Počas víkendu sa skončili futbalové súťaže Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Senica.

zo zápasu Kunov – Hradište 1:3

Majstrovstvá oblasti 30. kolo
Rybky – Kopčany 3:2 (0:0), 52. V. Stašek, 57. C. Mach, 88. F. Ravas – 65. vlastný (J. Červinka), 68. vlastný (D. Patka). Rozh. Prelec, Tokoš. V Rybkách sa hralo pred slušnou návštevou, keďže na ihrisku mali „svoj deň“ s rôznymi atrakciami deti aj so svojimi rodičmi. Na ihrisku však toho v prvom polčase veľa vidieť nebolo. Domáci boli aktívnejší, no bez výraznejších šancí. Cez polčasovú prestávku predstavitelia ObFZ Senica dekorovali zlatými medailami a pohárom pre víťazov MO staršieho dorastu – futbalové nádeje FC Rybky. Zaujímavé veci sa začali diať po prestávke, kedy hráči Rybiek dali za štvrťhodinu štyri góly, no stav bol 2:2. Po góloch Vlada Staška a Cyrila Macha (nahrával mu syn Marcel) viedli Rybky už 2:0, no v priebehu troch minút vlastnými gólmi zrovnali Červinka a Patka na 2:2. Snahu domácich korunoval až v 88. minúte po centri Dušku kanonier Fredy Ravas – 3:2.

Bor. Mikuláš – Bor. Sv. Jur 3:0 nedohrané, 6. a 23. R. Cintula, 21. S. Vaniš. Rozh. Otočka, Patka, Petráš. Hostí prišlo na Búre iba desať a s pribúdajúcimi gólmi v ich sieti sa ich počet „zranených“ zvyšoval, až v 36. min. klesol pod povolený počet a rozhodca Otočka zápas ukončil.

Koválov – Rohov 2:1 (1:1), 30. J. Ivánek, 88. M. Kuba – 29. T. Perička. Rozh. Lapoš, Škrinár. Prvý polčas bol vyrovnaný, hostia sa ujali vedenia a domáci vzápätí vyrovnali. V druhom polčase domáci pritlačili, dlho sa im nedarilo skórovať, až v závere zápasu strelili víťazný gól a vďaka tomu získali dôležité tri body.

Dubovce – Hlboké 0:0. Rozh. Otočka, Mikúš. Domáci sa pred zápasom rozlúčili s trénerom Františkom Vašíčkom, ktorému poďakovali za spoluprácu. Zároveň zablahoželali novému majstrovi sveta v hokejbale Jaroslavovi Martinusíkovi. V samotnom zápase boli šance na obidvoch stranách, góly však nepadli. Zápas sa tak skončil zaslúženou bezgólovou remízou, s ktorou boli spokojní domáci aj hostia.

Brodské – Jablonica 2:1 (1:1), 35. F. Palkovič, 90. P. Jakubec ml. – 41. Ľ. Zajonc, Rozh. Štora, Petráš. Domáci hrali od začiatku útočný futbal, keď sa hralo prevažne na polovici súpera. No hostia mali dobre zorganizovanú obranu a domáci sa tak ujali vedenia až v 35. min., keď sa krásnou strelou z priameho kopu presadil Palkovič. V 40. min. hostia vyrovnali, keď sa ešte krajším priamym kopom takmer zo 40-tichmetrov presadil Zajonc. Hostia v druhom polčase ožili a tým sa hra vyrovnala. Po viacerých nepremenených šanciach sa domácim podarilo skórovať až v nastavenom čase, keď sa na 2:1 presadil Jakubec mladší. V poslednom zápase sezóny nastúpil za domácich Jakubec starší a Jakubec mladší – otec so synom, a starší sa týmto zápasom rozlúčil so svojou futbalovou kariérou. Spolu s ním ukončil svoju brankársku kariéru aj domáci Hrdlička. Mužstvo ďakuje za ich dlhoročnú spoluprácu a oddanosť domácemu klubu a želá im pevné zdravie.

Cerová – Radošovce 2:3 (0:0), 70. Filuš, 84. Marek Kubisa – 59. Petrovič, 64. Drgoň, 69. Ťulák, Rozh. Kendi, Hušek, del. Mikuš. Radošovce v prvom polčase zmárnili viacero šancí, domácich podržal brankár. V druhom polčase domáci nevydržali tlak hostí, ktorí zaslúžene skórovali. Pred koncom zápasu však hostia prestali hrať a vďaka tomu inkasovali zbytočné dva góly.

