2 (2:1)
Góly: 13. a 38. P. Mihalcsak, 59. L. Mihalcsak – 39. a 76. R. Mráz.
Jablonica bola stále o krok pred súperom. V prvom polčase viedla už 2:0 po dvoch góloch Patrika Mihalcsaka, no minútu po druhom góle hostia využili chybu domáceho brankára Rasťom Mrázom. V druhom polčase Lukáš Mihalcsak peknou hlavičkou po štandardnej situácii zvýšil na 3:1. Hostia 15 minút pred koncom zápasu upravili výsledok na konečných 3:2 opäť Mrázom. Rozh. Petráš, Thao.

Bor. Mikuláš – Radošovce 0:2 (0:1)
Góly: 9. a 81. R. Drgon.
Hostia sa dostali do vedenia už v 9. minúte z priameho kopu zásluhou Rada Drgona. Potom zvolili defenzívnu taktiku a domáci, hoci mali množstvo šancí, nedokázali streliť gól. V závere domáci vsadili všetko na útok, no bol to opäť Drgon, ktorý dal v 81. minúte poistný gól Radošoviec – 0:2. Rozh. Hurbánek, Ryčovský.

Koválov – Slovan Šaštín 3:1 (1:0)
Góly: 15. a 62. V. Labaš z 11, 73. A. Tokoš – 48. F. Bartal.
Vyrovnaný zápas, v ktorom však domáci boli lepším mužstvom. Vedúci gól dali z penalty Labašom. Hneď po začatí druhého polčasu hostia vyrovnali Filipom Bartalom, ale domácich to nezlomilo. Zabojovali a do vedenia ich opäť z penalty dostal Labaš 2:1. Poistný gól dal štvrťhodinu pred koncom Andrej Tokoš – 3:1. Rozh. Otočka, Mikúš, Martin Šefčík.

Radimov – Š. Humence 4:2 (1:1)
Góly: 35. R. Drápal, 54. R. Hlaváč, 55. P. Božek, 90. P. Kessl – 11. R. Ondráš, 70. P. Pucheľ.
Hostia bojujúci o záchranu dlho odolávali lídrovi súťaže a dokonca sa v 11. Min. ujali vedenia. Domáci však ešte do polčasu vyrovnali a rozhodujúci úder zasadili krátko po prestávke, keď v 54. min. dali rýchle dva góly, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. V závere ešte obidvaja súperi pridali po góle a tak sa prekvapenie nekonalo. Rozh. Lapoš, Škrinár.

Cerová – Kopčany 0:0
Domáci momentálne nezažívajú dobré obdobie. Prehrali sedem stretnutí v rade, takže s Kopčanmi aspoň menší náznak zlepšenia. Nevyužili ani krátku početnú výhodu, keď bol v 83. minúte vylúčený hosťujúci Michal Baláž. Rozh. M. Dutka, Knap.

Dubovce – Bor. Sv. Jur 3:0 kont., hostia nepricestovali.

Gól: 4. Milan Černek
V súboji druhého s prvým sa hralo iba štyri minúty. Hostí po „svadobnej noci“ prišlo do Kunova iba sedem schopných (či statočných ?). Nerozhodný stav vydržal iba štyri minúty, vtedy sa presadil prvýkrát (i naposledy) Milan Černek. Hneď po góle „nemohol“ pokračovať v hre jeden z hráčov hostí a keďže klesol počet hráčov pod povolenú minimálnu hranicu, rozhodca stretnutie predčasne ukončil. Rozh. Otočka, Hurbánek.

Petrova Ves – Smolinské 2:1 (1:1)
Góly: 5. Š. Vanek, 82. M. Ovečka – 33. S. Maderič.
Hodový zápas veľa kvality neukázal, bolo vidno, že hrajú dve mužstvá zo spodnej časti tabuľky. Domáci boli o gól šťastnejší, rozhodujúci dal v 82. minúte Milan Ovečka. Rozh. Dzindzík, Bednár.

Letničie – Sobotište 1:0 (1:0)
Gól: 45. P. Rehák.
Domáci vyťažili z minima maximum, hostia nepremenili v druhom polčase minimálne päť vyložených šancí a v prvom polčase Miro Tomeček ani pokutový kop. Rozh. Holenka, Smoleňák.

Sekule – Hradište 0:2 (0:2)
Góly: 36. M. Furko, 44. D. Sekáč.
Slušný zápas, v ktorom hostia boli kombinačne trochu lepším tímom a svoje šance premenili. Domáci doplatili na to, že nepremenili 3 či 4 čisté šance. Hostia však mohli pridať aj ďalšie góly, niekoľko ich šancí však tiež zostalo nepremenených. Rozh. Rusinko, Polakovič.

Čáry – Unín 3:1 (0:1)
Góly: 58. M. Danihel, 68. a 85. A. Lorenc – 19. P. Chanečka.
Domáci začali dobre, nedarilo sa im však premieňať šance, v prvom polčase z rohu po centri z pravej strany inkasovali gól od Chanečku. V druhom polčase v 58. minúte Danihel vyrovnal na 1:1 a Andrej Lorenc pridal ďalšie dva góly, ktorými domácim zabezpečil zaslúžene víťazstvo. Rozh. Prelec.

Pop. Močidľany – Štefanov 2:2 (1:1)
Góly: 17. D. Krchňavý, 70. J. Sloboda – 6. Ľ. Čelústka, 50. J. Chudý.
V zápase výbornej úrovne sa zrodila zaslúžená remíza. Hostia dvakrát vyhrávali, ale domáci dokázali vždy vyrovnať. Na 2:2 vyrovnával exkluzívnym gólom Sloboda. Dobré výkony obidvoch brankárov. Rozh. Kendi, Černek.

Rovensko – Chropov 1:3 (1:0)
Góly: 39. J. Joniak – 68. P. Hlavička, 71. R. Kudláč, 90. K. Krutý.
Obidve mužstvá si vypracovali viacero gólových príležitostí, hostia vyhrali preto, lebo prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Viacero šancí domácich vychytal brankár hostí Mišo Liška, ktorý podal výborný výkon. Rozh. Daniš.

Vrádište – Prietrž 5:4 (4:0)
Góly: 12. a 26. (11) R. Jurčík, 28. B. Holúsek, 37. J. Giertl, 90. M. Duban– 54. a 68. R. Jarolín, 72. M. Kukliš, 75. V. Bôžik. Rozh. Lapoš, Černek.
Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sa domácim podarilo v priebehu 25 minút streliť štyri góly, čo ich evidentne uspokojilo. Po prestávke sa však presne to isté podarilo aj hosťom, dokonca za ešte kratší čas a zrazu bolo 4:4. Tento stav vydržal až do záverečných sekúnd. Keď sa už mužstvá zmierovali s deľbou bodov, dal Maťo Duban víťazný gól domácich – 5:4.

Trnovec – Dojč 2:1 (1:0)
Góly: 23. D. Vinkler, 77. J. Brezina – 82. R. Morávek.
Trnovec v minulom kole nehral a tak mal ušetrené sily. Do vedenia ho dostal v 23. minúte David Vinkler – 1:0. Na ďalší gól čakali diváci až do záverečnej štvrťhodinky. Najskôr v 77. minúte zvýšil Jaro Brezina na 2:0. Domáci nemali hráčov na striedanie a tak im rýchlejšie ubúdali sily. V 82. minúte znížil Rudo Morávek na 2:1, no na vyrovnanie ostalo hosťom už málo času. Rozh. Martin Šefčík, Štora.

Smrdáky – Osuské 0:0
Hostia prekvapili dobrou obrannou hrou, s ktorou si líder tabuľky nevedel dať počas celého zápasu rady. Domáci boli aktívnejší, útočnejší, no body sa nakoniec zaslúžene delili. Rozh. Hušek.