Kúty – Š. Humence 3:0 (2:0), 4. F. Horečný, 41. a 89. T. Valúšek. Rozh. Španka, Tokoš. Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí mohli vyhrať ešte vyšším výsledkom, niekoľko ďalších šancí však nepremenili. Hostia sa do šancí prakticky nedostali. Zaslúžená výhra domácich.

Radimov – Slovan Šaštín 7:1 (1:1), 3. a 73. (11) Božek, 48. M. Černek, 52. M. Krempa, 69. P. Kessl, 87. a 88. R. Drápal – 10. R. Tuma. Rozh M. Dutka, Knap. Domáci v rámci osláv majstrovského titulu svojho súpera predčili po všetkých stránkach a potvrdili, že titul je v správnych rukách.

MO II. trieda – 26. kolo
Čáry – Chropov 11:0 (4:0), 15., 26., 41., 48., 60. a 85. Fabián Kuník, 11., 47., 51., 54. a 75. Dominik Lorenc. Rozh. Hurbánek, Thao. Zápas sa zmenil na streleckú exhibíciu dvoch hráčov, Fabiána Kuníka a Dominika Lorenca. S obranou hostí si robili čo chceli a chvíľu pred doncom, keď bol stav 10:0, mali obaja na svojom konte po päť gólov. Ich interný minisúboj napokon vyhral Fabián, ktorý v 85. minúte dal svoj šiesty gól a uzavrel skóre na konečných 11:0, čo je aj rekordné víťazstvo v tomto súťažnom ročníku súťaží dospelých ObFZ Senica.

šesťgólový Fabián Kuník z ŠK Baník Čáry

Sekule – Štefanov 2:3 (1:2)

Góly: 13. (11) a 88. E. Húšťava – 2. a 67. B. Tureček, 9. vlastný (M. Ježek). ČK 1:0 (44. Ľ. Krajčír). Rozh. Knap. Štvrté mužstvo tabuľky začalo v Sekuliach veľmi dobre a už v 2. minúte ich dostal do vedenia Braňo Tureček – 0:1. Jednogólové vedenie im pomohol navýšiť v 9. minúte vlastným gólom Maťo Ježek – 0:2. O ďalšie štyri minútu však Erik Húšťava premenil nariadenú penaltu a bolo – 1:2. Výrazným oslabením pre domácich však bolo vylúčenie brankára Krajčíra tesne pred odchodom do kabín. Po prestávke to bol opäť Tureček, ktorý využil početnú výhodu na tretí gól a už ani druhý gól Húšťavu na 2:3 nezabránil hosťom k zisku troch bodov.

Kunov – Hradište 1:3 (1:2), 33. vlastný (J. Kršteník) – 1. M. Sadloň, 10. F. Michalička, 85. M. Furko. Rozh. Škrinár, Lapoš. Veľmi príjemne prekvapilo Hradište v Kunove, keď domácim počas celého zápasu takmer nič nedovolilo. Už z prvej akcie nádherne trafil Martin Sadloň ľavý horný kút – 0:1. V 10. minúte oslobodzujúci odkop brankára Baránka sa dostal k Filipovi Michaličkovi, ktorý z vyše 30 m preloboval zle postaveného domáceho brankára – 0:2. Zvýšiť mohol Sadloň a po rohu hlavičkou Kováč. Gól Sadloňa nepochopiteľne neplatil, no hostia predsa len dali gól. Paradoxne však kapitán Krštenik do vlastnej siete – 1:2. Vyrovnať mohol Rado Burian, no trafil ľavú tyč. Po prestávke sa hral už slabší futbal, šancu domácich mal Milan Černek a v 85. minúte vyrazil Baránek gólovú strelu Rada Kollára na tyč. Z protiútoku dal striedajúci Martin Furko poistný gól hostí – 1:3. Hradište sa zaslúžene tešilo z troch bodov.

Petrova Ves – Lakš. N. Ves 2:2 (2:2), 24. M. Ovečka, 30. D. Šmida – 5. T. Velický, 32. J. Michalica. Rozh. Thao. Postupujúci Lakšárania začali lepšie a už v 5. Minúte dal Tomáš Velický ich vedúci gól. Domáci sa však nechceli lúčiť so sezónou prehrou a v priebehu šiestich minút otočili stav vo svoj prospech gólmi Milana Ovečku a Denisa Šmidu. Priveľmi sa však radovali a po dvoch minútach sa začínalo odznovu po vyrovnávajúcom góle Jakuba Michalicu. V druhom polčase už diváci žiadny gól nevideli a tak sa body delili.

Smolinské – Sobotište 4:3 (0:1), 57. a 62. S. Maderič, 71. J. Mach, 82. Marek Masár – 24. M. Tureček, 60. M. Včelka, 87. T. Čederle. Rozh. Ryčovský. V prvom polčase sa strelecky presadil iba Miro Tomeček a hostia viedli. Po prestávke vyrovnal Stano Maderič a ten istý hráč odpovedal aj na druhý gól hosťujúceho Mareka Včelku. Domáci potom pridali ďalšie dva góly Nachom  a Marekom Masárom, hosťujúci Tomáš Čederle už len upravil na konečných 4:3.

Letničie – Unín 3:2 (1:0), 27. P. Rehák, 77. a 83. Ľ. Lánik – 60. I. Šiška, 65. P. Drúžek. Rozh. Miro Šefčík. Domáci sa ujali vedenia gólom Petra Reháka, ktorý je v Letničí na hosťovanie z Unína. Po prestávke hostia dokázali v priebehu piatich minút otočiť skóre vo svoj prospech po góloch Ivana Šišku a Petra Drúžka. Domáci však mali vo svojom strede nestárnuceho kanoniera Ľuboša Lánika, ktorý dvomi gólmi v záverečnej štvrťhodine strhol víťazstvo na stranu domácich – 3:2.

Pop. Močidľany – Rovensko 7:0 (7:0) nedohrané, 11. P.Klein, 29. B. Novák, 30., 33.a 35. Petr Sopúšek, 37. M. Hladký, 40. D. Krchňavý. Rozh. Buzay. Hostia nastúpili iba so siedmymi hráčmi. Prirodzene že nestačili kompletným domácim, ktorí v prvom polčase nastrieľali sedem gólov a druhý polčas sa už ani nehral

MO III. trieda – 28. kolo
Vrádište – Smrdáky 0:4 (0:1), 30. M. Škoda, 54. T. Danihel, 70. P. Pavúček, 78. R. Škojec. Rozh. Srnec, Rusinko. S veľkým predstihom víťazné Smrdáky išli potvrdiť svoje postavenie na ihrisko druhého Vrádišťa, čo sa im aj jednoznačne podarilo. Vedenia sa ujali po polhodine hry gólom Michala Škodu a tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke pridal v 54. minúte poistný gól Tomáš Danihel na 0:2, domáci sa už na nič nezmohli a tak Paťo Pavúček a zo štandardky Rasťo Škojec upravili až na konečných 0:4.

Podbranč – Prietrž 2:3 (0:2), 47. R. Jankových, 57. M. Rybnikár – 4. P. Váňa, 44. a 49. R. Jarolín. Rozh. Lapoš, Smoleňák. Ak si chcela Prietrž udržať pekné tretie miesto, musela bodovať. Už v 4. Minúte ju dostal do vedenia Patrik Váňa a gólom do šatne zvýšil René Jarolín na 0:2. Kontaktný gól domácich dal dve minúty po prestávke Rado Jankových, no o ďalšie dve minúty viedli hostia opäť o dva góly, keď sa druhýkrát presadil Jarolín – 1:3. Domáci však bojovali, Milan Rybnikár znížil na 2:3, no v záverečnej polhodine už diváci gól nevideli a tak tri body si odviezli Prietržania.

Trnovec – Osuské 2:2 (2:0), 18. J. Brezina, 43. Ľ. Rajnoha – 81. Š. Rechtorík, 90. M. Olšovský. Rozh. Miro Šefčík, Petráš. Osuské mohlo byť ešte tretie, no nemalo to vo svojich rukách. Domáci sa chceli rozlúčiť so sezónou víťazstvom a zdalo sa, že sa im to aj podarí. Po polčase vyhrávali gólmi Jara Brezinu a Ľuboša Rajnohu 2:0. Po prestávke sa dlho nič nedialo, až v 81.minúte hostia znížili Šimonom Rechtoríkom na 2:1. Ich zvýšené úsilie im prinieslo odmenu v poslednej minúte, kedy Marek Olšovský zrovnal na konečných 2:2.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…